bugün

hayatında ilk defa regl olunca , bu konuda bilgisi de yoksa çok büyük korku yaşar. tepkisi de eyvah ne oluyor ? vuruldum mu ben yoksa ? olur.
Büyümek isteyen ve regl olmayı bekleyen kızımız regl oldugunda sevinir. Ama 1 sene sonra anlar ki keşke hiç olmasaymışta uğraşmasaymış bukadar şeyle.
Ateş etmeyin! Ateş etmeyin! Aman tanrım! vuruldum. LOL

Edit: işlerin yolunda olduğunu bilmesi gereken kızdır. yumurtalık yenilenmesi açısından sağlık probleminin olmadığını gösterir.
cocukluktan genc kizliga ilk adimini atmis oldugunun sevincini yasar. ertesi gun okula daha bir havali ve ozguvenli gelir. hele ki herkesten once regl olduysa.
olayın verdiği heyecanla sözlükte başlığını açmak.
" annneeee amımdan fişne suyu akıyoooor " .
kanı görünce tuhaf olmuş ergendir.
Değişik bi duygudur bir anda birçok şeyden utanırsın
düzgün yürüdüğündem emin olamazsın, ped değiştireceksindir ki o pedi alıp lavaboya kaçırmak ayrı bir külfetken bir de ses çıkmasın falan diye uğraşırsın ve arkadaşlarına belli etmemek için kıçını yırtarsın bunun nedenini hala bilmiyorum neden saklamaya çalışırmışız birbirimizden.

Tabii yıllar geçtikçe her yerde sancısından yakınabilir hale gelirsiniz öyle geçişli dönemleri yaşatan bi olaydır kendi başına da.
görsel
ilk başta "kadınlığa adım attım" diye sevinir, sonra bir yerlere bulaştı mı, ay kıyafetimin arkası falan uğraşır durur.
https://www.youtube.com/watch?v=R0KpnYLZSS8
Ne iğrençsiniz ya bir de çocuk istismarına karşı ahkam keser durursunuz aynısınız ibneler.
görsel
Kıdınlığı ıdım ıttım.
12 yaşında bir çocuk, regl olayı sonucunda böyle bir şey söylemez.
Yani söylememeli.

Sen 12 yaşındasın çocoğooom.
Ne kadınlığından bahsediyorsun.

Neyse, tepki diyorduk.
Utanır.
Yüzü falan da kırmızı olur.
ben ilk reglimi dışardayken olucam diye çok korkardım , fakat evde oldum .. sevinçten annee regl oldum diye bagırmıştım
görsel
oha götüm kanıyor.
Yarabandı yapıştıranı duydum o derece...
(bkz: kaynak anan yavrum)
Pedefolik sapik pic. Maks 14 yasinda bir kuzunun basina gelen olaya kattigi eglenceye bak. Senin ben mizah anlayisina sokayim.
- Aaah Vuruldum beni bırakın siz gidin anaaam durun laa yoksa..
Kimsenin Merak etmediği tepkilerdir.
(bkz: carrie)
K:annneeeeeeee
A:ne
K:Bi geeeel
A:ne var?
K:yaa bi geeeel
A:işim var söyle ne var?
K:adet olmuşum.
A:iyi, çamaşırını kirliye at pedler dolapta sonra da bir yanıma gel. Gofret varDı çantamda onu da al gelirken.
Ben büyük tuvaletimi tutamadığımı ve altıma kaçırdığımı zannediyordum. ilk kan kahverengi olur çünkü. Ve kimseye söyleyememiştim utancımdan.
(bkz: Sihirli annem çilek)