bugün

döktürmüş yazar. ahahah gülünür buna. vallahi şukuladım.
kendisiyle aynı görüşe sahip olmayan yazarları sığır olarak gören yazar.

--spoiler--
bazı sığırlar da, vaay helal olsun, adamın dibine bak, götüne başına bak gibi enteresan şeyler yazmışlar..

bak sığırcan; sana dinden tanrıdan, ibadetlerden falan bahsetmeyeceğim. çok basit bir örnek vereceğim, geri zekalıların bile anlayabileceği bir şekilde;
--spoiler--
(#6002359)
eeeennn kısa zamanda bir dileği olmasını dilediğim yazar. *
pkklı ağzı ile yazı yazan üye. ırak'ın kuzeyindeki bölgesel kürt yönetimi bölgesine göç etmek isterse yol masraflarını karşılarım. sen ve gibilerini al ve git.
(bkz: #16446868) yetersiz beslenmiş...
türkler için bütün dünyaya kan götürmüş, savaş götürmüş kavim falan diyor.
e senin örnek kavmin hangisidir kardeş?
hangi kavim o, dünyaya barış, mutluluk, kardeşlik götüren?
bana bi anlat da herkes öğrensin...
sanıyorum ki yoldaş, yurttaş, ilerici, yazar. yanındayız, takipteyiz.
yeni fark ettiğim kaliteli yorumlar yapan ender yazarlardan.
#16885267 aslında yazmamak lazım böyle şeyler. yazık zamana, yazık harcanan efora.
ben biliyorum mesela bu yazarın tam da anlattığın gibi olduğunu, çünkü bu yazarın bir sürü - birbirinin ve sözlükte daha önce yazılmış şeylerin bire bir aynı- yazısını okudum. bundan bi iki tane daha var. o kadar tatlılar ki. ben bunlara "ne şiş yansın ne kebap, çevir kazı yanmasıncılar" diyorum.

mesela en basitinden işlerine geldiği yerde yazar bunlar. * bakarlar ortama, koklarlar havayı, geçmiş entrylerin en vurucu cümlelerine bakarlar, daha sonra onları birleştirir ve ne olduğunu anlamayan, sözlüğe arada bir giren yazarların, artı kendi kankalarının takdirlerini alırlar. kimse bilmez ki bu yazılanlar, daha önce ki söylenenlerin içinden alınmış ve sözlükteki heyecanlı tayfanın beğenileceğini umduğu şeyler...

dedim ya 6 mayıs gelir; deniz gezmiş i anarlar bunlar. *
19 mayıs30 ağustos, 23 nisan gelir; atatürkçü olurlar, bayramları kutlamayı yasak eden akp yi kınarlar.
kurban bayramında ve kandillerde en içten dileklerle müslüman alemine yanaşırlar.
döverek öldürülen bir köpek için insanların insanlığını en önde sorgulayanlar bunlardır fakat ölen bir insan olduğunda eğer oradan nemalanacaklarsa ağızlarınadn salya saçarlar. -bu örneği vermeyecektim yoksa burasından tutuyorlar yazının, diyorlar ki teröristin öldürülmesine bıdı bıdı üzülen yazar. halbuki alakasız. sırrı sakık ın oğlu intihar etti çarpışmada mı öldürüldü? ayrıca ne demek istediğimi al burdan anla (bkz: sırrı sakık/@koministimam)-
10 kasımlar onlar için atatürkün ölüm yılddönümünü kutlamadır. -hee kutlarlar kötü niyetle değil yani özel bi gün ya içeriğinden pek haberdar olduklarını zannetmiyorum. * -
bu arada sen onlara laf söyleyemezsin, laf söylediğin an ciyak ciyak diğe bağıran bir sürü martı sarar etrafını, seslerinden irkilirsin. -allah kahretsin bok vardı neden iliştim dersin.- kankaları kankitoları yoktur. * yani öyle lanse ederler. sözlüğün en kral yazarı. nekadan da süper yazıyor falan diyene hayatta mesaj atmışmıdır. ya hocam yapma ben böyle şeylerden utanırım? rica etmişmidir siler misin diye?etmemiştir zira istese sildirebilir, kırmazlar onun ricalarını ama o ekip için can sıkan şey sadece olmusuz eleştiridir. keşke bulaşılmasa onlara, keşke kafalarına göre yazmaları sağlanabilse, keşke ne halleri varsa, ne sorunları, hayatla ilgili ne dertleri varsa, o dertleriyle başedebilmelerinde kolaylıklar dilesek ve siktir olup gitsek sözlük içerisinde bunların hayatlarından ama yok! onlar can sıkıyor, biz can sıkıyoruz. sonra 15000 20000 karakterli yazılar döşüyoruz nickaltlarına. ne değişiyor? hiç birşey değişmiyor, sadece biz boşuna strese giriyoruz.

ben seni pek tanımam güzel kardeşim ama yazdığın yazıdan anlaşılıyor ki olayları çözebilecek kadar sözlüğe zaman ayırmışsın ve de bu gördüğün çakallıklardan belli ki sıkılmışsın. tavsiyem şu; ilişilmemesi, zor olsa da bu tarz yazarlara karşı harcanılan zamanı, zall'a harcayalım, gerekirse o kadar mesaj atalım, o kadar başlık açalım ki kafasını sikelim..."yeter ulan donuz butonunuzu da sizi de" desin, yüklesin bir donuz butonu, koyalım bunları içine, basalım gitsin! (donuz butonuna yani) bi daha ne biz onları görelim, ne onlar bizim canımızı sıksın, ne de o insanlara egolarını tatmin etmeleri hususunda onlara ket vuralım. mutsuz edelim. sonuçta herkesin istediği gibi yazmaya hakkı var, belki bu sözlük onlar için bir terapi?
belki burdan alınan övgüler onların hayatlarını mutlu yaşanılır kılıyor.
belki evden çıkamayan sorunlu insanların, evin içinde mutlu olmasını sağlıyor? neden bunları baltalayalım?

bence bu sözlüğe donuz butonu şart! hatta taşınma işlemleri bittikten sonra gavurun borcuna girilmeli, gerekirse sent sepet imalanmalı ama o buton getirilmeli...

o buton buraya gelecek kardeşşşş
(#16885267) altına imzamı atıyorum.
adam efsane bir yazı yazmış (#16894192) okumak isteyenler buyursun. şu sözlüğe niye böyle bir entry girer anlayamadım ama.
kötü bir troll.
tesadüfen rastladığım bir entryi dikkatimi çekmiş yazardır. hangisi olduğunu hatırlayamadığımdan entry adresini veremeyeceğim, ki gerekte kalmadı zaten. zira %90ı birbirinin aynısı.

dikkatimi çeken, beğendiğim bir entry olduğu zaman açıp okurum o yazarı şöyle bir.

hangi konuda ne yazmış?
bakalım her entry bu denli başarılı mı?
görüşleri gerçekten insancıl mı? diye.

neredeyse bütün entrylerini okudum imlasız'ın da. bir çoğunda insani vasıfların yoksunluğundan bahsetmiş, pkklılara orospu çocuğu diyenleri kutlamış zaman zaman dürüst oldukları için. sık sık sorular sormuş, "peki onlar buysa sizin yaptığınız ne?" tarzında.

zaman zaman da insanı insan olarak algılamadan, kendini onun yerine koymadan eleştiri yapanlara giydirmiş ki bir çoğunda haklı.

amaaaaaaaa bir yerden sonra bokunu çıkarmış ki ne çıkarmak!

bu, şu, o... birileri faşisttir. sizin gibi düşünmek zorunda mıyım? siz öyle diyorsunuz da ben demek zorunda mıyım? vs. vs...

bütün bunları söylerken savunduğu şeyden ne denli uzaklaştığını fark edememiş belli ki.

"siz" diyorsun arkadaşım "siz". ayrımcılık zihniyetine karşı çıkarken bile ayrımcılığın kralını yapıyorsun. kafatasçı diyorsun? ee pekakaka lı orospu çocuklarına orospu çocuğu dediği için, birilerini "kafatasçı orospu çocuğu" olarak addetmek faşizm değil de nedir?

her yazarı ya da her insanı senin gibi düşünmediği için tek tek eleştirmekten çekinmemişsin. eleştiriye lafımız yokta, ötekileşmekten öteye ya da birilerini ötekileştirmeye çalışmaktan öteye gidememişsin bir yerden sonra.

3-5-10 entry tamam ama bir yerden sonra "ben" ve "siz" gibi ayrımların amacını da aşmış, haddi de.
kendisini hem imlaya hem edebe davet ettiğimiz yazar.

(bkz: edep ya hu)
(#16909833)
"kıç" kavramına çok takılmış...

aynalardan uzak durmasını öneriyorum.
(#16941452) ağır konuşmuş ama kimse çıkıp haksız demesin şimdi bu adama. taktir ettim doğrusu. başarılı bir tespit.
(bkz: #17618395)

kendisine ayar vermekten ziyade diyeceğim bir iki laf var. bunu ayar olarak algılamasın.

öncelikle benim müslümanlığım hakkında dem vurmuş. ben ateistler hakkında görüşümü yazmam kendisini rahatsız etmiş. bu sözlükte hergün muhakkak bir dini konular açılıyor. ve bu dini başlıkların yüzde sekseni islamı hedef alan başlıklar olduğunuda biliyor. kendisi ateistmiş umrumda bile değil. ama sanal bir ortama güvenerek benim inandığım, kutsal verdiğim inanca hakaret etme yetkisini hem kendisi görecek, sonra ben kendisi gibi düşünenler hakkında yorum yaptığım zaman kötü ben olacağım. böyle basit polemiklerle uğraşmak istemiyorum ama inancım hakkında yapılan hakaretlere ben de karşılık vereceğim elbette. ve kendisi, ateistler hakkında düşüncelerimi kaldıramaycaksa sözlükte yazar olmasına gerek yoktur. zaten bu entry i girerek kendi seviyesine düşmüş oldum.

ha bir de unutmadan. kendisinin umduğu gibi dinler bu dünyadan yok olacak ama biri dışında. kendisine söylememe gerek yok. benim müslümanlığım hakkında yorum yapmasınada gerek yok. benim inancımı eleştireceksen, kendi inancınınında eleştirilmesine razı olacaksın. bu işler ancak böyle yürür.
kendisine ayar vermekten ziyade vereceğim başka şeyler var. bunu ayar olarak algılamasın.
öncelikle benim insanlığım hakkında dem vurmuş. benim hayvanlar hakkında görüşümü yazmam kendisini rahatsız etmiş. bu sözlükte hergün muhakkak bir hayvansı konu açılıyor. ve bu hayvan başlıklarının yüzde sekseninin insanı hedef alan başlıklar olduğu da biliniyor. kendisi insanmış umrumda bile değil. ama sanal bir ortama güvenerek benim inandığım, kutsal verdiğim hayvana hakaret etme yetkisini hem kendisi görecek, sonra ben kendisi gibi düşünenler hakkında yorum yaptığım zaman kötü ben olacağım. böyle basit polemiklerle uğraşmak istemiyorum ama hayvanım hakkında yapılan hakaretlere ben de karşılık vereceğim elbette. ve kendisi, insanlar hakkında düşüncelerimi kaldıramayacaksa sözlükte "azar" olmasına gerek yoktur. zaten bu entry i girerek kendi seviyesine düşmüş oldum.
ha bir de unutmadan. kendisinin umduğu gibi hayvanlar bu dünyadan yok olacak ama biri dışında. kendisine söylememe gerek yok. benim insanlığım hakkında yorum yapmasınada gerek yok. benim hayvanımı eleştireceksen, kendi hayvanında eleştirilmesine razı olacaksın. bu işler böyle yürür.
by.
solculuk adı altında kürt faşizmi yapan çakma solcu. bdp mitingine saldıran taraftarları da "kadınlara saldırdılar" diye lanse edebilecek kadar da başarılı bir provokatör.

--spoiler--
bu orospu çocukları, (saldıran orospu çocuklarından bahsediyorum) yıllar önce de terörü lanetliyoruz mitingi yapıp, içinde bebek olan bebek arabasını tekmelemişlerdi. aynı orospu çocuklarıydılar işte. vatan sevgisine soktumun bebeleri. bayraklarının direklerini götlerine soktuklarımın bebeleri...

bakın şu videoda ne kadar delikanlı oldukları meydanda. binlercesi 3 tane polis görünce kaçacak yer arıyor, iyi bakın. 1. dakikadan sonrasına özellikle..

http://www.youtube.com/watch?v=i6Gf1UMg59Q#t=01m09s +

kendilerine denk güçte birilerini görünce kaçacak delik arayan, merdivenden yukarı kaçan, dünyanın en alçak taraftar grubu kadınlara karşı nasıl da aslan kesilmiş!

vatan sevginizi sikeyim. daha da bi'şi demiyorum!
--spoiler--

ayrıca 3 tane polis diyor fakat videoda polis ordusu geliyor. bu adam provokatörlük hakkında kitap yazmalı.
-şiirler hep yanıktır zaten

-ey sen de yanmışsın ne ala ben gibi

-kafa ağrısından durulamayan saatlerde
-bir çatal bükülür
-sonrası çöpe atılır
-ağlar sakat kalışına
-çöplerde saatlerini geçirir topal değneğini alır da

-şimdi bir kez daha yan gitsindir

bak görüyor musun
-eskidi bir parçamız
-yıllar geçtikçe değerlenmedi kimi anılar

bir saç telimiz döküldü ağladı
-saçla-deri ayrılmazdı
-ayrıldı
-düşen bükülen çatalın yanıkları sürüyor hala...
kimi zaman fikir ayrılığına düşsek de bol muhabbet ettiğim yazar.
sicakkanli, rahat bi adam. sevdim ben kendisini. bi dahaki zirveyi iple cekiyoruz aman hocam cig koftelere boğ bizi. *
son iki zirvedir gözüme takılan kıdemli kedicik olur kendileri. ama bu sefer nickini aklımda tutabilmişim. sohbeti on numara, sevilesi insan. sakalının rengine bittim zaten.
(bkz: #21805484)

bir ankara dönüşü ancak bu kadar hüzünlü olabilirdi. güzel bir hediyeyi kaçırmışım. umarım allah bana kanat verir de hemen gelip alabilirim bende olması gereken lakin kendisinde olan albümümü.
çok eskilerden yeni yazar. ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesi' nde bol bol eski günleri yad ettik. hoş muhabbeti ile güldürdü.
mizacından ötürü kendisine sempati beslediğim içi dışı bir insan, abim.