bugün

ararsınız açmaz, dönüşü geç olur.

bakımsız olması.

ölü balık gibi bakması.

ter kokması.

mesajlara çok geç dönüş yapması.

haftada 1 buluşması.

daha neler neler.
senin sorunlarına ya da kafana takılan meselelere "bunu mu büyüttün?" demesi, 'sinekte ufak ama mide bulandırıyor' lafını hiç duymamış gibi konunun büyüklüğünü küçüklüğünü tartışmaya başlayıp sana saygı duymadığını daha da belli etmesi.
ilişkindeki insanın "ben özgürüm bak beni germe" huyu sadece onun istediği zamanlarda görüşme/konuşmaya dönüşüyorsa ya da böyle olması için zorlamaya başlıyorsa.
kendini ağa paşa sanıyorsa...

bu gibi durumlarda uzlaşılamıyorsa kapıyı göstermek gereklidir.
Bencillik, anlamsız küçük oyunlar, kendini akıllı zannetmek.
her şeyi ben biliyorum havaları ve düşüncesizlik beni aşırı soğutuyor.
7/24 araması, paso nerdesin napıyosun diye sıkıştırması, beni çok ilgisiz bırakıyorsun tavırları aman aman hiç gelemem.
eskiyor zamanla ilişkiler.
- yersiz ısrar.
- fazla merak.
- fazla tartışma.
- sürekli bitti denmesi.
- ilgisizlikle göt kaldırmama arasındaki inci çizgiyi ayarlayamamak.
- hayatının merkezi haline getirme sorunsalı.
- ve daha bir sürü şey (aklınıza geleni yoruma ekleyin).
Eski sevgilisinden bahsetmesi
Menfaatci olması
istediği zaman aramasi .
erkek olarak gidip gelip denk geldiğim şey: üzerimde tahakküm kurulup kaybetme korkusu yaşanmaması.

hepsinde de çantası alıp çıktım... hatta birinde birinde bildiğin evden kaçtım.
tamam easy going, maço olmayan bir insanım da... siz niye tijene bağlıyorsunuz aq ben de onu anlamıyorum.

sorun bende... ben garı seçmesini bilmiyom... wallaa
Dengesizlik ve tutarsızlık.
Kişinin bencil davranması yeterli şahsımca.

Kendi duyguları, menfaat ve çıkarı doğrultusunda yaşayan insanlara tahammül edemiyorum ne yazık ki.

Bu yüzdendir ki, sevgili - eş seçimleriniz de empati Kurabilme yeteneğini mutlak arayınız..
sürekli seks muhabbeti yapması, lafı oraya getirmesi, kabul etmezsen veya kibarca reddedersen kezban muamelesi yapması. 2 haftadır görüştüğüm birisi resmen parkta çalı dibinde yiyişmeyi teklif etmişti. ya ben bunlara çok şaşırıyorum arkadaşlar. şaşkınlıktan ağzına sıçmayı da unutuyorum ağzım dilim kilitleniyor sanki.
Memelerinin küçülmesi.meme dediğin büyük, dolgun ve yumuşak olacak.
ilişkinin bizzat dahi kendisi bir neden iken başka nedene ne gerek var acaba...
flört zamanı hoşunuza giden şeylerin artık gözünüze batmaya başlaması ile başlayan süreç, karşınızdaki kişinin ses tonuna hatta yerdeki tek bir saç teline bile tahammül edemeyecek seviyeye gelmesi ile son bulacaktır.
bu aşamaya getirdiğiniz ilişkinizin artık bitmesi gerekmektedir zira, hem size hem birlikte olduğunuz kişiye eziyetten başka bir şey yoktur ortada.
ancak bizim gibi bağlılığı ve sahiplenmeyi kısıtlamak zanneden erkeklerin yoğun şekilde yaşadığı toplumlarda ilişkinin bitmesi gereken süre çoğunlukla zaman aşımına uğrar ve kadına eziyet olan saçma bir hayat döngüsü haline gelir.
gitse gidemez kalsa kalamaz o dere saçmadır bu döngü...
şuraya bir çok neden sayılabilir aslında küçük bir hareket bile bazen soğumaya sebep olabiliyor bundan dolayı genelleme yapmak istemem kişiden kişiye göre değişir bu sebepler.
Bu tip konularda neden hep kızlar bu kadar dert yanıyor? Tamam insan sarrafı değilsiniz de az çok bir şeyleri anlayın.

Bazen öyle şeyler okuyorum ki özeti: 3 ay çıktık sonra farkettim tam bir orospu çocuğuymuş gibi şeyler.

Amına koyim gizli şekeri olduğunu anlamazsın birinin ama bunu da anla bi zahmet.

Kimse kusura bakmasın ikili ilişkilerde karşınızı suçlamak sizin ahmaklığınızı ortaya çıkartır. Kimse hayatını tiyatro gibi yaşamıyor. Bakın görün acele etmeyin adam gibi tercihinizi düşünerek taşınarak yapın.

Sonra zırlamayın.
etek giymeye izin vermemesi. maytapını siktiğim sen kimsin? neymiş erkek adam etek giyemezmiş. nerede cinsiyet eşitliği? evet.
Iliskinin ilk başlarında gösterilen özen, değer, saygı ve ilginin elde edilmişlikten kaynaklı azalması.
Istediginde artık ulaşamama, uzaklık yada fazla beraber zaman gecirme o mesafeyi ayarlayamama.
Iliskinin icinde 3. şahısların iliskiye dahil edilip ki genelde bunu kızlar yapar baskalarının fikrine göre yargılama.
Aslında en başından kafa olarak uygun olmamaktan kaynaklı, belli tatminler yasandıktan sonra ortaya cıkan uyumsuzluk.
Ilk zamanlarda belli edilmeyen karakteristik özelliklerin farkedilmesi ve tolere edilememesi.
Insan her seyden soğur. O kadar normal ki. Sonsuz aşk, sonsuz sevgi var mı yaa.
Uyumlu bir sex hayatı olmazsa olmazıdır bir ilişkinin. Bu yoksa her ilişki bitmeye mahkûmdur.
gereksiz kıskançlık krizleri.
Kadınların gereksiz tripleri ve boylarından büyük egoları.
kendisini vazgeçilmez sanması dünyada tek olduğunu düşünmesi gereksiz trip, ego. birde kızlara nedense fazla ilgi gösterip sevince değer verince oturma organları kalkıyor, saçmalıyorlar.
Bir şey olur, moralini düzeltmeye çalışırsın, bir şeyler söylersin “yhaa ben şimdi daha kötü bir şey yaşamadım diye seviyeneyim mi?!!!!” Diye çıkışır. Evet yaşandı bu. Sonra her konuda darlaması, sadece kendinin haklı olması, empati veya saygı beklemesi ama kendinin yapmaması... daha çok sayılır bunlar. Umarım bu insanlar kendilerini düzeltir de başka insanlara hayatı dar etmekten vazgeçerler.
En önemli neden,
aynı dilde konuştuğunuz halde anlamamak ve anlaşılamamakdır.
Şımarıklıktır. ilgi ve sevgiyi nimet bilmeyip şımaran olgunlaşmamış kişi kendinden soğutur. Yalan, aldatma, kavgacılık gibi ahlak dışı etkenleri sanırım anlatmama gerek yok herkes katılıyordur.