bugün

insan yaşadığı hayat gereği alışmak zorundadır ve zorda olsa bunu bir şekilde yapabilir.
insan her seye alisiyor da; yolculuk oncesi "acaba bir sey unuttum mu ya?" hissini bir turlu yenemiyor.

soruya gelecek olursak:

pek cok seye alisilir evet. zaten alisma ya da unutma gibi ozellikler olmasaydi yasayamazdik.
insan herşeye alışır, ama zamanla zamana bırakmak lazımdır.
insan her şeye kesinlikle alışır. ama unutur mu derseniz, orası kişiden kişiye göre değişir. belki eskisi kadar canı yanmaz, üzülmez gidene, ama ona yapılanı unutmaz.
bu arada, yeni tasarıma da alıştık örnek verecek olursak.
dayanılmaz olan tek şey hiçbir şeyin dayanılmaz olmamasıdır.
insan her şeye alışır. bazı şeylere alışmak bir ömür sürse de alışır. alışamadım dese de alışabilir insan. belki de alışmak istemediği için öyle söylüyordur. dünya hayatının cicisi bicisi 6 aylık çocuk gibi kandırır insanı.
alışmak bir tarafa boyun eymeye başlar.
(bkz: alışmak sevmekten daha zor geliyor)
Tam alistim onsuzluga dersiniz bir anı parçası sizi en basa dondurur. Bu git geller perişan eder,hissizleştirir zamamla. Etraftakiler "alıştın artık onsuzluğa" der. Gelin bir de burdan bakın!
sorunun cevabı olumludur. insan her şeye alışıyor.
alışır içinde bulunduğu her boktan duruma alışır tek ihtiyaç zamandır.
Küllenmeye hazır alev gibidir.
Alışır. Her şey değişir. Her şey geçer. Sadece benliğinizle yoldasınız. Dış etkenler dinamiktir. Çok takılmamak gerekir.
Alışamaz. Bazı insanların yokluğuna alışılamaz mesela. Bazı yoklukların bıraktığı boşluğa mesela.
"Değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir." Sözüne müteakip alışmak da böyledir. Yaşam dünya evren sürekli değişirken insanın bu değişime elbetteki ayak uydurmasi, alışması lazımdır.
Asıl soru "insan ne kadar alışmak zorunda?" Olmalıdır.
Zamanla her insan her şeye alışır.
Alisirsin. Zamanla acilar hafifler ve unutulmaya yuz tutar.
Alışır. Af buyurun amına bile koyar.
Alışır, alışmak zorunda!
bazı şeylere alışabilir bazı şeylere alışmış gibi yapar.
alışmaktan başka seçeneği olan varsa söylesin.
hayat ,hayatta kalma içgüdüsünü öyle bir eline alıyor ki her şeyi yavaş yavaş alıştırıyor be sözlük.
Alışır da unutur da.
Hatta geçen sene bugün şöyle birşey olmuştu vay bee bile der.
Alışır, alışmak zorundadır çünkü
Ne olursa olsun hayattasın ve hayat sevam ediyor, iyi veya kötü.
yani alışamayabilir. her insan her şeye alışacak diye bir şey yok.
görsel