bugün

sevgi adasına karşı bici bici yemelisiniz.
buharlaşmamak için yazın gitmemek.
eski adana' ya, yani tarihi sur içindeki eski yerleşim yerlerine gidin. sokaktan seyyar şırdan ve işkembe dolması yiyin. yine seyyar salgam ve turşucular var. ama en fazla çeşidi, seyhan nehri üzerindeki sabancı cami önünde bulabilirsiniz, oradan yiyin. kebap için salaş yerleri tercih edin. çukurova üniversitesi kampüsünde kalan baraj gölüne gidin. ulu camiyi ve taş köprüyü mutşaka görün. yüreğir' deki roma ve selçuklu dönem eserlerini de görebilirsiniz.
Orasi 2017yi yasiyor, zaman karmasasina dikkat edin.
ilk babadan u dönüşü yapın.
yemek için en lüks mekanlara gitme telaşına kapılmayın zira sokak arası kebapçıları dahi muazzam, tecrübelerle sabit. mendereste salep içebilir, dilberlerde bisiklet keyfi falan yapabilirsiniz. Çukurova kampüsü de ihmal etmeyin atlayın balcalıya gelin, göl manzarasında selfiye falan çekersiniz. biraz kültür kasayım diyorsanız taş köprüyü, atatürk ve sinema müzesini görün. he bir ara kazım büfe'de muzlu süt için. akşam da biraz elitist takılayım diyorsanız ziyapaşa taraflarında bir mekana uğrayın, yok ben orta halli eğleneyim diyorsanız da özalda zibilyon tane mekan var geçin birinde demlenin.
Adana'da keyifli vakit geçirmenize yardım edecek tavsiyelerdir. kebap yeyin, şalgam için, kokoreç yeyin, şırdan yeyin, Çukurova Üniversitesini gezin, duygu kafede bir çay için, çok bilindik bir yerdir. bunlar yapılabilir.
Eğer genetik mânada soğuğa yatkınsanız yanınıza yelpaze falan alın, kesinlikle çok önemli!
şırdan yiyin.
Bigün gidersem, ilk olacağından açar okurum. Dursun burda bu entry, lazım olur.
denk getirirseniz bir dahaki rakı festivalinede gelmelisiniz.
ilk günüm güzel geçti. Yemekleri değişik ama hoşuma gitti. içtiğim çorbanın içinde nohut ve mantı vardı. Birde pilav yedim ama pirinç veya bulgur değil, buğday olabilir. Birbiçerde adana yedim, optimumun terasında kahve içtim. insanları cana yakın ve muhabbeti seviyorlar, özelliklede esnafı. Kızları çok güzel, farketmemek mümkün değil. Ancak garipsediğim bir olay var. Şehirde tüm apartmanların pencere ve balkonlarında parmaklık var, özelliklede yüreğirde. Örneğin kaldığımız apartmanda tüm daireler çelik kapılı fakat buna ek olarak hepsinde ayrı bir kepenk var. Sorduğumda hırsızlıklara karşı önlem olduğu söylendi. Ama bende "nereye geldim lan ben" havası yarattı tabi.
Herkes patlıyo dikkat et.
yolda ona buna yan bakmayın, bıçaklarlar. en iyisi siktir edin gitmeyin.
gitmeyin.
2017 kafasi yasiyorlar dikkat edin.
Bugün gelin. Hava çok güzel.
yanacaksın. bunu bil.
gittim bir kere gençler. ölmeyin.
Taş kadayıfı ve adana kebap yemeleridir.
gitmişken patlayın bari.
kebap, muzlu süt ve en önemlisi şalgam. ben esnafı sevmiştim. ve biz çok gezmeye odaklanamamıştık ama çukurova üniversitesi kampüsüne gidilir.
Şırdan ve şalgam tadılması gerekenler arasında.
bakkala " bir sigara verir misin ? " demeyin. niye yalvarıyon , paran mı yok ? der. onun yerine bir cıgara ver aga be ! deyin.
Orada herkes patlıyor dikkat edin.