bugün

Soğuk ve şehirlerarası mahalle aralarında vazgeçtim çocuk olmaktan
Ve beslenme çantamda haşlanmış yumurta kokusuydu hayat!
Ve Ben, bir gün kendimin, mahalle arasında o tombi yemekten tombi olmuş çocuğa ana avrat küfür edebilme ihtimalimi sevdim.

Girişgaha gel.

- adım atıştırsana ya taşa tükürmekle ebe mi seçilir? Nerden bilecem iki tarafına da tükürmediğini?
- Sayım yapayım.
- haa bak o olur evet.
- Bir iki tlki s.ki, üç dört kırmızı göttt. Beş altı Polonya battı yedi sekiz dokuz almanlar domuz, on onbir oniki italya tilki, onüç ondört on beş Ruslar kalleş, onaltı onyedi onsekiz ibneeee portekizzz... ibneee sen çıktın hadi yum!
- Hiiiiiiiiiiii ne dediii???

Aha işte küfür bilmeyen çocuğun yıkım anıdır bu. Şoka girer bebe. En az kuaföre gidip saç yaptıran bi kadının kuaförden çıkışta yağmura yakalanması gibi hüzün kaplar içini. Rehavetin en küflü olanı çöreklenir bedenine.

Ne demişti? Ya da ne demekti ibne???

Küçücük beynime usul usul sorular yağıyordu ciğerlerime daha nikotinin yağmadığı mahalle aralarında.
Ve belli bir saatten sonra o çocukla görüşmemi yasaklıyordu annem.
Oysa hiç ayıpçı, hiç sapıkçı konuşmalarım olmadıydı benim.
Ve hiçbir eli beline monte teyze dayanmadıydı akşam evin kapısına
Küfür dağarcığı gelişmiş nice bebenin ortasında sevimli bir çocuk yüzüydüm sadece...

- arı boku ye emi.
- aha ne dedi ayıpçıııı
- ne dedim be?
- arı boku ye dedinnnn!!
- bal o bal. ye de akıllan demek o bi kerem!!
- sapıkçıııı... diyecem seni annemeee... anneaaaa ( 6. kattaki anasına bağırarak) nükoo pis pis bok dedi. sıçıklı popo dedi...
anne: nuko yakışıyor mu sana canım? dedin mi bakayım he?
- demedim aq!!!

pis pis bok ne lan? sıçıklı popo ne anasını satayım?

aslen başlık: "mahalle arasında ilk kez küfür duyan çocuğun boyut değiştirmesi"ydi. Boyut değiştirdim lan. şu an ben herhangi bir bebe burnundan çıkan baloncuk sümüğü kolunun tersiyle silinme ihtimalindeyim.
aslında olmayan bebe dir. türk bebesi yürümeyi öğrenmeden küfrü öğrendiği için ; yok öyle bişey.
-ya bir siktir olur gider misin berkcan?
+sana öyle kötü bir söz söylerim ki koleji bırakmak zorunda kalırsın!
-ne diyeceksin lan cinsel organım!
+bak beni tahrik ediyorsun kızmam an meselesi.
-kızsan ne olur at çükü!*
diye devam eden konuşmalara varması muhtemel konu.
agudu bagiyolaydi tocaman dösleyiyle, deyken ne bakıyosun be dedim, sonra bana karşılık verdi, senin yedi geçmişini zgertirim ulan dedim, bi koydum cup havuza...

oh be.
(bkz: ayıpçı)
(bkz: sapıkçı)
-ben de koyjam ha!