bugün

antik mısır'ın mimar sinan'ı.
Duydum ki, sinirlenip ekşi ye şeetmişsin.

Ben geldim broooo, sen nerdesin?

Elbet bir ara gelirsin,

Mesajıma geri döner misin?

Bak sayende şair olduk.

Özlendin.

Evet.
her şeyi becerebilen yetenekli gıcık tip. mimarlık desen var doktorluk desen var.

ne karı kız kaldırmıştır kendi zamanında.
Mumya filmindeki mumya.
Firavun'un karısı ile fingirdiyordu.
Mummy ve mummy returns filminde baş kötü karakter.
Aşkı için nelere katlandı şah firavunu öldürdü şah diri diri gömüldü, öteki dünyadan geldi "ben sevgilimi isterim" dedi.
Noldu peki?
Uğruna her şeyi yaptığı sevgilisi ihanet etti.
Ulan adam seni öteki dünyadan geri getirdi kahpe!!
çok bilinen bir mısır tanrısıdır.
arnold vosloo'nun ilki '99 da canlandırdığı mumya filmindeki karakter.
--spoiler--
başlığının altına mumya bakınızı veren 100. salağa laptop hediye edecektir.
--spoiler--

(bkz: 99 mumya bakınızı veren şanssız)

(bkz: mumya) (bkz: 100 oldu gol oldu) (bkz: laptop isterem) (bkz: dayco)
*
"dostunu sikmeseydi iyiydi" yazarı.
(bkz: mumya)
ekşi'den siktir edilince kürkçü dükkanına dönmüş genco.
girdiği her entryde çam devirmesi ve akabinde ikaz mesajları almasıyla tanınan yazarcık.
çeşitli kaynaklarda yaşamı, çalışmaları ve genel özellikleri sebebiyle yusuf peygamber olduğu iddia edilen mısırlı çok yönlü bilgin. imhotep'in yusuf peygamber olduğu iddiası, yusuf hakkında incil'de yazılanların imhotep hakkındaki tarihsel bulgularla ilişkilendirilmesi şeklinde temellendirilmektedir. fakat bu görüş birçok noktadan da eleştirilmektedir. edinilen bilgilere göre imhotep ile yusuf peygamber arasında var olduğu söylenen benzerlikler şunlardır:
- ikisi de mısır'da yaşamıştır.
- ikisi de firavunun vezirliğini yapmıştır.
- ikisinin de 110 yıl yaşadığı rivayet edilir.
- ikisinin de mühendislik, tıp ve mimarlık gibi alanlarda çalışmaları olduğu iddia edilir.
- ikisi de "rüya yorumcusu" olarak anılır.
- ikisi de şehircilik ve bayındırlık konusunda önemli bir konumdaydı.
- ikisinin de 12 kardeşi olduğu rivayet edilir.
tüm bunlara rağmen iki kişilik arasında uyuşmayan, yer yer çelişen ya da birinin herhangi bir konuda ne yaptığının bildirilemediği veriler de mevcuttur. imhotep'in yusuf peygamber olduğu hakkında yusuf için incil'den elde edilmiş bilgiler haricinde önemli bir delil yoktur. incil'in yusuf peygamber hakkında verdiği bilgiler tarihsel bağlamda delillendirilmekten uzaktır. yusuf peygamberin reel bir tarihsel kişilik olup olmadığı dahi incil haricinde elde edilmiş veriler olmadığından bilinmemektedir. çok yönlü bir bilgin olarak imhotep'in, çalışmaları ve kişiliğiyle kendisinden sonra gelen toplumları efsaneler yoluyla etkilemesi ve incil'in yazılma sürecinde ona bir tarihsel-mitolojik karakter olarak geçmesi kuvvetle muhtemeldir.
seksi mumya.
(bkz: imam hatip) *
eskiden makara yapardık, siyaset falan, az atışırdık ta.

adam şimdi kendini mezar taşlarına, duvarlara, kiliselere falan vermiş.

şaka bir yana, faideli bir istanbul rehberi gibi.
ben grubuna katıldım, siz de katılın.

https://www.facebook.com/groups/172990279534870/
bi adet mumya.
bir zamanlar adına kampanyalar açılan değerli büyüğümüz.
(bkz: imhotep sözlüğe geri dönsün kampanyası)
interaktif sözlükler arasında haklı olarak iyi bir yere sahip yazar kardeşimizdir.
mumya ve mumya geri dönüyor filmlerinde Arnold Vosloo'nun canlandırdığı karakter.
Antik Mısır'da mimar, yazar, hekim, mucit ve firavun Djoser'in veziri olan efsanevi kişi. *
(bkz: sevgili oğlum/#15408479) ile gerçekten duygulandıran yazar abimiz. allah'ın analı babalı büyütmesini dilediğim nur topu gibi bir oğla sahip olmuş kendisi. yeni eşiyle hayalindeki prens oğluyla ve o prens in ablası ile bir ömür mutlu olmasını dilerim kendisine.

gerçek şu ki, ben de bir gün kızım olursa ona gs parçalı yı giydirip pegasus tarafında gassaray diye haykırmayı çok isterim. nasip.
(bkz: sevgili oğlum/#15408479)
imhotep'in oğlu olmak, orhan açısından heycanlı olsa gerek . *

edit.: ncldlbz senin pabucun dama atılıyo oğlum.
mumya diye bir film vardı oradaki adam. antik bir varlık olup kel bir adamın kılığına girer.

(bkz: pittbul)