Hiç kıskanmaması ya da bokunu çıkarması.
Hiç bi şeyi sallamaması.
Hedefleri, idealleri olmadığı gibi seni de geriye çekmesi.
Ona bir şey anlatırken konuyla tamamen alakasız şeylerle ilgilenmesi veya konu dışı soru sorması.
Gözü dışarda olup maymunluk etmesi.

Not: Şükür benim yarim çiçek gibi.
Değersiz hissettirilme.
sevildiğini hissetmemek/güzel sevilmemek.
Anlaşılmamak. George orwell'in de dediği gibi insan sevilmekten çok anlaşılmak istiyor bazen. Sizi anlamayan birine zamanla anlatmayı da bırakıyorsunuz. Konuşmak ve bir şeyler paylaşmak istemediğiniz birine dönüşüyor ilerleyen zamanlarda. Sonrası malum.
anlık sinirlenme,karşımda ki kişi her bir şeyin altından bir bok arıyorsa.bir kız ismi söyleyip daha devamını getirmeden o kim diyip küfür etmeye başlarsa,benim için soğuma başlar.
karsi tarafi degistirme cabasi.
ilişkiyi, karşısındakini ablukaya alıp, kırmızı çizgilerini ihlâl etmek, kendi kalıbına uydurmaya çalışmak sanan insanlarla kurulan ilişki, soğumaya neden olan en büyük faktördür.
Oho bu ne arkadaşlar siz hayattan nasıl zevk alıyorsunuz bu kadar sebeplerle bir de bazıları oturup düşünüyor maşallah. Hiçbir sebebin olmasına gerek yok bence, bazen olduğu yerde kalır ne yapsan sürmez süremez. Bırakmalı.
Şımarıklıktır. ilgi ve sevgiyi nimet bilmeyip şımaran olgunlaşmamış kişi kendinden soğutur. Yalan, aldatma, kavgacılık gibi ahlak dışı etkenleri sanırım anlatmama gerek yok herkes katılıyordur.
En önemli neden,
aynı dilde konuştuğunuz halde anlamamak ve anlaşılamamakdır.
Bir şey olur, moralini düzeltmeye çalışırsın, bir şeyler söylersin “yhaa ben şimdi daha kötü bir şey yaşamadım diye seviyeneyim mi?!!!!” Diye çıkışır. Evet yaşandı bu. Sonra her konuda darlaması, sadece kendinin haklı olması, empati veya saygı beklemesi ama kendinin yapmaması... daha çok sayılır bunlar. Umarım bu insanlar kendilerini düzeltir de başka insanlara hayatı dar etmekten vazgeçerler.
kendisini vazgeçilmez sanması dünyada tek olduğunu düşünmesi gereksiz trip, ego. birde kızlara nedense fazla ilgi gösterip sevince değer verince oturma organları kalkıyor, saçmalıyorlar.
Kadınların gereksiz tripleri ve boylarından büyük egoları.
gereksiz kıskançlık krizleri.
Uyumlu bir sex hayatı olmazsa olmazıdır bir ilişkinin. Bu yoksa her ilişki bitmeye mahkûmdur.
Iliskinin ilk başlarında gösterilen özen, değer, saygı ve ilginin elde edilmişlikten kaynaklı azalması.
Istediginde artık ulaşamama, uzaklık yada fazla beraber zaman gecirme o mesafeyi ayarlayamama.
Iliskinin icinde 3. şahısların iliskiye dahil edilip ki genelde bunu kızlar yapar baskalarının fikrine göre yargılama.
Aslında en başından kafa olarak uygun olmamaktan kaynaklı, belli tatminler yasandıktan sonra ortaya cıkan uyumsuzluk.
Ilk zamanlarda belli edilmeyen karakteristik özelliklerin farkedilmesi ve tolere edilememesi.
Insan her seyden soğur. O kadar normal ki. Sonsuz aşk, sonsuz sevgi var mı yaa.
etek giymeye izin vermemesi. maytapını siktiğim sen kimsin? neymiş erkek adam etek giyemezmiş. nerede cinsiyet eşitliği? evet.
Bu tip konularda neden hep kızlar bu kadar dert yanıyor? Tamam insan sarrafı değilsiniz de az çok bir şeyleri anlayın.

Bazen öyle şeyler okuyorum ki özeti: 3 ay çıktık sonra farkettim tam bir orospu çocuğuymuş gibi şeyler.

Amına koyim gizli şekeri olduğunu anlamazsın birinin ama bunu da anla bi zahmet.

Kimse kusura bakmasın ikili ilişkilerde karşınızı suçlamak sizin ahmaklığınızı ortaya çıkartır. Kimse hayatını tiyatro gibi yaşamıyor. Bakın görün acele etmeyin adam gibi tercihinizi düşünerek taşınarak yapın.

Sonra zırlamayın.
şuraya bir çok neden sayılabilir aslında küçük bir hareket bile bazen soğumaya sebep olabiliyor bundan dolayı genelleme yapmak istemem kişiden kişiye göre değişir bu sebepler.
ilişkinin bizzat dahi kendisi bir neden iken başka nedene ne gerek var acaba...
flört zamanı hoşunuza giden şeylerin artık gözünüze batmaya başlaması ile başlayan süreç, karşınızdaki kişinin ses tonuna hatta yerdeki tek bir saç teline bile tahammül edemeyecek seviyeye gelmesi ile son bulacaktır.
bu aşamaya getirdiğiniz ilişkinizin artık bitmesi gerekmektedir zira, hem size hem birlikte olduğunuz kişiye eziyetten başka bir şey yoktur ortada.
ancak bizim gibi bağlılığı ve sahiplenmeyi kısıtlamak zanneden erkeklerin yoğun şekilde yaşadığı toplumlarda ilişkinin bitmesi gereken süre çoğunlukla zaman aşımına uğrar ve kadına eziyet olan saçma bir hayat döngüsü haline gelir.
gitse gidemez kalsa kalamaz o dere saçmadır bu döngü...
Memelerinin küçülmesi.meme dediğin büyük, dolgun ve yumuşak olacak.
sürekli seks muhabbeti yapması, lafı oraya getirmesi, kabul etmezsen veya kibarca reddedersen kezban muamelesi yapması. 2 haftadır görüştüğüm birisi resmen parkta çalı dibinde yiyişmeyi teklif etmişti. ya ben bunlara çok şaşırıyorum arkadaşlar. şaşkınlıktan ağzına sıçmayı da unutuyorum ağzım dilim kilitleniyor sanki.
Kişinin bencil davranması yeterli şahsımca.

Kendi duyguları, menfaat ve çıkarı doğrultusunda yaşayan insanlara tahammül edemiyorum ne yazık ki.

Bu yüzdendir ki, sevgili - eş seçimleriniz de empati Kurabilme yeteneğini mutlak arayınız..
Dengesizlik ve tutarsızlık.
erkek olarak gidip gelip denk geldiğim şey: üzerimde tahakküm kurulup kaybetme korkusu yaşanmaması.

hepsinde de çantası alıp çıktım... hatta birinde birinde bildiğin evden kaçtım.
tamam easy going, maço olmayan bir insanım da... siz niye tijene bağlıyorsunuz aq ben de onu anlamıyorum.

sorun bende... ben garı seçmesini bilmiyom... wallaa