bugün

(bkz: alın yazısı)
bitmek bilmeyen salak saçma egolarıdır. *
her zaman daha fazlasını istemeleridir..
sonsuza kadar yaşayacağını sanmak..
Özgüven eksikliği.
bi an aklına gelip içinin cızlamasına sebep olan herşey. çoğu zaman sağlık sıkıntısı ve borçlanma öncelikli konulardır.
hayatın anlamıdır. neslimizin devamı için üremeliyiz. üremenin tek yoluda seks ten geçiyor. isteyen yapmayabilir ama doğanın kanunu eninde sonunda yapılacak.
insanın kendi koyduğu adlar, yüklediği anlamlardır efendim. her şeye... kişiye, nesneye, olana olmayana. canlıya cansıza hiç ama hiç farketmez.
(bkz: kapitalist ahlak)
sağlıktır (ruhsal ve ya fiziksel).
neden sorusunun cevapsız kalması. Bu dünyada neden yaşıyoruz amaç ne ? Ölmek içinmi yada ne niye neden. Bu sorunun cevabını eminim bir çoğumuz vermemiyordur. Ama aşırı allaha bağlı kalanlara sözüm yok. Bende allaha inanıyorum ama neden sorusunu bir türlü sözemedim kafamda ve mutsuzum.
Sirf insanlarin yuzune "sanane lan yavsak" diyemedikleri icindir.

Cunku biz "elalem ne der?" Diye dusunerek yasayan bir toplumuz.
sürekli değişen yaşam.
bizzat kendileridir hayata negatif yönden bakarlar.
mutluluğun ne olduğu hakkında bir fikir sahibi olamamasıdır. başkalarına mutluluk veren şeyleri kendilerine mutluluğa erişmek için araç olarak belirlerler ve sonu hüsran olur. kendisi gibi davranabilen her insan mutlu olabilir...
sanırım sahip olduklarının değerini bilmemeleri ve her zaman daha fazlasında gözlerinin olmasıdır. özeleştiri yapmaktan kaçınmaktır.
kendileridir. ne istediklerini bilmemeleridir.

yalnizdir adam, sorsan keske biri olsa yanimda der, olur sevgilim olsaydi der keske karakterli, konusabilecegim melek gibi. o da olur keske guzel olsaydi der.

bitmeyen tukenmeyen insan istekleri iste boyle mutsuz eder adami. oysa ne istedigini bilse ne mutlu olmaz belki ama mutsuz etmez. sanirim en onemlisi bu.
sürekli geri zekalıca *kararlar almaları ve sonuçlarına şaşırmaları.
görevini yapmamanın verdiği huzursuzluktur,

zaman değişiyor biliyorum, ama ölüm değişmiyor, ayrılık değişmiyor, acizliğin değişmiyor, zira kendi vücuduna bile hakim değilsin, yediğini sindiremezsin isteyerek, sana bırakılmamış, mesela, göz kapağını açıp kapayarak gözünü nemlendirme-ıslatma refleksi eklenmiş bünyene sana güven olmaz unutursun diye,
zaman değişiyor biliyorum, ama ölüm değişmiyor, "ben de herkes gibiyim" deme, çünkü herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder,
zaman değişiyor biliyorum, ama ölüm değişmiyor, bir musibette herkesle beraber olmak teselli olabilir dünyada, ama kabrin öbür tarafında zerre hükmü yoktur,
zaman değişiyor biliyorum, ama ölüm değişmiyor, bir bak etrafına senden başka her canlı görevini yerine getiriyor, inek süt veriyor, arı bal yapıyor, ağaç meyve veriyor, vesaire vesaire, bir sen yapmıyorsun görevini, eğer yaratılış gayeni sex yapmak gezmek tozmak zannediyorsan, serçe kadar bile zevk alamıyorsun sexten bilesin,
zaman değişiyor biliyorum, ama ölüm değişmiyor, etrafına baksan hiç bir şeyi nizamsız gayesiz göremezsin, nasıl sen nizamsız gayesiz kalabilirsin?
zaman değişiyor biliyorum, ama ölüm değişmiyor, ve gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.
cehalet, gel bacağıma tek el ateş et hastaneye götürme tahammülüm var cahil insanlara yok hem de ısrarla kendini haklı görüyorsa bu insanlara karşı en güçlü silah ''susmaktır''.
bencillik ben iyiyim sen kötüsün fikri tüm benler iyise kötüler nasıl olur. (bkz: masum değiliz hiç birimiz)
Bir insandır kimi zaman. Bakınız: Alfabenin 18. harfi.
en iyi ve tek dostu insanın kendisi olmasına rağmen hala başkalarından medet umması en büyük mutsuzluk örneğidir.

- Mutsuz ve karamsar gebericez.
insanlar daima düşündüklerinden daha azı.bu yüzden mutsuz eden tek yeterli ve geçerli sebep beklentilerdir.
Numara yaparak genel anlamda insanı ilişkilerini plastik kelimelerle yürüten insanlarla aynı ortamda bulunmak.