bugün

benim ki büyük ihtimalle ya tokattır yada birinci.

üzerinden asır geçti.
parliament'in 5 tl olduğu dönemde içilen sigaradır..
açık tanesi 25krş'a satılıyordu o dönem..
aptallıktır.
Bahar. Çok hafifti var mıdır acaba hala. 1.25di sanırım fiyatı.
bazen içilemeyendir,kaderden.
köpeğin tekini işkillendirecek kadar kuytuda denemeye çalıştığımdı benim için. o gün içemedim köpek kovaladı bir yıl sonra başladım. şimdi dertlenince içtiğim, yine kuytularda içtiğim şey.
daha içilmemiş olan sigaradır. ve muhtemelen hiç içilmeyecektir.
tanım ise: çoğu kez arkadaş ortamında denenen sigaradır.
insanın öksürekten bezdiren sigaradır. Keşke içilmeseydim dedirtir.
Marlboro blue ice'tı.
Daha sonra camel, chesterfield, viceroy, camel şeklinde devam etmiştir.
14 yaşında içilen sigaradır, tadını alabilmk için peşine aynı gece 39 sigara daha içilmiştir ve bu sadece bir başlangıçtır.
Son sigaranın yanında hiç bir önemi olmayandır.
ilk sex ilk öpücük halt eder bunun yanında.
garip bir şekilde öksürtmemiş sigaradır.
size bir anımı anlatayım daha ozaman lar ergeniz tamam mı (sigarasın'dan bir fırt çeker ve kültablasına koyar) okulu kazan mışız fiyakalı bir lise aile'den ayrı yaşıyacaz gittik okuyacaz diye(bi fırt daha) baktık devlet yurdu yok zaten fakiriz'de eve'de çıkamayız son çare cemaat yurduna kaydolduk ilk hafta herkez süt tamam mı 2. Hafta herkez başladı yurt odasında sigara içmeye bibende yok bu illet ozaman lar temizim baktım herkez içiyor dedim banada verin bitane dediler olmaz beleşe sigara verilmez çıkar ordan bi 500 dedim tamam çıktık yurdun balkonuna yaktık ilk sigarayı çekiyoz çekiyoz bikey yok dediler hık diye çekki ciğerlere gitsin dedim tamam yaptım bende bi öksürük bi öksürük ilk sigara mı böylece içmiş oldum sonra böyle tiryaki olursunuz içmeyin içtirmeyin
hiç unutmam orta okul 1 veya 2. sınıftaydım. yani 6 veya 7 diyelim. okulun arkasında bahçe gibi bir yer ve duvar vardı büyükçe. o dönem kulakları çınlasın cins bir müdür var başımızda, tüm arka bahçedeki fidanları bize diktirdi su taşıttı filan eşek gibi. müdür odası da görüyor bahçeyi. o duvarın dibinde 3-4 kişi döndüğümüz tekel 2000, o korku, o heyecan. anlatılmaz yaşanır.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
ilk sigaram.hiç unutmam lise 1de 11lerden deli gibi hoşlandığım çocuk yuzundendir.o sokağın sonunda sigara içerken bana her bakışında içim erirken bir gun dayanamayıp kufur ede ede benim de yaktığımdır.yalnız halamın afyon tutununden sarıp içmiştim,iğrençti o yuzden.
olmadı olmasın da.
18 yaşımda annem tarafından ' al bak nasıl kötü bir şey gör başkasından görüp belli belirsiz şeylerin tadına bakma ' diye tattırılan sigara.

anne sen kötülüğünü gösterdin ve azmettin kendin bıraktın ben öyle dirayetli değilmişim.
ilk sigarayla merhabalaşmamda kendimi kabile reisi sanmıştım. Arkadaşım bir canavarmış, maalesef çok geç anladım.Çakmak onun ellerindeydi.

(bkz: sagopa kajmer)
sigara tiryakiliğine başlanmasına neden olşan sigaradır. korkulması, çekinilmesi hatta hıçkıra hıçkıra ağlanması gereken sigaradır.
seks sonrasında yakılan ilk sigara ise muhteşemdir.
Sevgilimin ellerinden icmistim ilk sigarami sonrasi mi ? Ayrilik.
10 yaşımda marlboro lighttır.
götümden ter akmıştı. hele bi de lark olunca. hem ter hem kafa dönmesi.
mevsimlerden kış. aylardan hangisiydi hatırlamıyorm ama bir kaç kilo mandalina ile ancak ağzımın tadını yerine getirebildiğim sigaraydı.
ben buna bir de şiir yazmışım zamanında ah ulan ah.

ilk sigaramı yaktım
sen içerken umarsızca
beni fark etmemişken
gözyaşları içinde
nefret ederek senden
ilk sigaramı yaktım
ne düşündügünü bilmek istercesine
senin gibi olmaya çalışırken
neden sisli gözlerinde
bir anlam ararcasına
ilk sigaramı yaktım
seni dileyerek,seni isteyerek