bugün

kimine göre önemli kimine göre değildir. " önemli olan anlaşmak" diyenler, "yok abi çok büyük ya da çok küçük olgunlaşmamış" diyenler ve daha fazlası var. kızlar, olgun oturaklı erkek idealize ederken, erkekler ben de dahil sevdiği kadını istiyor. illaki bir yaş farkı sorunsalı var, her iki taraf içinde. fakat kadınların bunu daha çok bastırdığını düşünüyorum. erkekler konuya matematikten bağımsız bakarken kadınlar olgun, oturaklı birisini de kurcalıyor. her şey yolunda sanıyorsun, bir bakmışsın kız arızaya bağlamış. neden? söylemese de aradaki yaş farkından dem vurur. ciddi bir bahane olarak sunabilir bunu. senin ondan 7 8 yıl önce doğmuş olman, senin kusurun olabilir mi? böyle bir opurtunist kırgınlık olamaz elbette. saçma. kadınlar kendinden yaşça çok büyük erkeklerle parası için evlenir. yaşca büyük ya da küçükler için böyle bir durum çoğu zaman söz konusu değildir. yaş matematiğinden ziyade aradaki duygulara, samimiyete, sevme şekline bakmak lazımdır. aklınıza cinsellikle ilgili sorular gelebilir belki. bunu da atlamayalım, kadın 40lı yaşlarda ostrepoza girerken erkek belki ölene kadar cinsel dürtülerini korur. anatomide bu ispatlıdır. burdan bile baktığımızda arada uçurumlar olmadığı sürece erkek hep daha fedakardır. ama daha az matematiğe takılır. bu da bu konuyu kadınların bastırdığını ve ilişkide problem haline getirdiğini kanıtlar gibi. adam 32 yaşında olabilir ama 18lik ergenden daha coskulu sevebilir, aşık olabilir kendinden 7 8 9 her neyse birine.
(bkz: Durumumuz yoktu kardeş okuyamadım)
Eğer taraflar orta yaş ve üzeri ise yaş farkının önemsiz olması durumudur.(5 ve uzeri yas farkı)
15 yasındaki bir kızın 30 yasındaki bir adamla birlikte olması hoş değildir, kuşak çatışması ve fikir ayrılığı olur. Ama 20 yaşındaki bir kızın 35 yaşındaki bir adamla birlikte olması gayet normal karşılanabilir.
yaş kadınlar için de önemli değildir ama şunu da bi kabul edin geç olgunlaşıyorsunuz. hala yaşıtlarım vücut yapma ve bunu gösterme çabasında, hiçbirinin kafasında ciddi bir şey bulamazsın. eşşek kadar olmuş hala troll peşinde, zora gelemeyen tipler. böyle bir yaşam olamaz. insanlara ve özellikle kadınlara karşı saygısız, sorumsuz, ne dediğini, ne yaptığını bilmeyen erkek isterse 30 yaşında olsun ne değişcek. kadın bunları arar başka bir şeyi değil.
yazarların fikirlerinin merak edildiği konudur.
yaş otuzu geçmişse önemsizdir efenim.
anladın sen onu hiç tartışmıyalım.
Önemlidir. hem bilgi hem tecrübe açısından yaşı küçük olan kişi bu ilişkide ezilebilir. Çünkü aranızdaki 2 yıl bile insana neler neler katarken, 7 8 yıldan bahsediliyor. elbette benden yaşça küçük olup daha birikimli veya büyük olup bir şey öğrenememiş insanlar var. Genel konuşuyorum.
Önemlidir bence, örneğin 18 yaşındaki kız 55 yaşındaki dedeyi seviyorum diyor. sevginin yaşı var saçmalamaya gerek yok.