bugün

(#14763999) çok güldürmüş yazar. hem hoşgelmiş, hem de helal olsun yazarı.
adam hakikaten yazar.
benim kürt arkadaşlarım da var çok da iyi insanlar kafasındaki yazar. halen var bunlardan. kıyamam, yazık.
akraba evliliğinin bir zararı olmadığını ve bilimsel olarak zararlı olduğunun tespit edilmediğini savunan cahil. termodinamik kanunları ve entropiyi de kafasına göre yorumlamasından bilimden zerre anlamadığı anlaşılabilir. ayrıca atayist* düşmanı.*
(#14880246) hakkımda doğru düşünen yazar...

ben gerçi tepki gösterilen konunun ne olduğunu anlamadım ama, prensip olarak doğru: mazlumun mazlumluğu esastır. isterse yamyam olsun...
piyasaya birlikte sunucağımız gülderesi * reçellerinin ortağıdır efendim kendisi.işin büyük kısmını bana yıktı lakin olsun fikir babası natcan gayri.
(#15030272) evrimi savunan müslüman yazarmış. paradoks ne demek bu yazara bakarak anlayabiliyoruz.

(bkz: ibretlik)
(#15063138)

ne dediğini bilmeyen yazardır...

senin şeriat dediğin kerbela'da peygamber sülalesini katledip, peygamber torunlarının kellelerini şehir şehir dolaştıran emevi canilerinin bir tarafından uydurduğu ve sahih hadis diye islam alemine yutturduğu zırvalar bütünüdür..

bugün uygulanan şeriat, gerçek şeriat değildir..

imam-ı azam bile yezid'in torunları tarafından şehit edilmiştir..

senelerce peygamber soyundan gelen insanlar, aranmıştır katledilmesi için..

o yüzden peygamber soyundan gelen insanlar hep iran,türkiye ve kuzey afrika gibi coğrafyalarda yaşamışlardır can güvenliği için..

osmanlı, korumuş ve himaye etmiştir bu insanları..büyük saygı da göstermiş ve maaş da bağlamıştır..
karakteri itibari ile sevilesi yazardır. geçmişlerden de biliyorum, klavyesi kuvvetlidir.
(#15138102) müthiş açıklama tebrik ediyorum. bundan sonra takip edeceğim yazar.
fikirlerinin çoğuna katılmıyorum ancak fikirlerini ifade ediş şeklini beğeniyorum...
iyi yazar. bu yazar geleli sözlüğe daha az uğruyorum.
terbiyeli ve oturaklı bir yazar. düşüncelerine katılsanız da katılmasanız da saygı uyandırıyor.
özellikle islam hakkındaki entry'lerinin tamamının altına imzamı çekinmeden atabileceğim yazar. saygıyı hakediyor. (#15173825)
Bilgili. Kalemi de kuvvetli.
#(#16204971)
-bizi katil etsin hayat!
bizi
boş geç dostum katil olmayalım biz!
(bkz: bard of hell/#16238659)

Gelip nick altima pisleyen baska bir yobaz... Diyorum kendime, sunlara cevap verme, cevap verdikce mesrulastiriyorsun sacmaliklarini... trolleri beslemek bizim yaptigimiz, baska bir sey degil. artik niye ugrasip yaziyorsam... her neyse uzatmadan konuya donelim...

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yazardir...

Haklidir aslinda, islamiyetin cogu musevilikten alintidir. geriye kalan kismi da arap paganizminden gelir. maalesef her milletin dustugu hataya dusup araplar da yyazilanlari literal olarak almistir. bu kanunlar yazilmistir, dogrudur, haklisin amaaaa bu kanunlarin ciltlerce yorumlari vardir... (bkz: talmud) (bkz: gemara) (bkz: misne) ve bu liste uzar da gider...

Yahudi kanunlarinin ustune yapilan tartismalari, edilen yorumlari bir insan omru boyunca her saniyesini bunlari calisarak gecirse, yine de her seyi ogrenemez... ciltler dolusu bilgi vardir cunku. Hepsi de tevratta verilen kanunlarin nasil uygulanmasi gerektigine dairdir...

Israel kralligi vaktinda 71 kisilik yaslilar heyeti vardi ve buna sanhedrin denirdi. sayet 100 sene icerisinde bir kisi idam edilirse, ismi kanli sanhedrin'e cikardi. yahudilerin seriat ile ilgili yorumu "tanri bunlari sadece gercek bedelini gostermek icin verdi. maksat caydiriciliktir, ama tazminatla da odenebilir" olmustur...

Nitekim bu kanunlara bakarsak hic birisi yahudilikte uygulanmamistir. Zaten onemli olan niyet degil sonuctur... Isin sonucu, araplar yahudi seriyatini kiclarindan anlayarak paganizme entegre edip muslumanlik diye bir din kurdu mu? kurdu... bu seriti araplar uygulayarak insanlara binbir turlu iskence ediyor mu? ediyor. bu seriatin verildigi asil millet olan yahudiler seriati 3300 senelik varliklari boyunca uyguladi mi? hayir. o zaman daha biz neyi tartisiyoruz?
Bok gordugu her yere sicabilen bir sahsiyettir. bu meziyetini ailece tebrik etmekteyiz...

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir kisi teshisi konulmustu vaktinde, ama iki hastaliga birden yakalnmis anlasilan... cok bildigini zannedenlerden. En tehlikeli insan turudur, cok sey bildigini zannetigi icin kaynaklarini sorgulama ihtiyaci hissetmez, onun icin baskalari hep hatali bir tek kendisi haklidir...

okumaya bile tenezzul etmeyecegini bilmemize ragmen: (bkz: islamın pagan kökleri/#14320232), sebep: (bkz: kizim sana soyluyorum gelinim sen anla)
saçma sapan 5 para etmez humanist kürt veya arap olması muhtemel bir canlıdır,çünkü türklük götlerine batıyor...
dokuzuncu nesil silik.
çok ayıp etmiş yazar kendisi..

olm düğünüme çağıracaktım ya..

ulaş bana mayısa kadar.
hayali arkadaşları için her şeyi tahrif eden ya da edebileceğini zanneden biri. düz mantık insanıdır. "natalie portman'ın beni sevdiğine inanıyorum, çünkü duygularım bana bunu hissettiriyor." kafasından sonsuz kat daha ağır afyonlu bir zihne sahip. thomas kuhn ve paradigma gibi eserlerle, ya da bu ve benzeri eserleri okuyan sözde türk felsefecilerle arası gayet sağlam biri, bilime kafa atacak kadar.