bugün

efem karşı cinsle ilk buluşmada tabi ki. alınırsa çok mu ciddi gözükür, alınmazsa biraz kabalık mı etmiş olunur gibi sorular barındırır.
alınırsa kibarlık olarak adlandırılacak durum. nasıl bir imaj çizilmek isteniyorsa öyle davranılmalıdır.
cevabu basit sorudur. eğer kız vurdaracakmış gibi bir kız ise alınır. yok eğer vurdurmayacaksa simit bile ısmarlanmaması mantıklı olur. yüz verilmez böyle tiplere. adamı yolup durur allahın kezbanları.
bir sorunsal.
alınmaz amk. o alsın. hep erkekler mi alacak? kadın alsın lan bir kere.
ben çiçek alan kadın görmedim.

- ma kadınla çiçöktör. göldür.
Ben almıştım. Kız arkadaşım 7-8 yıl geçmesine rağmen hiç unutmadığını söyleyip dururdu taki 3 ay öncesine her şey bitene kadar. Alın yani unutulmaz güzel olur.
Alınmaz tabi kız hemen kendini bisey sanar.
alınsa hatun kişiye süper hissettirir, aklında yer ettirir.

maksat etkilemekse, git çocuğum bir buket çiçekle.

öküzlük etme.
alınmalı tabiki nezaket icabı. ne alakası var kız şöyle sanar böyle sanar, daha neler ya. bi defa o çiçeği kendi itibarın için alıyosun.
Alınmasa daha makbul olur.
ilişkinin durumuna göre değişir. ilişki gelecek vadediyorsa ve daha çok isteyen taraf kızsa alınmaz, ilk buluşmadan çıta yükseltilmez. mekruhtur. yok eğer kızı güç bela ikna etmişsen buluşmaya ilk çiçek farzdır genç adam.
Ben olsam hayatta almazdım, gerek yok yani. Kızın gönlü varsa iki tatlı söze bağlanır iş çiçeğin bir misyonu yok yani.

hea takdir edilirsin ama bence alma.
Alınmaz. Çiçek zaten bayanların ilgisini düşündüğümüz kadar çekmiyor.
ilk buluşmada çiçek ne öyle entel dantel, kızı adam gibi sahiplensen yeter.
alırsan "bu ne hız be dangalak"
almazsan "öküz, bi çiçek bile almamış" olursun.
kesinlikle alınmamalı.

kadınların geneli piç erkek tercih eder sen gider ilk buluşmadan çicek alırsan ikinci buluşmayı banyoda sabunla yaparsın.
(bkz: gendilerine alsınlar)
ilk buluşmada alınır sonra hiç alınmaz.
Genç ve heyecanlı bünyeleri arada bırakan sorunsaldır.

Alınmamalıdır. Bir kere efendiler, o kocaman buketle miss turkey gibi yürümek diye bir dert var bilen bilir. O olmasa bile ben elinde çiçekle yürüyen kız ve yanında erkek görünce "aman da aman! Yerim yerim sizi!" Diye yanaklarını sıkasım geliyor.

Cool olcam diye yalnız öleceksiniz derim hep ama bu gerçekten hiç cool değil.

Elinizde çiçekle kızı beklerken insanlar size gülecek, bunu göze aldınız mı?

Hem belki kızın ailesi muhafazakar kesimden? Belki kız seninle buluşacağını annesine söylemedi? Napıcak nasıl sokacak o buketi evine?

Otobüste kocaman gül demetini çantasına sıkıştırmaya çalışan bir liseli gördümdü de, "ver bana lanet olsun ver ya." Diyememiştim. Mundar oldu gitti güller.

Yazıktır... günahtır...
alınmaz.
en sempatik , en romantik adamı bile bir an da antipatik bir aşk adamı haline dönüştürür. samimiyetsizliktir.
Alınmaz.
Belki 3.buluşmada alınabilir, bu da kızımızın hoşuna gidecektir. Bir öneri daha: kavga ettikten sonra gidip bir adet gül alıp verilmesi kızı kalbinden vuracaktır bizden söylemesi.
hiçbir zaman alınmaz. sevgilisine çiçek alan erkek ucuzdur. çiçek anneye alınır.
Alınır. Niye alınmasın oğlum. Sevgiliye değil arkadaşa alınır. Yeri gelir erkek arkadaşa bile alınır. Salak sapık kuruntu yapmayın kafanızda. Bir çiçeğe çok büyük anlamlar yüklememek gerek.
buketten ziyade, 2-3 lü demetler daha iyi gibime geliyor. deniyeceğim bakalım. inşallah iyi olur.
" yok gelinlik falan da alaydın bari " dedirtendir.
öncelikle çiçek alma düşüncesi gerçekten hoş ama ilk defa buluşacağınız kişiyle ilişkinize bir isim koymamışsınızdır henüz. Görüştükçe o kişiye karşı olan duygularınız netleşecektir. Karşı taraf için de durum aynı. bu yüzden netleşmemiş bir ilişki öncesi çiçek almak uygun değildir.

Üstüne bir de kız tarafı sizinle öylesine takılıyorsa kankalarıyla beraber epey dalga geçebilirler bile.

ilk buluşmada temiz, düzgün, kibar olmak ve güzel bir mekan ayarlamak yeterli.
Alınmaz. Tamamen ölü yatırım. Evet.