bugün

ağzı olan konuşuyor, yok şunu giyen erkek değil, yok etek giyen kız orospu, küpe takan saçına fon çeken erkek top. şimdi bunu diyen insan lara sesleniyorum, kültür sürekli değişir, insanlar yaşadıkları süreç içinde binbir farklı olay, yenilik vb. şeyler ile karşı karşıya kalır, senin giydiğin normal paça, bol paça, ne bileyim fosforlu pavyoncu gömleği tas kafa tıraş, filan şimdi bana görede böyle erkeklik olmaz, erkeksin diye bakım yapmadan patates kizarttigimiz yağ gibi terli paslı surat ile götünden apişarandan gelen berbat kokun ile daginikligin ile erkeklik taslıyorsunuz. biz bunlara laf etmitorsak sende edemezsin, yaşanan senin hayatın değil. yaşayinin hayatı.
yapılmaması gerekendir. insanlar görünüşleriyle değil fikirleriyle, düşünceleriyle yargılanmalıdır.
ilk izlenim yanıltıcıdır atasözümüzle çürütülür.
yapılmaması gerekse de yapılıyor, eğer tipin varsa veyahut güzelsen her zaman her yerde 1-0 öndesin demektir.

maalesef böyle insanlar da çok günümüzde ki ben de onlardan biriyim maalesef.
Bazıları abartarak yargılıyor, mesela ortada bir şey yokken abartırda abartır.

Örneğin adam çirkindir, oda şöyle bir tepki koyar ortaya:
görsel
Çokta kuralları takmamak lazım,ha bu hippilik hırpani olun anlamında değil.şairin dediği gibi nice insan gördüm,üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde insan yok.
çokça yapıp yanıldığım bir şeydi ama artık insanları yargılayacak kadar bile dikkate alamıyorum. dış görünüşlerinin, konuşmalarının veya hissettiklerinin benim için hiç önemi yokmuş gibi geliyor. kafamda herhangi bir düşünce oluşmuyor. kafamdan geçen sadece 'karşımda bir insan var' o kadar yani.
Her ne kadar inkar da etsek, kabullenmek istemesek de genellikle yaptığımızdır. Belki “yargılamak” biraz fazla kaçabilir fakat bilinçaltımızda oluşturduğumuz görsel-tanım ikilisi var ve bilincimiz dışında istemeden insanları dış görünüşlerine göre yargılamış bulunuyoruz sanırım.
her tipe girdiğim için çokça maruz kalmışlığım var. bu yüzden artık çok az önyargı kullanıyorum.
söyleyerek de öğrenemiyor insan yaşaması gerek.
ulan tertemiz sigara bile içmeyen insanım. beni esrarkeş , alkolik, dinsiz, muhafazakar,sağcı, solcu, ülkücü ,satanist, gerizekalı, zeki, züppe, fakir...(bu liste uzar gider) sananlar oldu . halbuki ben düz insanım . düz. dümdüz.
inadına iplemediğim yüzeysellik göstergesi. Boya lekeli şortumla beymen'e falan giriyorum ipneliğine.
Günümüzde doruğa ulaşmış bir kötü meziyettir.
Toplumu öyle bir kuşattı ki toplum, düştüğü kuyunun farkında değil.
kalbi ve beyni gelişmemiş insanların yaptığı eylemdir.