bugün

imlasiz

#16885267 aslında yazmamak lazım böyle şeyler. yazık zamana, yazık harcanan efora.
ben biliyorum mesela bu yazarın tam da anlattığın gibi olduğunu, çünkü bu yazarın bir sürü - birbirinin ve sözlükte daha önce yazılmış şeylerin bire bir aynı- yazısını okudum. bundan bi iki tane daha var. o kadar tatlılar ki. ben bunlara "ne şiş yansın ne kebap, çevir kazı yanmasıncılar" diyorum.

mesela en basitinden işlerine geldiği yerde yazar bunlar. * bakarlar ortama, koklarlar havayı, geçmiş entrylerin en vurucu cümlelerine bakarlar, daha sonra onları birleştirir ve ne olduğunu anlamayan, sözlüğe arada bir giren yazarların, artı kendi kankalarının takdirlerini alırlar. kimse bilmez ki bu yazılanlar, daha önce ki söylenenlerin içinden alınmış ve sözlükteki heyecanlı tayfanın beğenileceğini umduğu şeyler...

dedim ya 6 mayıs gelir; deniz gezmiş i anarlar bunlar. *
19 mayıs30 ağustos, 23 nisan gelir; atatürkçü olurlar, bayramları kutlamayı yasak eden akp yi kınarlar.
kurban bayramında ve kandillerde en içten dileklerle müslüman alemine yanaşırlar.
döverek öldürülen bir köpek için insanların insanlığını en önde sorgulayanlar bunlardır fakat ölen bir insan olduğunda eğer oradan nemalanacaklarsa ağızlarınadn salya saçarlar. -bu örneği vermeyecektim yoksa burasından tutuyorlar yazının, diyorlar ki teröristin öldürülmesine bıdı bıdı üzülen yazar. halbuki alakasız. sırrı sakık ın oğlu intihar etti çarpışmada mı öldürüldü? ayrıca ne demek istediğimi al burdan anla (bkz: sırrı sakık/@koministimam)-
10 kasımlar onlar için atatürkün ölüm yılddönümünü kutlamadır. -hee kutlarlar kötü niyetle değil yani özel bi gün ya içeriğinden pek haberdar olduklarını zannetmiyorum. * -
bu arada sen onlara laf söyleyemezsin, laf söylediğin an ciyak ciyak diğe bağıran bir sürü martı sarar etrafını, seslerinden irkilirsin. -allah kahretsin bok vardı neden iliştim dersin.- kankaları kankitoları yoktur. * yani öyle lanse ederler. sözlüğün en kral yazarı. nekadan da süper yazıyor falan diyene hayatta mesaj atmışmıdır. ya hocam yapma ben böyle şeylerden utanırım? rica etmişmidir siler misin diye?etmemiştir zira istese sildirebilir, kırmazlar onun ricalarını ama o ekip için can sıkan şey sadece olmusuz eleştiridir. keşke bulaşılmasa onlara, keşke kafalarına göre yazmaları sağlanabilse, keşke ne halleri varsa, ne sorunları, hayatla ilgili ne dertleri varsa, o dertleriyle başedebilmelerinde kolaylıklar dilesek ve siktir olup gitsek sözlük içerisinde bunların hayatlarından ama yok! onlar can sıkıyor, biz can sıkıyoruz. sonra 15000 20000 karakterli yazılar döşüyoruz nickaltlarına. ne değişiyor? hiç birşey değişmiyor, sadece biz boşuna strese giriyoruz.

ben seni pek tanımam güzel kardeşim ama yazdığın yazıdan anlaşılıyor ki olayları çözebilecek kadar sözlüğe zaman ayırmışsın ve de bu gördüğün çakallıklardan belli ki sıkılmışsın. tavsiyem şu; ilişilmemesi, zor olsa da bu tarz yazarlara karşı harcanılan zamanı, zall'a harcayalım, gerekirse o kadar mesaj atalım, o kadar başlık açalım ki kafasını sikelim..."yeter ulan donuz butonunuzu da sizi de" desin, yüklesin bir donuz butonu, koyalım bunları içine, basalım gitsin! (donuz butonuna yani) bi daha ne biz onları görelim, ne onlar bizim canımızı sıksın, ne de o insanlara egolarını tatmin etmeleri hususunda onlara ket vuralım. mutsuz edelim. sonuçta herkesin istediği gibi yazmaya hakkı var, belki bu sözlük onlar için bir terapi?
belki burdan alınan övgüler onların hayatlarını mutlu yaşanılır kılıyor.
belki evden çıkamayan sorunlu insanların, evin içinde mutlu olmasını sağlıyor? neden bunları baltalayalım?

bence bu sözlüğe donuz butonu şart! hatta taşınma işlemleri bittikten sonra gavurun borcuna girilmeli, gerekirse sent sepet imalanmalı ama o buton getirilmeli...

o buton buraya gelecek kardeşşşş