bugün

hevesinizi kursağınızda bırakan durumdur. Birazcık ucundan alsaydın bari vicdansız.
En iyisi hiç bişey ikram etmiyceksin böylelerine kalkıp kendisi alıcak mutfaktan acıkınca. müstehaktır.
Görgüsüz bir organizmanın eylemidir...
yahu ayıptır. o kadar uğraşıp da yapıyoruz.
güya görmemiş olduğunu göstermeyecektir. tok falansında nezaketen en azından bir çatal al. yemeyecektiysen neye yoruyon adamı. sinirlendim bak.
gittikten sonra evin çocukları o ikramı silip süpürür afiyetle..
yemeyeceksen kalk s*ktir git denmesi gereken misafirin gerçekleştirdiği eylem.
Belkide ishaldir dediğim durum.
kibarca kovulması gereken misaifirdir.
affetmem anasını ağlatırım tabağın yeterki birisi ikramda bulunsun.
var mı lan öyle çiğ tavuk bile yenir gönlü hoş olsun diye göreneklerimizi bile unutmuşuz vay arkadaş.

dadıvereydi ucundan.
arkadaş tamam eleştirilmiş falan filan da, hiç mi düşünen olmamış; belki misafir "nasıl olsa hepsini bitiremeyeceğim, ucundan da alıp bırakırsam daha kötü olur, hem beğenmedim zannedilir." diye düşünüyor. ayrıca unutmayın ki bir tabağa hiç dokunulmamışsa misafir gittikten sonra o tabağı bir başkası da yiyebilir, neticede çatal dahi değmemiş oluyor. düşüncesizlik olarak gördüğünüz şey belki misafirin düşünceli olmasıdır kısacası.
itliktir.
Ertesi gün hepsini kendinizin yiyeceğini düşünüp mutlu olabilirsiniz.
içten içe beni sevindiren olaydir. gitmelerini dört gözle beklerim. daha sonrasinda ise zafer benimdir. butun tatli ve pastalari yiyebilirim
aç değildir. osuruktan nem kapmak bir hastalıktır.
Birde bunların yok ben yemeyim diyenleri vardır. insanın eşeğin s.kini ye diyesi geliyor.
Misafirin aç olmadığını veya ikramı beğenmediğini gösterir.
insanların kızdığını görünce şaşırdım oysa ne güzel işte pastalar, börekler size kalıyor. *
tabağın içinde kıl görmüştür.
Hakarettir. Evde kalacakmış'lık hissi verir. Böyle tipleri gördükçe daha çok yedirip içiresim geliyor bu yüzden. Hayır ikram bu nihayetinde alacaksın kıyısından köşesinden. Özgüven karmaşası yaşatmayın gencecik insanlara.
Ayıptır. Hiç olmadı bir parça yemek, ya da bir yudum içmek adettendir.
eskiden kişinin düşman olduğunun göstergesi imiş.
gerçekleştiği yerin kültürüne göre değişik tepkilere neden olabilecek bir tutumdur. Örneğin bizim mersinde daha fazla çay içmek istemediğinizde bardağın üstüne kaşığı koyarsınız bu normal karşılanır ama sivaslılar bunu hakaret sayıyor mesela. Değişken...
Valla bizim misafirlerde o olmuyor utanmasalar buzdolabını alıp eve götürecekler.