bugün

nankördür.
elindekilerin kıymetini bilmeyen siktirboktan bir varlık. elindekinin kıymetini bilmemekten aklının eski bir sevgilisine gitmesiyse bir de salaklığına delildir.
(bkz: hayvan 2 0)
Özünde riyakar bir mahlukat. insan, bir aslanı öldürmek istediği zaman ona spor der: Bir aslan onu öldürmek istediğinde ise buna vahşet der.
yaşayan canlılar arasındaki en tehlikeli varlıktır, öyle böyle değil dedikleri ve yaptıklarına bakıldığında bu nasıl bir beyin, nasıl bir kalp dedirtir. *
ikiye ayrılır. hayallerine ulaşıp "ee ne oldu şimdi?" diyenler, ulaşamayıp "benim hayallerim vardı bu halde olmamalıydım" diyenler.
KONFÜÇYUS: insan, öğrenen hayvandır.
THALES: insan, araştıran hayvandır.
SOFiSTLER: insan, kazanan hayvandır.
SOKRATES: insan, sorgulayan hayvandır.
PLATON: insan, toplumsal hayvandır.
ARiSTO: insan, düşünen hayvandır.
SEPTiKLER: insan, şüpheci hayvandır.
STOiKLER: insan, her şeye alışan hayvandır.
HERAKLIETOS: insan, tartışan hayvandır.
J.LOCKE: insan, deneyen hayvandır.
J.DEWEY: insan, çıkarını düşünen hayvandır.
I.KANT: insan, eleştiren hayvandır.
DESCARTES: insan, konuşan hayvandır.
G.W. HEGEL: insan, sistematik hayvandır.
GAZALi: insan, tutarsız bir hayvandır.
A.CAMUS: insan, itiraz eden hayvandır.
K.POPPER: insan, yalanlayan bir hayvandır.
T.KHUNN: insan, teori kuran bir hayvandır.
K.MARX: insan, mücadeleci bir hayvandır.
E.FROMM: insan, seven bir hayvandır.
H.BERGSON: insan, araç yapan bir hayvandır.
F.NIETZSCHE: insan, düpedüz hayvandır.

çalıntı.
Birisi susmus kusmus niye
Digeri der ki hersey zevkte
Biride durmus sadece bakar
Öteki kafayi bozmus yemekle
Gunesi sevmez hep geceyi bekler
Kosuyor sanir sadece emekler

insanlar gormezler
insanlar bilmezler
insanlar duymazlar
Ne yapsin insanlar
Diğer canlılardan düşünebilme özelliğiyle ayrılan varlıktır. Allah beni dünyaya hayvan olarak gönderseydi bir işe yarardım kesin. Buna da şükür.
içinde bulunduğumuz bu boşluğu tarif edecek kelimeler henüz üretilmedi.
azalıyor her geçen gün.
insan bir hamurdur bu hamura şekili veren farklı uluslardır insan olmak asla övünülecek birşey ve üstünlük değildir hele marifet hiç değildir dünyanın en kötü canlısı insandır dünyayı yaşanmaz hale getiren hayvanları katleden ırkın adı insandır.
bazen anlaşılması bayağı bir zor olan varlıktır. neden namaza, niyaza veya başka inançların ibadetlerine/ritüellerine bok atarsın ki? bunları yerine getirip getirmemen senin inancına veya vicdanına bağlıdır. diyelim ki amacın trollük, saçma sapan şeyler yazıp eğlenmek istiyorsun, yap bunu arasıra. ben de yaparım, gri sözlük'te de bol bol yapıyordum ama burada gerek kalmıyor zaten. neyse, yap işte ama böyle konular üzerinden yapma. trollken bile biraz akıllı davranmak lazımdır. inan veya inanma banane amına koyayım. aslında ibadetlere bok atmanı da çok siklemem ben, he sözlükte olduğun için bu. adam gibi reelde çıkıp bir şeyler desen o zaman umrumda olursun belki. diyeceksin ki "madem siklemiyorsun ne yazdın bu kadar?", haklısın aslında ama benim istemediğim sözlükte herkesin birbirine sövmesi. sen onu yazıyorsun, başkası çıkıyor "vay atayizlerin ben...", diğeri çıkıyor "işte islam"... saçma sapan uzayıp gidiyor mevzu. ne gereği var ki lan? takılalım şurada adamakıllı. zaten gerçekte parça pinçiğiz, bir yerde de birlik olalım. fikir olarak birlik olmak zorunda değiliz ama tartışacaksak bile adamakıllı tartışmamız gerektiği konusunda birlik olalım. mutluluğumuz başkalarının mutsuzluğu üzerinden olmasın mesela. bu konuda birlik olalım.
Kendini bulması gereken varlık.
vahşidir. herşeyi kendisi için yaratıldı sanır.

lan adama demezler mi komodo ejderi de senin için mi yaratıldı ?

ayrıca suda yaşayan canlılardan evrilerek zaman içinde günümüz şekline kavuşmuştur.
bazıları insan suretinde sadece. insan var insancık var.
Her insanın genel amaçları ve her insanın özel bir yaratılış amacı var onu bulabilen erdemli bir hayat sürer.
homo sapiens isimli tür.
izlediğim dizide geçen bir konuşmaydı. "insanlar virüs gibidir. yerleşirler, çoğalırlar ve yok ederler. dünyaya yaptığımız da tam olarak budur. "
azrailin her an sürpriz yapıp canını alacağı canlıdır.
kimi türkmen ölüyor diyor, kimi kürt ölüyor diyor, kimi müslüman ölüyor diyor. biri de çıkıp "insan ölüyor kardeşim insan" diyemiyor.
(bkz: mantıklı hayvan)
insan yaşam tutkusunu iliklerine kadar yaymış bir canlıdır. insan yaşamayı ve tat almayı kendisine sonuna kadar dayatmış bir canlıdır ve insanlar genel olarak kötü kişi olarak yaşar nüfusunun çoğu kendisini rahatlatan şeyleri yapmak için herşeyi yapar bu yüzden insan kötü olur. bir iyi sandığınız insanla konuştuğunuzda onu iyi biri sanarsınız fakat açlıktan kötü bir durumda sefalet içinde kaldırımda yatan diğer insanlara yardım etmez. bütün insanlar böyledir çıkarına yaşarlar sen ben biz hepimiz kötü birer insanlarız... örnek evsiz bir insanı evinize almaya korkarsınız neden? çünkü o insanı tanımıyor ve neyapacağı belirsizdir en dipteki sefalette olan insan bile kötüdür. insan kendi vücudunu rahatlatmak için her yolu dener birbirlerinin üstüne çıkmaya çalışırlar insanlara dışarıdan bakarsak aşağılık birer karıncalar gibi görünürler. insan öylesine kötüdürki yaşadığı dünyanın bile içine fark etmeden edebiliyor.
kendini tanıtan ama kendini tanımayan garip varlık.
Homosapien isimli hayvan türüdür. Evet biyolojik olarak insan hayvandır. Canlılar 2ye ayrılır hayvanlar ve bitkiler.
güncel Önemli Başlıklar