entry'ler (18)

saçı renkli olan her kızı güzel bulmak

Saçı renkli ama çirkin kız fotografi koyulmamış. Hayret doğrusu. Nerede yıldız tilbeler.

heyecandan uyuyamamak

ertesi gün hayatınızı belirleyecek bir sınav varsa şayet yatmayın daha iyidir.

bir insanı gereksiz yapan en net özellik

her konuya sırıtmaktır.

evde hayvan besleyecek kadar yalnız olmak

10 yıldır besliyorsanız ters tepki veren durumdur.

yapılmış en aptalca dalgınlık

Bir evin bahçesine çıkmaya yelteniyordum. Çıkmaya çalıştığım yerde cam varmış, boydan. Camı fark etmemle o olağanüstü acıyı hissetmem bir oldu.

ilişkide yaş farkının önemli ya da önemsiz olması

Önemlidir. hem bilgi hem tecrübe açısından yaşı küçük olan kişi bu ilişkide ezilebilir. Çünkü aranızdaki 2 yıl bile insana neler neler katarken, 7 8 yıldan bahsediliyor. elbette benden yaşça küçük olup daha birikimli veya büyük olup bir şey öğrenememiş insanlar var. Genel konuşuyorum.

yapılmış en aptalca dalgınlık

Kazağımı etiketiyle giyip dışarıya çıkmıştım. Saatlerce uyaran olmadı ve öylece gezdim. En son otobüste arkamda oturan birisi söyleyebildi de beraber etiket kopardık.

17 yaşını doldurmuş birinden gençlere öğütler

bakın her yerde üniversite sınavıyla ilgili entrylerle karşılaşıyorum ve hazırlanan biri olarak gördükçe midem bulanıyor. empati. tanrim.

ankara

Doğumumdan bu yana hapsolduğum şehir. Bıktığımdan olacak, çekici yanı olmayan, kafa dinleyemediğim bir yerdir.

sürekli neşeli olan insan

Benim gibi somurtkan ve memnuniyetsiz biri için idoldür. Aynı zamanda bitmez tükenmez bir enerjiye sahiptirler.

yaşamak için bir neden söyleyin

Annem. Bir de gerçekleşmeyi bekleyen hayaller.

breaking bad

Marie'nin ağlarken girdiği şekillere ve mor kıyafetlerine tahammül edemediğim dizidir.

çok konuşan insanlar

Samimi olanları istisnadır. Akla gelebilecek her türlü konuya lüzumsuz yorumlar yaptıklarından bir süre sonra dikkate alınmamaya başlarlar.

sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler

Cumartesileri 8'de uyanarak 1 saat daha fazla uyumamdır.

seni seviyorum diyene ciddi misin demek

Selam verir gibi her saat seni seviyorum kalıbının kullanılması bunu sıradanlaşmış bir söze çevirmiştir. Farkında olanlar samimiyetini sorgulamakta haklıdırlar.

Ciddi misin diyen kişinin karşısındakinden daha çok seviyor olma ihtimali de yüksektir. Gerçek sevgisine ihtiyacı vardır.

türkçe pop

Dinlerken gelecek sözleri tahmin edebildiğin, basit şarkılardır.

sözlükten sevgili bulmak

Herkesin fikirlerini paylaştığı sosyal bir ortamdayız. insanlar bir şekilde birbirini tanıyor. internetten tanıştığın ve kafanın uyuştuğu bir insan tabiki karşına çıkabilir. Tanıdıkça sevgili de olabilirsin. Sonuçta değer veriyor ve seviyorsanız ilişkiniz internet üzerinde kalan bir şey olmaz. takıldığım nokta sevgiliyi 'arayip bulmaya' kalkışmak. Çorabının tekini mi arıyorsun? Ha oldu da buldun onun sevgili olduğundan şüphe duymalısın. Aşk, sevgili ve sevgi öyle basit bir kavrama indirgenmiş ki.

yazarların etkilendikleri filmler

(bkz: the green mile)

izleyeli seneler oldu esasında. konusuna zaten laf edemeyeceğim fakat Micheal clarke duncan'ın oyunculuğu filmi zirvelere taşıyan en önemli faktör denilebilir. o rolü hakkıyla verebilecek başka bir oyuncu düşünemiyorsunuz. izlerken içimin acıdığını ve gözlerimin kan çanağına döndüğünü hatırlıyorum. Şuan dahi hüzünlendim ah be duncan.