bugün

erkek kişisi: 23 yaşında, lisans programı son sınıf öğrencisi.
hatun kişisi: 22 yaşında, lisans programı 3. sınıf öğrencisi.

erkek kişisi hatun kişisini terkettikten sonra aralarında geçen beni dehşete umutsuzluğa düşüren küçük diyalog:

h: inşallah erkek çocuğun olmaz.
e: yalvarıyorum geri al bedduanı öyle birşey olursa yaşayamam ben.

her eğitim sözü duyduğumda beynimin karıncalanmasına mideme bir sancı oturmasına neden olan bu diyalog gelecek aklıma sanırım.
eğitim sistemimizin vahim boyutlarda olduğunu görüyordum ama inanın şu diyaloğa şahit olduktan sonra dünya başıma yıkıldı.
umudumu çaldınız, inancımı çaldınız lan o. çocukları.
şimdilik bir anormallik içermemektedir. çünkü türk halkının ortalama eğitim seviyesi, yakın zamanlara kadar ilkokul 4 idi.

tabi acil önlem alınmalıdır.
daha beteri, sabıkası olanların, hırsız dolandırıcı terör örgütü yandaşı olanların milletvekili olmasıdır. ulan sikimsonik bir ehliyet almak için, işe başlamak için savcılıktan temiz kağıdı isteyen memleket, milletinvekili olacak adamda bunu aramıyor, cezaevinden çıkıp milletvekili olabiliyor insanlar. sokayım böyle adalete afedersin.
*
ülkede 18 milyon ilkokul mezunu varken çok yadırganmaması gereken durum.
ilkokul mezunu kişilere vekaleten milletvekilliği yapan kişilerin bulunduğu ülkedir.
üniversite mezunlarının işsiz olduğu ülkedir.
iki kelimeyi bir araya getiremeyen kürtlerin de milletvekili olduğu bir ülkedir ayrıca.
vatan hainleri milletvekili oluyo ilkokul mezunu olmuş çokmu.
bu ülke de, eğitime önem verilmemesinin en önemli nedenlerindendir. adam, eğitim nedir bilmiyor ki.
okuma yazmayı ve konuşmayı bilmeyenlerin vekil olduğu ülke türkiye dir.
Sadece bu mu? bu ülkede yabancı dil bilmeyenler ,yabancı ülkelere büyükelçi olarak tayin ediliyorlar ilginç olan da bu ülke de kimsenin görev bilincine sahip olmaması