sinemaya gidilmemelidir. ilk buluşmada bol bol konuşulmalıdır.

edit başlık başa.
tanım, ilk buluşmada gidilmesi uygun olabilecek mekanlardır.
ankara - hamamönü.
Eskişehir-Adalar

Mümkünse porsuğu gören sakin bir kafe.
ankara için;

(bkz: aylak madam)
(bkz: nefes bar).
evde spagetti yapıp yanınada bir şarap açılabilir mesela. erkeğin evine gitmek daha uygundur. hoş bir ortam oluşur.
karşındakinde 'ömür boyu birlikte yaşasam sıkılmam' dedirtecek etkiyi yaratabileceğin, her hangi bir cafe olabilir. Burda önemli olan yer değil çiftin kafa uyumudur, sohbetten sıkılmamasıdır.
taksim burger king.

(bkz: kırk yıllık yazarım böyle anket görmedim)
onu bilmiyorum ama ben erkek arkadaşımla şarap evinde tanışıp ilk randevu da zombie filmine gittim benim için en güzel randevuydu.
okul yemekhanesi. bedava.
Yaşa, işe duruma göre değişir. Üniversite'de farklıdır. iş ortamında tanıştığın biriyle farklıdır. Sanırım o anki seviyen ne kadar yüksekse gideceğin mekanda o kadar yüksek olmalıdır.
direk eve gidilmelidir. insanlar birbirini çıplakken iyi tanır.
Yataga tabiki.

Usta sofor test surusu yapmadan ikinci el araba alinmayacigini bilir.
nereye gidilirse gidilsin kızın fazla üzerine gidilmemelidir.
kesinliklikle starbucks değildir.
istanbul'daysa eğer gülhane parkını sonundaki çay bahçesi, denize nazır, yeni sevdalara hazır bir yer.
ortaköy ulus civarlarındaki kafeler.
parasızsanız: okul yemekhaneleri.
paralıysanız: beşiktaş-hanedan. şayet burada çay 15 tl. koymasın?
ağva civarlarinda romantik bir yemek...
saygın bir cafe olabilir lalin yemek yemek bence ağır gelir hoş kaçmaz.
Kesinlikle daha önce gittiğin bildiğin bir yer olmalıdır.
istiklal caddesi :sakin bir cafe olabilir.

cihangir,

kule dibi.
yaş 31 ama ben yine de lunapark derim.
ibis otel olabilir. 178 liraydı en son..
Çok zenginmiş havalarına girerek pahalı mekanlara götürenler diğer buluşmalarda kendi seviyesindeki yerlere gidince karşı taraf da ne olduğunu şaşırıyor garibim. Bu durum olmaması için kendi kesesine uygun, sakin, konuşmaya yatkın cafe olabilir bence.
ilk buluşma ilk izlenim önemlidir. herkes farklı bir rota çizer kendince. bazısı sinema, restoran, boğaz manzaralı bir cafe yada daha romantik bir ortam seçer. ama ilk buluşmada saçmasapan yerlere götürmeyende yok değildir..