bugün

Kanal d de baslayan x factor star isigi isimli programda sedat yeğin adli yarismacinin soyledigi sarkinin sozlerindendir.
http://www.youtube.com/watch?v=bu2Qm4xmg4I
Daha ülke incir reçeli filminin etkisinden kurtulamamışken ortaya çıkan ikinci travma vakası.
Güzel şarkıdır. Yarışmada seslendiren sedat yeğin değil ilyas yalçıntaş tır.
Ya arkadaş dilime dolandı uyuz oldum bi o kadar da sevdim.
incirler olana kadar kalsaydın bari,
onlarca sözden birini tutsaydın bari,
beni böyle habersizce alıp giderken,
bavuluna kalbimi de atsaydın bari...

ilk dinlediğim anda bile bayıldığım harika sözleri olan şarkı.
Telefonda otomatik tekrar tuşu olan program indirmeme sebep olan şarkıdır.
girişinden çıkışına kadar hayat kaydıran şarkı.

2 kişiden dinlenesi. birini siz de biliyorsunuz diğeri de (bkz: adı bende saklı)
şarkı sözü olduğu öğrenildiği zaman kişiyi dumura uğratandır.
Güzel şarkıdır..

Bu vesileyle dinleyiverin gari.
Kışın giden sevgiliye yazılmış şarkıdır.
birkaç gün önce keşfettiğim, keşfettiğim günden beri sözler içerisinde geçen incir meselesine anlam vermeye çalıştığım şarkıdır.

içinden çıkamıyorum, nedir yani incirler olana kadar felan ? hayır noluyor yani incirler olunca ?!

şöyle şarkılar yapmayın.

edit: yaptığım son derece detaylı araştırmalara göre; incirin olgunlaşma mevsimi eylül-ekim aylarıymış. yani ne demek oluyor bu ozaman... yaz ayları çıkana kadar fingirdeşseydik bari ? olabilir mi ? araştırmaya devam... !
Yazın en son olgunlaşan meyve olduğu için incirler olana kadar kalsaydın bari deniliyor.
Zaman zaman dilime dolanıyorsun şarkı.

incirler olana kadar kalsaydın bari

Onlarca sözden birini tutsadın bari..
Hadi incirler olana kadar beklendi,ne olacak?incirleri satıp kaçacakmısınız?
incir çekirdeğini doldurdaydınız bari....
radyo dinlemekten bıktırmış şarkıdır. gına geldi amına koyayım.
Bıktıran şarkıdır. O incirler başına düşsün.
kalsaydın bari.
linetin her anlamda tecavüz ettiği şarkı.
Kalsaydın beraber toplar reçel yapardık, yerdik. Diye söylediğim şarkı. Cogasiri dilime dolandı.
beni çıldırtan şarkı, nefret ediyorum kendisinden ve ne yazık ki iş yerimde sürekli dinlemek zorunda kalıyorum. şu herifle biri az dursunda incir yesin. bıktım.
(bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
(bkz: ağzıma sıçtın lan) dediğim şarkının sözleri. Böyle bir şarkıyı yazanı, besteleyeni ve söyleyeni ayrı ayrı *
ilyas yalçıntaş'ın xfactor adlı ses yarışmasında seslendirdiği şarkı.sözleri arkadaşlarına aitmiş. arabada son ses açılıp dinlenesi, alıp götüren harika bir eserdir.
linet'e de haksızlık etmemek lazım, kendi tarzında iyi okumuştur. ciğeri sağlam bir ablamızdır.
kalsaydın bari.