iddiaya göre 1899 yılında meydana gelmiş.

"Dünyada ilk trafik kazası 1899 yılında meydana geldi. Kayıtlara geçen ilk trafik cezası ise 24 kilometre olarak belirlenen hız sınırını 25 kilometre süratle giderek ihlal eden sürücüye kesildi."

http://www.ntvmsnbc.com/news/272047.asp
arabayla kazaya bizzat insan kendisi sebebiyet veriyorsa zor bi hadisedir. hele birde araba emanetse * hele birde ehliyet yoksa resmen sıçmaktır. her şey çizgi halinde geçip gitmektedir. o kısa çizgide insan o kadar hızlı düşünür ki şaşılır. arabaya ne oldu? eve gidince ne bok yicem? bi sigara mı yaksam? polis gelir mi? vs vs vs kısaca ereksiyon geçirmek için bire bir hadisedir.
eğer ders almayı bilirseniz uzun yıllar yaşamanıza sebep olabilir.*
(bkz: ilk motor kazası)
Az önce ilk yaptığım tecrübedir. Aile arabası olması nedeniyle vurulan arabadan önce aileye verilecek hesaptan tırsılmış olmasıdır. Kazada dediğim arkadaki arabaya geri gelirlen dokunulmuş olması ve plakasını yomultmuş olmamdır. Plaka parası vermem sonucuyla kapattığımız hadise ki Allah beterinden korusun. Neyse geçmiş olsun dileklerimi kendime iletiyorum.
talihsizliktir. arkadaşımın balosuna giderken fren yerine gaza basan bir idiot tarafından yapılmıştı. arabadaki herkes sağlam ben yanağımda koca bi morluk ve şişkinlikle baloya gitti.
bu kategoriye girer mi bilmem canım sözlük ama bugün park edilmiş arabayı seyir haline getirmeye çalışırken başka bir arabayı çizdim.
koca panelvanı boş yolda demiryolu ile karayolunu birbirinden ayıran köprünün ayağına koç başı gibi vurmuştum.
16 yaşımdaydım aldım arabayı çıktım herşey çok güzel gidiyordu. durmak üzereyken arkamdan gelen bir minibüs deli gibi korna çaldı bende telaş yapıp 2. vitesteki arabayı kaldırdığım gibi karşı binanın duvarına vurdum. ön kapı yamuldu içinden çıkamadım falan. bu da böyle bir anımdır.
bugün yaptıgım eylem.
Allah kahretsın benı, acemi sofor yapmaz benım yaptıgımı. Gerı gerı gıderken park halındekı araca bındırdım. Kara kara dusunuyorum, yarın kaskodan mı odetsem hasarı yoksa gıdıp pasa pasa masrafını cebımden mı koysam? Araba emanettı bende cunku. Benım bındıgım arabada hasar yok, dıgerınde var.
sırf bu korkudan dolayı takıntı haline getirdiğim ve araba almayı asla düşünmediğim durumdur...
antalya konyaalti saglik bakanligi kavsagi, motorsikletle isiktan kalkis yaptim. sagdan migrostan asagi dogru gelen ve kirmizi isikta durmayan otomatik vites meganin once fren sesi daha sonra gozgoze gelmemiz. sag yandan hizli bir darbe aldim trafik isiklari yuksekliginde 4 takla ve yerdeyim. sehadeti getirdim yere dustugumde oldugumu sansamda hareket eden insanlari gormem ayaga kalkma gucu verdi. yarali bir bicimde ifade icin13 saat karakolda bekletilisim emniyetin insana saygisini ayrica gormemi saglamistir.
ben ilk trafik kazamda 6 (altı) takla atmıştım. öyle de usta şoförümdür.
babamla giderken birden öndeki puntonun tamponuna yakından bakmak istedik ve gerçekleşti.
istanbul’daki 1910'da olmuştur.
araba kullanıyorum demenin bir yoludur. ikincisi üçüncüsü dördüncüsü de bir bir sıralanır.
tekerleği icat eden kişinin, tekerleğe takılıp düşmesidir.
Motordan önüme düşen abi kardeşe ( sonradan hastanede öğrendim abi-kardeş olduklarını ) çarpmamak için alibeyköy tem ' de durduktan sonra, dörtlüleri yakıp 112'ye telefon ettiğim sırada makas atarak gelip de bana arkadan çarpan bir orospu evladı sayesinde deneyimini yaşadığım olay. Ben dikiz aynasından çarpacağını hissedip kendimi hazırladım ama yanımda oturan annem olaydan habersiz yaralandı. Hastaneye kaldırdık, araba bir ay serviste kaldı.
100-110 km hızla ilerlerken önüme çıkan hindi sürüsüne dalmak suretiyle gerçekleşmiştir. bu kaza sonucunda üç hindi telef olmuş, arabanın sağ çamurluk, ön tampon, sol ön sis farı ve her iki davlumbaz pert olmuştur. kaskosuz arabaya binmenin sonucu da götümde patlayan 1830 tl olmuştur.
dun aksam eyup'te karsilasilan olaydir. 3 araclik kazada ortada kalan arabadaydim.
Vatan caddesinde Orduevi önündeki ışıklarda sol şeritte yaşil yanarken sebepsiz yere duran araca, arkasındaki durmasına rağmen benip duramayıp çarpmamla yaşadığım zincirleme kazadır. duran araçtan 2 rus orospu ve pezevenklerinin çıkması ise çok talihsizdi. hala ibnenin sol şeritte yeşil ışıkta önü bomboşken neden durduğunu çözemiyorum.

yıl: 2005
araç: 2000 model clio.
(bkz: hamdolsun teğet geçti)
benzin istasyonunda pompayı koruyan bariyere geçirmişliğim vardır. tek far zararıyla kurtarmıştım. hey yavrum hey.
bugün başıma gelen vahim olay.
işten çıktım, eve gidiyorum. altımda da öyle über süber bir araba yok. 99 model clio var. ara sokaklardan gidiyorum.. bir ara arkama bir motor geldi. sesten anladığım kadarıyla en az 600cc'lik bir motor.
vıooorrr vııooorrr diye ses yapıyor ibne. sinirlerim bozuldu. yol vermiyorum. yol da dar. iki yanda park etmiş arabalar var. azıcık bastım ben, bu geride kaldı.

sonra nasıl olduysa önüme, ara sokakların birinden bir araba çıkıverdi.
o an gerçekten soğuk ter nedir, nerelerden akar, nerelere gider; hissettim. böyle ense kökümden kuyruk sokumuma kadar hissettim. frene asıldım, hatta el frenini de çektim, fakat çarpmaktan kurtulamadım.

neyse ki momentumunu kaybetmişti araba. çarpışan araba misali kaportasına vurdum karşıdaki arabanın. indik, baktım bir şey yok, helalleştik adamla; devam ettim yoluma.
ama korktum yahu. ölmek kötü şey. korkunç. ona yaklaşmak bile yusuflattı götümü çok..
koskoca türkiyede ilk kez keşan a gittim. çarpa çarpa bir çinliye çarptım. adam ingilizce konusamadı , ben çince ve olay yerine polis yerine tercüman çağırmak zorunda kaldım .