bugün

Merhaba, 308 gün önce sana bir entry yazmıştım. O'nu da okudum, ben geldim yine..

Aklıma düştün öyle. odama çekilip, seni düşüneceğim bir entry ömründe. Biz seninle neden tanışmadık, neden karşılaşmadık, hem o son entry'in ne öyle?

Çok yaramazsın..

Elini hiç tutmadığım, yüzünü hiç görmediğim, artık aramızda olmayan bir yaşamışlığa bağladın beni. Sen geldiğinde aklıma, bildiğin yanıyor göğsüm, iç tarafından bir alev çıkıyor gibi. Bir kaç saniye sonra geçiyor sonra.

Yazmış olduğun tüm entry'leri, noktası virgülü, ünlemi ile, her satırını karış karış, nasıl hissedip, nasıl anlatmak istediğini..

Kaç yıl olmuş sen gideli, belki de biletini aldığın gün, buruk bir otobüs seyahati yapıyordum. Belki de sıradan bir gündü. Ama belli ki, fazlasıyla hüzünlü bir şarkı dinlemiştim.

Seni hatırlatmak istedim sözlüğe.. Seninle bir kaç kelam eden, tartışan, bir kaç konu hakkında görüşen, belki de aşık olan birine.

Oradaki ağaçların, yağmurun tadı.
Toprağının kokusu, sonra gökyüzü elbette.
Bildiğimiz mavi mi bilmem, yine aynı mı güneş?
Daha iyi hissediyor musun sabahları?

Neyse..

Geceleri üstünü örtmeyi unutma.
Hoşçakal,
Belki herşey güzeldir geriye bakınca..
aramızdan ayrılmış efsane yazar.
Ditty ve Borcu gibi hayatını kaybetmiş yazar. Allah rahmet eylesin, umarım Cennettedirler.
Ben hatırlatayım sözlüğe seni. Mekanın cennet olsun, Ruhun şad. Yıllar önce aramızdan ayrılan bir insanın entrylerini okumaya ayırdım bu günümü. Güzel şeyler hatırladım. iyi şeyler hissettim. iyisin değil mi? Çok fazla tanımasam da seni, iyi olmanı isterim.
Hoşçakal..

Edit: bak sigara yaktırdın bana.
Onu kaybedeli dokuz yıl oldu... dile kolay... Yokluğunu hala derinden hissettiren dünya iyisi, mutluluk abidesi biriydi.
Yüzünü bile anımsayamıyorum artık o kadar zaman geçmiş. Mezarına en son ne zaman gittim, mezarı nerdeydi hatırlamıyorum bile. Vefasızlığım canımı sıkıyor, daraltıyor beni. Hep giderdim aslında ona. Hayat telaşı her şeyi ertelettiriyor insana.
Gittiğinden beri o kadar çok şey yaşandı ki hiç birini konuşamadım onunla. Adım atsak kritiğini yapardık yaşasaydı hayat bambaşka olurdu benim için. Yiğit’in isim annesi olurdu kesin. Alır, gezdirir, oynardı onunla. Oğlu gibi bakardı, en has kankası olurdu adım gibi biliyorum. Hakkında yazılanları okusa kesin duygulanır gene de geyiğe vururdu. Hep öyleydi... Hayatı önemsemez, mutlu olacak bir şeyler bulurdu hep. Kendi karamsarlığımı onunla aydınlatıyordum belki de. Özledim... Seneler sonra Taksim’e gittiğimde daha bir anladım. Kahkahasını, gülüşünü, yüzünü, gözle anlaşmamızı özledim...
Yeri dolmayacak ablam. inan bana her zaman eksikliğini hissediyorum. Vefasız kardeşini umarım affedersin...
huzur içinde uyusun.
hiç tanımadığımız , başka diyarlarda başka insanlarla hayatını paylaşmış ve her canlı gibi gelmiş , konmuş ve uçmuş bir yazar. yazılarını okuyunca ve akabinde artık bu dünyada olmadığını anımsayınca tuhaf hissettim.

see you in a another life brother....
Gece gece üzüldüm be.
allah rahmet eylesin.
Yazar iken nick altında 5 entry var iken vefatından sonra 21 sayfa, 500 entry olmuş. Nickaltı kasmak için ölmek mi lazım.
infosunda aramıza yazan yazarmış.

gerçekten ölmüş allah rahmet eylesin o zaman.
sol frame de öldüğün görünce hüzünlendim biraz. sonra entrylerine bakayım dedim, daha bir hüzün kapladı içimi. güzel insanmış, nereye gidiyorsun ki? daha sonra otherside87 nin yazdığı entry ile #25311216 beni çok fena üzmüş yazar. gitmeseydin, hala yazsaymışsın keşke. umarım bulunduğun yerde mutlusundur.
buraya nasıl geldim neden geldim hiç bilmiyorum, hatırlamıyorum ama gözlerim doldu. allah rahmet eylesin. çok üzüldüm.
Herhalde sözlüğün en sevmediğim tarafı bu durum işte.
Şükelalarda bir yazıya rastlarsın gülmekten mimiklerin acır.
Güzel fikirleri okursun akılda kalır.
Hayata dair notlara göz gezdirirsin.
Sonra bi bakarsın o yazar artık yok.
Vefat etmiş.
Buz kesilirsin.
Her ne kadar tanımasanda üzülürsün.
Allah rahmet eylesin.

Ölmeyin lan.
bugün yine hatıra gelen yazar. nur içinde yat.
allah rahmet eylesin mekani cennet olsun.
nereden denk geldiğinin bile farkında değilim ama burada buldum kendimi, yazılanları okudukça daha fazla üzüldüm.. mekanı cennet olsun.
tanımadığım, ama hakkında yazılanlara bakılacak olursa değerli birisi. allah mekanını cennet eylesin. ailesine ve tüm sevenlerine sabır versin.
gitme yazısını okuyup duygulandığım yazardır. allah gani gani rahmet eylesin.
unutmadığımız kardeşimizdir.
uc seneden fazla oldu,
öldü gitti.
her gün boğuşuyoruz şuralarda.
aslında herşey gereksiz.

sözlük =bir beyaz sayfa! vay be arkadaş neyi bölüşemediğimizi anlamaya çalışıyorum şu an.
ben millete millet bana diğerleri millete ben diğerlerine...

#6270911 bakın hele kim yazmış...

şaka gibi sözlük değil hayat o kadar garip ve kısa ki olanlara anlam veremiyorsun. sanki hiç ölmeyecekmişiz gibi harcıyoruz zamanı.
aslında en güzelini yapıryoruz. ya bir gün ölürsek? istediklerimizi yapmadan ölmek kötü, insanları kırarak ölmekde kötü...

siz siz olun bazı zamanlar orta yolu bulun ama belli konularda.. sakın ha alışkanlık edinip orta yolcu olmayın....
allah yattığı yeri cennet eylesin.
yokluğu zaman zaman insanın nefesini kesen can dostum. hayatta acı tatlı olan her şeyi onsuz yaşamak, güleç yüzünü, kahkahasını, sohbetini 3 senedir hissedememek çok ağır geliyor insana * *
allah rahmet eylesin .
2.5 yıl önce aramızdan istemeyerek de olsa ayrılan yazar kardeşimiz.
özlüyoruz onu sözlük ailesi olarak.
mezarına geleceğim.