bugün

siz çoğu yanlış ezberinizi; ''bu mutlak doğrudur'' diye dayatmaya çalıştığınız sürece ben aksini iddia etmeye devam edeceğim. bu evrenin yasasıdır. ben sizlere bir gerçeği izah etmeye çalışıyorum hafızlar. neymiş efendim türkiye'de doğduğumuz için: ''ne mutlu türküm diyene'' demek zorundaymışız hepimiz, öyle mi? niye ulan niye? başka bir aidiyetten hissedip mutlu olamaz mı bu ülkenin vatandaşı ey bre idraktan yoksunlar?
bu ülkeyi yıllarca teröre mahkum eden zihniyet, işte bu zihniyettir. bunu anlamanız lazım! şehit istemiyorsak, kavga istemiyorsak etkinin aynı derece de tepki yaratacağını anlamanız lazım beyler...
artık bunları idrak edecek yaşa da çağa da geldik. şimdi siz bunları söylediğim için bana eski ezberinizle, yani sorgulamadan kabullendiğiniz dogmalarınızla ''hain'' diyeceksiniz. ben de diyorum ki: bu ülkenin mutluluğunu ve bekasını hepinizden çok ben düşünüyorum, hodri meydan! bugün savaş çıksa mermiye kafa atacak da ben olacağım bunu biliyorum...
çünkü ben ulaştığım bilinç seviyesiyle sizden daha ahlaklıyım ve empati yönümün sizlerden çok daha güçlü olduğunu biliyorum.
siz ne biliyorsunuz peki? 90 senelik ezberlerden kelli... kendinize yalandan üstünlük payesi bahşeden şeyleri canhıraş savunmaktan kelli?
işte bu sebeple siz illa ''a'' doğrudur dediğiniz sürece hayır arkadaş ''b'' doğrudur diyeceğim. ve siz a doğrudur illa dedikçe hayır b doğrudur diyen milyonlar çoğalttığınız farkına varana kadar bu fasit döngü sürüp gidecek...
"sizden cok daha ahlakliyim" (bkz: ahlak).
kurt meselesini sadece bu soze baglayan ustun yazar beyani. al ulan bu da c ne mutlu turkum diyene lafini bi tek kurtlere mi soylettiler birader boyle yuzeysel gecme tum hatlarini dok ortaya. ustun ahlaklim, ustun arastirmaci da ol. adam zamaninda savasla ulke kazanmis kurmus bazi dinamiklere ihtiyaci var milliyetcilik gibi oturupta acaba lazlar abazalar kurtler rahatsiz olurmu diye dusunecek hali yok. ataturk milliyetciligi ulkudas olmayi ayni gelecek ve ortak cikarda bulusmayi prensip edinir. o donemde balkanlar gitmis ermenistan gitmis bu ulkeyi birlik olmadan nasi kuracakti adam. kurtlerin isyaniyla mi ugrassin bide guney dogudandami vaz gecsin elde kalmis imparatorlugun kucuk bi kismi. bugunle dunu yargiliyoruz iyi niyetliyiz ama cahiliz.
(bkz: tez-antitez-sentez)