bugün

(bkz: imam hatip lisesi)
imam hatip sorunu 28 şubat ile başlayan bir sorudur. çözmek te yürek ister. yüreksizlerin yapamaması onların desteklendiği anlamına gelmez.
dini ve fenni ilimlerin bir arada verildiği bir eğitim kurumu.
Eğitim kurumu içeriğini kaybetmiş dergahvari yerlerdir.
okuyan başbakan yada cumhurbaşkanı olabilir.
12 eylül'de imam yetiştirilmesi için kurulan, kadın imam olmamasına rağmen kız öğrenci de alan, ama şu sıralar genelde devletin kritik noktalarındaki bürokratları yetiştiren okullar.
thy başkanı imam hatip'lidir mesela, pek tabii sonrasında apronda deve kesilmiştir.
bu okulun katettiği aşamayı meslek liseleri, ve ticaret liseleri için de bekliyoruz.
burdan çıkan yalnızca imam olmaz efenim.diyanet işlerine bağlı kurslar vardır yeterlilik belgesi karşılığında kuran kursu hocalığı yapabililer.yine bu liselerden mezun olanlar ilahiyat veya din kültürü öğretmenliğine giderlerse ek puan alırlar ilahiyatın sonunda yine diyanetin kurumlarında din hizmetleri uzmanlığı vaizlik müftülük gibi meslekler edinebilirler.hepsinin sınavı vardır.boru değildir. *
kadın imam olmamasına rağmen kız öğrenci de alır bu okullar zira bu ülkenin her yerinde resmi kuran kursları vardır..

ülkesini hala tanıyamamış küçük fazıl saylar daha çok saçmalarlar..
Artık 4. sınıftan itibaren öğrenci alabilen kurum.
şu anda türkiyenin şiddetle öğrenci almak istediği kurum.
çok yakında sadece istanbula 67 tane açılacak okul.
beyin yıkama merkezleridir.
http://www.facebook.com/p...13&type=1&theater şaka gibidir adeta.
bugün telefonuma gelen mesajın kişisidir. şaşırmakla kalmadım dumur oldum.seçmeli din dersinin reklamını yapan bir mesajdı daha neler görücez diye merakla bekliyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=H1uSB0dpnhw
teknik adam, kalifiye eleman yetiştirme açıklarımız varken bu kadar çok imamı ne yapacağız, okuyup üfleyip mi teknolojinin bilimin üstesinden geleceğiz. Din moral motivasyon maneviyat işidir, ama hangi hedefe ve teknik bilgiye ulaşacağımızı hesap etmezsek her gün aynı şeyleri tekrarlayan maymun ve papağanlara istediğin moralı ver ne yazar. 500 yıldır olduğu gibi yerimizde sayar dururuz. Elin gavuru ileriye gitmeyi bırakıp gerilemeye başlarsa yetişiriz belki. daha cihatlarımızı??? bile keferinin icatlarını kullanarak yapıyoruz.
yeni açılan 3 ü istanbul da olmak üzere toplam 73 imam hatip okuluna kimse kayıt yaptırmamış.
açıklamayı yapan kurum ise milli eğitim bakanlığı ..

hani insanlar car car bağırıp imam hatip isterük ama kaydolacağımız okul yok, bulamıyoruz, zulüm görüyor dinimizi yaşayamıyoruz diye isyan ediyordu?

işiniz gücünüz piyes..

http://www.haberturk.com/...las-imam-hatip-aciklamasi
dünyaya dahi ihraç ettiğimiz, ulema yetiştiren okul.
neden derseniz milli eğitim bakanlığına bağlı olarak 2008 de 120bin tanecik, yanlış duymadınız 120bin öğrenci mezun etmişiz. bunları 70 bin küsür taneciği kız.

bu okullardan her yıl ortalama 100 bin öğrenci mezun oluyor... ne oluyor bunlar ihraç oluyor. yada sözlüklerde yazar oluyorlar.
sonuçta bu çocuklar dahi ! dünyayı kıyametten kurtaracak akla sahipler, akıl döndürüyorlar.

başbakanımızda açıkladı zaten daha önceden bunu..

ayrıca imam hatip sayısı ve mezun olan öğrenci sayısını az buldum. bence yılda 1 milyon mezun yapmalıyız bunun için de duble imam hatipler açılmalıdır. ! yetmez ama hedef bu olsun.... diye düşündüğüm canım eğitim yuvası. *

durmak yok yola devam sayın seyirciler *
imam hatip e has dersleriyle yetistirem.hem ahlaki yonden egitim veren samimi hocalariyla unutulmayan okul.
yetiştirdiği kaliteli insan sayısına nazaran ne yazık ki soytarı ve abaza kesimi daha çok besleyen kurumdur.
teşekkürler makina.
özellikle yeni açılanları her türlü pislikte meslek liseleriyle yarışır hale gelmiştir. tayyip her yere bunlardan açarak iyi bi halt yaptığını sanıyor ama kanalizasyon çukurundan başka bir şey açmıyor. ailelerin zorla gönderdigi ya da bir yer tutturamayıp giden boş insanlarla dolu bi mekan halini aldı. kuranla dinle falan alakası yok artık buraların.
anlaşıldığı kadarıyla eskiden allah, din, kuran diye eğitim verip bol bol hırsız, haram ve kul hakkı yiyici, rantçı, torpilci, küfürden küfür beğenerek yaşayan müthiş dindarlar, mücahitler yetiştirmeyi başarabilen iman dolu okullar.
kaliteli olduğu iddia edilen eskileri böyleyse şimdi kötü denilen yeni türleri nasıldır siz düşünün artık.
imamlık ve hatiplik görevi yapan din adamlarına verilen ad.

(bkz: imam hatip lisesi)

imam hatip liseleri ise ılımlı müslüman bir gençlik yetiştiriyor. çok yanlış. hükümet buna el atmalı.
kemal doğulunun okuduğu lise türüdür. Sadece din adamı yetiştirmeyip; toplumun kültürel ve geleneksel yapısını bozan insanların da yetiştiği bir ortamdır. Ama genellikle mezun olan insanlar topluma faydalı olmayı amaçlar.
recep tayyip erdoğan buna dahil değil tabiki.
atatürk ü seviyorsanız çok ciddiyim gelmeyin çok küfrediyorlar.
güncel Önemli Başlıklar