bugün

2015 yılında imzaları atılan hede.
https://streamable.com/4dizf

ilk etapta 50 uçak üretilecek, ardından dünyaya ihraç edilecek, bu uçaklar hizmete girince de bilet fiyatları ucuzlayacakmış.

öyle servis ettiler.
2015'te de proje imzaları falan atıldı.
hatta başbakanımız "tanıtımını" yaptı, yetmedi, 29 ekim 2019 tarihine temsili uçak bileti kesildi.
görsel

şimdi 2015'te devletin en üst düzey bürokratı olan başbakan bunun imzasını attıysa, şu an biryerlerde yerli yolcu uçağı üreten bir fabrikamız olması lazım.
zira 4 yıl oldu.
hadi 50 tane uçağı boşverdik, 4 senede bir fabrika yapılmış olmalı değil mi?

nerede bu fabrika?
tabelasında "yerli yolcu uçağı fabrikası" yazsın yeter. içi boş olması da mühim değil, içi boş halde bile kabul ediyorum ben.

tabi yalan bunların götünde karargah kurmuş.
ortada bir şey olmayınca 2018'de bir haber daha yapıyorlar, "5 sene sonra yerli uçak geliyor" diyorlar bu kez.
görsel

en son da bakıyorlar bu böyle olmayacak, yapabileceğimiz bir şeyin imzasını atalım diyorlar ve yerli ve milli uçak jantı fabrikası için imzalar atılıyor.
görsel

nerede uçak fabrikası lan amin oğulları?
bu lavuk bir de yeni parti falan kuruyor şimdi.

hani lan fabrika?

neyse, daha 4 ay var 2019'un bitmesine...belki fabrikayı açarlar...bekliyoruz...
Martılar karakutuya yuva yapmış. israyil martıları.
uçak jantı ne amk.
Uçak üretmeye jantından başlamak da ne bileyim...
Uçak yapmak 5-10 sene, onun testlerini yapmak 5 sene sürer.
Bir uçağa ait el kitabı yaparsın sonra arızaları için servis bültenleri vs bir ömür gelişmeye devam eder. kısacası uçak yapmak en az 10-15 sene alır. 2010 da başladıysak, 2020-2025 arasında ancak biter. 2015'te başladıysak 2025-2030 arasında biter.

ilkini yapınca model geliştirmeleri daha kolay olur.

Kısacası 5 senede olmaz.
Yerli ve milli motorsiklet motorundan sonraki aşama yerli ve milli uçak olacak. Zira motorsiklet motorunun bir üst mertebesi uçak motorudur.

Tanım: teknoloji ve bilim ile alakası olmayan, bakkal vasfı bile taşımayanların ülkeyi yönetmede önemli kademelerde olmaları.
Daha araba yapamiyon ne uçağı hadi ordan.
zamanında ısmet uçak fabrıkalarını kapatmasaydı sımdıye f 50 üretirdik.
sıradan bir akpli yalanı.
neden bu kadar büyüttünüz ki.
ismet inönü dönemi yapılan hatalar yüzünden 2019 yılına yetişmedi.
Abi daha 2 ay var belki uçar biz yinede her gün göge bakalim uçar ise görürüz.
hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.
(bkz: akp döneminde olmuştur)

bugün artık ilk yerli uçağımız uçacak, göklerde olacak.
bu gurur hepimizin...

vallahi öyle billahi öyle.

koskoca devletin başbakanı, bakanları yalan söylemiş olamazlar.
o uçak bugün uçacak.

zira 2019'un son günü bugün artık, son 24 saati.
bu 24 saat içinde o uçak uçtu uçtu, uçmadı bu lafı ortaya atan benim gözümde en büyük taşşak oğlanıdır.

ilk yerli otomobilin siparişini verenler.
göklere iyi bakın.
bugün uçacak.

onun da siparişini vermiş miydiniz?
yok sipariş değil de bilet almıştınız değil mi?
hah işte alın o biletlerle bugün o uçağa binin.

son olarak şuraya şu tarihi videoyu da bırakayım. ana haber bültenidir, seyrediniz...
https://streamable.com/v8jk6

yaparsa ak parti yapar...hüloğğğğğ....
Az kaldi ucuracagiz, son dakikalar heyecan katiyor.
Yarın gece saat tam 24:00 çatıya çıkacağım noel baba değilim yanlış anlaşılmasın yerli uçağımıza bakacağım.

Ayy çok heyecanlı.

Edit:tengir uyardı yarın 24 ten sonra 2020 oluyor çok geç olur dedi ben heyecandan ne yapacağımı karıştırdım yav.
görsel
Yerli otomobiller aynı zamanda uçabiliyor arkadaşlar bilmiyor muydunuz?
Meşhur bir masal var...sonu kral çıplak ile biten.

O misal işte biz aptallar da göremiyoruz o yüzden yerli uçağı.

Yoksa büyük resmi gören yalama gardaşlarımın hepsi görebiliyor yani.
Bu kemalistler anlamadıkları kadarda birde üstüne salaklar ,kuzey Irak'ta PKK ya bomba yağdıran uçaklar Amerika'nın mı.
Fabrikasi hazır. Neyin pesindesiniz. Vatan hayınları.

https://youtu.be/jITWmpxipQE
Reis son dakikaları sever. Bitti demeden bitmez.
(bkz: uçamadı)

yaptıkları yapacaklarının teminatı.
yerli uçak nasıl uçar? havalı uçak olmalı. ehehehehihihihi 2019 şakaları bunlar 2020'de yapmayacam.

hörmetler.
uçmak için son 30 dksı kalan uçaktır.
Hala bir umut bekliyorum. Son 3 dakika nolur uç.
oy kazanmak için söylenmiş beyaz yalanlardan biri. akp, veya xkp farketmeksizin, politikada her parti veya aday, daha fazla oy kazanmak için bu tip şeyler yapar. kah akp "yerli uçak yapacaz" der yapmaz, kah chp "istanbul'da ekmek, su süt ücretsiz" der, aksine zam yapar. bu işler böyle maalesef. zaten insanlar da "aa uçak yapcakmış oyumuzu ona verelim" diye düşünmez zaten.