bugün

Nasıl bir öğrencilik hayatı bu ya…bir kere bile yaşamadım kalem ucu falan girmedi hiç elime.
Ele giren zımba yanında bir hiçtir.
bunun bir de göze kaçan kalem ucu vardır.

ilkokul zamanı gözüme kaçan kırmızı kalem ucu gözümü kıpkırmızı boyamıştı, hoca da paniklemişti bir şey oldu diye. neyse ki sonradan kırmızı kalem ucu kaçtığını anlayıp lavaboda peçeteyle çıkarmışlardı. *
O ucun ben göze girdiğine şahit oldum el de neymiştirdir.
işte bu yüzden ilkokulda kurşun kalem diyoruz. neden? çocuklar yazdıkça tükenen kalemlerini emek sarf ederek açsın diye.
çöplüğün yanına gidip arkadaşlarıyla geyik döndürüp sosyalleşsin diye. yoksa 0,5 ucun vay mı? kıymızı ucum biimmşte. gibi cümleler ortalıkta gezer. çocuk dediğin alacak kalemi cart curt açacak. yeri geldiğinde bıçakla düzecek kalemini.
ne kadar çok üretirse o kadar çok tüketecek.
uçlu kalemler ortaokuldan sonra daha müsait zannımca.
neyse lafı fazla dolandmayım; lise yıllarında da uç girebilir ele, boyna, karna.
hiç unutmam elemanı lisede uçlu kalemle delik deşik etmişlerdi.
uçlu kalem ilkokul döneminde rizktir.
kamu spotunu da koydum mu?
Avcumda hala var olan 0.5 bir uç mevcut. Herkesin başına gelmiştir mutlaka.
Olm biz panodan toplu iğne alır kendimiz çıkarırdık. Ne hastanesi. Ne biçim bebelersiniz lan siz.
(bkz: )Kalem mi daha keskin kurşun mu hadi bakalım.
Roting kahverenkli 0.5 uçlu kalemdir.
ilkokul 1. Sınıfta çeneme giren ve sonra çıkaramadığım kalem ucu.
Elimin üstüne girip çıkarak orada nokta dövmesi bırakmıştır, yıllardır benimle sağolsun.
bacağımda duruyor kendisi. yaklaşık 4 sene oldu. küçücük siyah nokta şeklinde.
arkadaşımın "yakala!" diye attığı uçlu kalemin 0.5 ucunun avcuma girip, girdiği yerden kırılıp, kalemin yere düşmesi ile gelişmiş ve avcumda ufak bir 0.5 uç parçasının kalmasına sebep olmuş bir hadise. doğal seleksiyonun uç vermiş hali. çıkaramadık, kaybolmadı. gitmedi pezevenk. ne yersem yer, ne içersem içer. gıkı çıkmaz.
Okulda bir gün bir kalem ucu girmişti. Ben de sıradan bir sey diye önemsemedim. Sonra bir baktım parmağım sismeye basladi bir kac gün sonra. Ben de gittim anneme "anne benim parmağıma üç batmıştı ya bak ne oldu simdi" dedim. Onu görünce bizimkiler hemen apar topar beni aldilar hastaneye gittik. Hemen doktorlar sanki ölüyormusum gibi bir muamele yaparak ufak bir operasyona aldilar. Parmağını yararak ucu çıkardılar. Bu da böyle olay iste.
Elimde değil ama kolumda ve dizimde var.
kimin yaptığını hatırlamıyorum fakat bende de var .
(bkz: ulan hepinizde vardı be)
parmağıma girmiştir. başarılı bir müdahale ve ucun bir kısmını dışarıda bırakması sonucu (bkz: bal var çare var) kurtulunmuştur.
Iki tanesi sağ avuç içimde hala varlığını sürdürmekte.
Ve o kısım yaklaşık 10 yıldır hep şiş.
Allah belanı versin mertcan.
Bir tane de bende olan izdir.
görsel

Milli izimizdir.
aynı aynı kaynımda da var, kıçında üstelik...
Yanımda oturan arkadaşın maruz kaldığı olay. Az saplamadım vesselam.
rivayetlere gore , tum vucudumuzu dolasir, en sonunda da kalbimize saplanir oldurur"
sahip olduğumdur. güzel bir hatıradır.