bugün

ülkenin içine eden akp'nin bir milletvekilinden gelen, kıçınıza vura vura gülebileceğiniz bir açıklama.

http://www.haber3.com/akp...vundugu-haber-583437h.htm
güzel bir istiare sanatı yapmış olabilir kendisi:

inek dediği enayi halk, süt dediği ise halktan kopardıkları para.
akp iktidarının muhteşem icraatlarından bir başkasıdır.

(bkz: ben de çok fazla işer oldum zaten)
tarihin hiç tozlanmayan sayfalarında yerini alacak olan efsane haberdir. yıllar geçse de unutulmayacak aha da yazıyorum buraya.
akpli milletvekilinin zaytung a yaptığı açıklama.*
bu kadar "ot"un olduğu yerde doğaldır.
inek olan kim oluyor anlayamadım burda kinayeli bir durum söz konusu.
(bkz: halk)
ineği halk olarak gördükleri için doğrudur. deliler gibi halkı sağmaktalar ve halk gıkını çıkarmamaktadır.
vekil akp li ise her türlü açıklama komiktir.
doğruluğu kuşkusuz haberdir. denetimin ortadan kalktığı bir iktidar döneminde, hayvanlara verilen hormon miktarı sadece üreticinin hayal güçleri ile sınırlıdır. hormonların bıraktığı kalıntıların tetikleyeceği kanser vakaları ise hesaplanamaz boyutlardadır...

büdüt: işte sütü kabaran o inek!
görsel
(bkz: süte su katmak)
--spoiler--
"Ulusal Süt Kayıt Sistemini kurduk. Bundan sonra tüketici, evine aldığı sütün nereden geldiğini izleyebilecek.”
--spoiler--
"akp'nin icraatini görelim diyenlere alın size icraat" .

ve şimdi haberler.
--spoiler--
akp milletvekillerinin yaptığı açıklamalar yüzünden gülme krizine giren vatandaş, 34 gündür komada.
--spoiler--
edit: galiba komadan çıkmış.
doğrudur efenim. müziğin süt üretimine etkisini keşfettiler. nihat doğan dinletiyorlar ineklere.
o zaman bize düşen görev ise; (bkz: durmak yok sağmaya devam). bu akp'li vekillerin yaptığını düşman yapmaz be.
ancak espiri olarak söylenebilecek sözdür.
(bkz: memeleri baltalamaya çalışıyorlar)
(bkz: meme üzerinden siyaset yapmayın)
(bkz: iktidara geldiğimizden beri yol yaptık)

(bkz: ee şey dilim sürştü yolumuzu bulduk)
aslında bir ima olmasada çaresizce kurulmuş bir cümle olabilir. halka yapılan hizmetleri oldukça sınırlı hatta bir elin parmaklarını geçmicek kadar sınırlı olduğu için kamera karşısına geçince birşeyler söylemiş olabilmek için kurulmuş bir cümle gibi. halkı bu cümlelerle oyalayıp bir devlet mülkünü daha satmayı planlıyorlardır.
(bkz: baraj kapaklarını açmak zorunda kalıyoruz)
(bkz: iktidarın tek başarısı)
Halk cinsi ineğin üretim miktarı olsa gerek.
(bkz: akp ile birlikte gelen huzur bereket bolluk)
kömür alımında artma yaşandı(iktidara geldiğimizden beri kömür dağıtıyoruz).
iktidara geldiğimizden beri açlık sınırının altında yaşayan kişi sayısı arttı.gibi alternatif cümlelerde kullanılabilir.
inekler stresten, kendilerini süte vermiş olabilirler.
yanlış tespittir. süt ve süt ürünlerinin fiyatı artmıştır.