bugün

ineğin memesinden sütü sağdın eyvallah da sütten yoğurt, ayran peynir, çökelek vs nasıl yaptın yahu.
dil, sözcükler...
Neden masa ya masa demişler de kalem dememişler falan gibi saçma sapan bir sürü nesnenin adının kimin aklına geldiğini düşünüyorum.
(bkz: Yoğurt)
Prezervatif??
(bkz: titreşimli dildo)
Süt sağmak, yağ tutana kadar dövmek, dondurmak, eritip sütlü tatlıda kullanmak.
şarkı söylemek. ilk söyleyen kişi sevdiğine söylemiştir diye zannediyorum.
Bir tanrı yaratmak fikri.
yeşil zeytinin içine sokulan biber. kim ulan bu zeytine eziyet eden ilk insan?
Ütü yapmak, salçalı makarna.

Biri ceza diğeri ödül. Hadi tamam makarna eldeki imkanlar denenerek bulunmuş. Ulan sen vaktiyle yaprak takarak geziyordun ütü nerden geldi aklına. Bırak yapraktan kumaşa geçtin kapat konuyu.
arkadaş, sen ben bu zeytini ağaçtan koparıp tatsak "hassiktir bu ne a. koyim" der tükürürüz.

ama adamın biri bu zeytinleri toplamış, bir hafta boyunca her gün suyunu değiştirip acılığını almış, sonra da tuzlu limonlu bir suda bekletip bunu yenilebilir hale getirmiş kahvaltıda önüne koymuş. bu nasıl bir kafadır, nasıl bir ileri görüşlülüktür?
etil akol.

(bkz: mucit bu)
(bkz: ihtiyacım kadar damıtıyorum)
Muhtemelen hep şans eseri bulunan şeylerdir. Onca otun çöpün içerisinde tütünün, esrarın keyif verici olduğunu nasıl keşfettin sen.
Ekmek. Sen git buğdayı al, öğüt, un yap, suyla karıştır, pişir. Ben olsam buğdayı çiğ yerdim
(bkz: kokoreç)
Yüzmek. Sen karada yaşayan solungaçsız, yüzgeçsiz bir memelisin abi nerden aklına geldi suya girip yüzmek? Hayır bu kadar detaylı düşünmeye de gerek yok aslında. düşünsene içinde ne olduğunu bilmeden ucu bucağı görünmeyen bir suya girme cesaretinde bulunuyorsun. Acaba ilk denize, göle ya da nehire giren cesur insan kimdi? Kesin boğulmuştur da ben o ilk giren kişiyi ve zamanla girip bir sürü ölen insandan sonra suyun üstünde durmayı başaran, aa ben yüzüyorum lan amk farkındalığı yaşayan insanı çok merak ediyorum.
Sabah erkenden uyanıp işe gitmek ve gün batana kadar çalışmak.

Kim buldu ve diğerleri neden ona inandı?
Yumurta, lan bu tavuğun götünden çıkıyor götünden, hangi mucittin gidip tavuğun götünden çıkan bi şeyi “dur ben bunu kaynatıp yiyeyim besin olsun” dedi acaba?
insanın konforlu yaşan arzusudur, onu araştırmaya iten. gerisi kolay, deneme yanılma yöntemi.
Viski. Tebrik ediyorum bulanı tüm dünya hayran.
Brokoli yemek.

Yiyenin kendisine saygısı yoktur.
Tuvalet kağıdı.
Yoğurt. Sonra öğrendim ki geleneksel orta asya türk tarihinde baharın gelişi, cemrenin düşmesiyle seher vakti kalkan oba kadınlarının ıssız dağ, bayır, tepelerde dolaşarak yapraklara düşen ilk çiğleri toplamaları ile yapılıyormuş. Toplanan çiğ damlaları sütü yoğurt haline getirmekteymiş. Kullanılan sihirli çiğ damlaları (o zaman bakteriymiş, tek hücreliymiş ne bilsin zaar) her yeni yıl yenileniyor, çok daha sağlıklı şekilde tüketiliyormuş. Şimdiki mayalar bu sebeple yenilenmiyor arkadaşlar. Afiyet olsun.
yazdiklarinizin cogu tesadufen bulunmus sonra deneme yanilma yontemiyle zamanla gelistirilmis seyler.

mesela ilk ekmek simdiki ekmek gibi degildir.buyuk ihtimal mayasiz daş sekli bozuk gibi bir seydir.

bulunan seyler teknikler kullanilarak denenmis.
birden bire kalkayim asma yapragindan sarma sarayim denmemistir mesela.
denemeler sonucunda olusmustur.

lahmacunu kim akil ettiyse mesela o adam mumyalanmaliydi.
cok basarili.
güncel Önemli Başlıklar