bugün

bir inanç.

bence öyle.
evet . ekrem başkan bu işi başarır .
doğru bir öneri ama büyük risk.

diyelim, ilk turda seçimleri kazandı, mazbatasını almadan cezası onanırsa, ortalık karışır, seçim tekrarlanır.

ya da diyelim ilk tur kimse çoğunluğu alamadı, ikinci tura erdoğan ile imamoğlu kaldı, cezası onanırsa adaylığı düşer, erdoğan tek başına aday olarak kalır ve %50den fazla oy alması gerekir, alırsa seçilir, alamazsa seçim en baştan tekrarlanır.

mazbatasını aldıktan sonra cezası onanırsa problem yok, dokunulmaz olduğu için dönemi boyunca cumhurbaşkanlığı yapabilir.
yanlış önerme.

eğer ibb başkanlığını kazanmasaydı doğru olabilirdi ancak ibb yönetiminde gösterdiği kifayetsizlik ve beceriksizliği, takiyeci olması, algıdan başka bir şey yapamaması, bir yönetici olarak gösterdiği b.ktan performanstan istanbul'da aklı başında birinin oy verme ihtimali yoktur.

bu adam cb olsa sürekli eski cb'den kalan işleri "ben yaptım" derken, önemli ve hemen yapılması gereken işleri "ödenek bulamadık, imf kredi vermiyor" derken, ağlarken, "çok üzülüyorum" derken filan görürüz bol bol, onun dışında bir b.ka da yaramaz.

laz bir müteahhit olum bu adam. rte'ye karşı bu adam aday olsa gider rte'ye basarım oyu direkt hiç düşünmeden. bu adam öyle sandığınız gibi, genç, ahlaklı, tuttuğunu koparan, cevval, zeki bir adam değil ki. ibb yönetimi ortada. 4 yıl oldu görevi alalı daha deprem konusunda istanbul'da bir adım atmışlığı yok. adım atmışlığı olmadığı gibi bir de kentsel dönüşümün önünü tıkayıp, deprem direnci için ayrılan bütçeyi kısıp, reklam faaliyetlerine yöneltmiş bir adam. hani uzaktan genç, dinamik ve dürüst filan sanıyorsunuzdur da, öyle olmadığını bilin istedim.

mansur yavaş 1000 kat iyidir. ama tabi şimdi bu işin dinamikleri var, ekrem imamoğlu hdp'den oy almak demek, mansur yavaş hdp'den oy alamamak demek. hesabını kitabını yapmışlardır.
Bencede alır eheheh.
kazanması için ne sebepleri var yalancığından başka bir anlatsanızda bilsek.

https://youtube.com/shorts/gj246izN0fQ?feature=share

https://youtube.com/shorts/otzh3aoqkja?feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=etbpb0actma+
neyi alacağını galiba rtük kuralları gereği yazmamış arkadaş.
elbette sevmeyebilirsiniz ama istanbulda en az bütçe ile en çok işi yapan başkandır.
metro performansı bile topbaşı geride bıraktı
rakamlarla gelin ey makarna kömürcü ak partililer..
topbaş döneminde dağa taşa yatırım yapılırdı. şu anda halk ekmeği üretimi arttı. bebeler süt içiyor. milletin parasını katakullilerle paravan şirketlerine aktaran ak partililerin hala konuşması cidden yüzsüzlük.
her şekilde erdoğandan , kılıçdardan iyidir .
* çocukluğu rahat geçmiş . biraz dindar , biraz da
gitar çalan , rakı içen şehirli liberal .
burası çok önemlidir .

diktatörlerin geçmişine bakın . dayakla , fakir
likle , yoklukla geçen çocuklukları vardır . mesela
bir tanesi babası tarafından ayağından tavana
asılmıştır . tabii böyle insanlar ellerine imkan
geçince bunun acısını çok kötü çıkartırlar .
* ekrem imamoğlu normal , efendi bir insan .
dünyadan veya türkiyeden intikam almaya
hazırlanan köyden , mağaradan çıkma karanlık
bir şahıs değil .
çevresinde zararlı gruplar var , orası tamam .
ancak bunlar safdışı edilir .
vay be kurgan kaç defadır soruyorum anlatın hele bu adamın ne meziyeti varmış bilmiyorsak öğrenelim.
Başını alır.
Gılışdarın aday olmasından her türlü daha iyi olan durumdur.