bugün

Marlboro idi. Lise1de okul tuvaletinde deneyimlemistim.
içe çekilmeyendir.
First cigarette.
Larktır; çünkü şans olsa..
görsel

Yazarların ilk sigarasıdır.
turuncu pall mall.
şuan yaktığım bu günün ilk sigarasıdır. ilki boşverde geceye çok varken son sigara da can yakıyor.
(bkz: birinci sigarasi)

Dudaklarımıza bulaşan tütünleri Tüküre tüküre içerdik.*

Sonra uzun samsun
içemediğimdir. Denedim ama içmeyi beceremedim. Bu da böyle bir hikayemdir.
Çok değil bundan 5 sene önce olandır. Askerde, odamda otururken sıkıntıdan bilgisayarı kurcalarken odaya gelen komutanın al yak demesi ile başladı. Yaktım ve bir daha sönmedi sözlük.
djarum mentol.
Daha okuma yazmayi yeni söktüğüm zamanlar Annem babam evdeyken kapının arkasina girip gizlice(!) içmeye çalıştığımdır.

Tabi ki yakalandim lan. Küçükken de saftim ben.
silah kuvvetler diye bir sigaraydı eskiydi ve bir zuladan patlatılırak içilen sigaradır.
Ice cekmeden icilen sigaradir.

ara sira icime cekmedigim olur agizda biraktigi tat o gunleri hatirlatir bana.
mavi lark veya anadolu olması lazım. hıağğğhh babam gelüyü.
buram buram kokan adıyaman tütünü.
hayatımda hiç sigara içmedim. kendim içmek için sigara hiç almadım. kendi kazandığım para da oldu. yine de almadım. bir gün kız arkadaşım hadi birlikte içelim diye birer dal sigara aldı. bir parka oturduk. ben yine içmedim. hanımefendi beni test ediyormuş güya hakikaten iradeli miyim diye. şimdi o bir dal sigara dolabımda duruyor. bazen denemek istiyorum ama arkası gelir korkusu yaşıyorum. geri kalan hayatım da sabah akşam leş gibi kokmak istemem. belki kırar atarım. büyük ihtimalle içmem içemem.

edit: bu mesajı taslaklarımda gördüm. sanırım yazıp bırakmışım. o tek dal sigarayı içtim. bi bok anlamadım. sonra öğretmen arkadaşlarla bir dal daha içtim. sonra paket almaya başladım. 2 yıl oluyor yukarıda ki mesajı yazalı. şu an günde bir paket içiyorum. bok gibi kokuyorum.

arkadaşım o ilk sigarayı o ilk dalı içme. 25 yaşında sigaraya başladım. bunu ben seçtim pişman değilim ama o ilk dalı içmesem iki yıldır bunu içmesem hiçbir kaybım olmazmış. şimdi bırakmak için bir sebep göremiyorum. bırakmak istiyorum da istemiyorum da. bugün ilk sigaramı içtiğim o geceye dönsem atardım o sigarayı.
içilmemesi gereken sigaradır.

Başlarda işi delikanlılığa vurup "şimdi içemiyorum ama ileride öksürmeden içeceğim" diyerek tekrar tekrar denersiniz, sonra bir bakmışsınız paket alıyorsunuz.

Not: sigarayı erkenden bırakmış biri.
ciğere çekilebilen ilk başarılı dumanda girilen öksürük kriziyle başın dönüp uyuşması ile beraber atılan kontrolsüz kahkahalara boğulmaktır.
sigaranın size ''paranı sikmeye hoşgeldin bebeğim '' diyeceği andır.
beyaz chesterfield olması gerek. lise 1 de merak edip almıştım.
Ne zaman içeceğimi bilmediğimdir.
Ilk dumandan sonra dostum bu mal bir harika.
Dedirten sigaradır ilk defa beyinde aşırı dopamin salgısı hissedilir.
Taziye evinde. Evet gayet net yani annemin ninesinin taziyesinde kuzenim aklıma girdi gel yengenin paketinden iki adet sigara aşırıp odunlukta içiverek didi.
Şimdi düşününce odunlukta ilk sigara ne kadar da tehlikeli yakmayı bilmiyon söndürmeyi bilmiyon salah salah hareketler yheeeaa.
Şimdi mi şimdi kokusunu alınca kusmaya koşuyorum nifret ettim nifret bebekim sağolsun.
(bkz: bir sigara için hırsız olmak)
(bkz: esek hosaftan ne anlar)
Lise 2.sınıfta bir sahilde içilen sigaradır. Markasıda murattıdır.
güncel Önemli Başlıklar