bugün

başbakan söylemi. iki ayyaş demekle kimleri kastettiği gayet ortada.

edit: grup toplantısında söylenmiş.
RTE nin yeni atarı;
--spoiler--
iki ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dînin emri neden reddedilmesi gereken yasa oluyor.
--spoiler--
Adama sorarlar;
- delikanlısın ya, versene o iki ismi.
Geçmişine, halkına, ulusuna, kendisini seçen seçmeyen insanlara o kadar saygısız birinin ağzından dökülen laf.

Apo bile bu ülkeden, bu ülkenin geçmişinden bu kadar nefret etmiyordur.
"üzüm yiyen başbakan" tanımlaması.

iki ayyaşın çıkardığı yasa, hiç şüphesiz ki 327 yavşağın çıkarmaya çalıştığı yasalardan daha değerlidir.
bir an önce iki ayyas lafıyla kastedilen bizzat basbakanca aciklanmasi gereken söz.
başbakanın iyice şirazisinin bozulduğunun göstergesi olan cümledir.

(bkz: götü başı dağıtmak)

yasa çıkaran o iki ayyaştan bahsedip de adını söylemeyen yavşağın önde gidenidir.
hadi götün yiyorsa o iki ayyaşı açıkla derler adama. nerede ama sen de o delikanlılık....
bu sözü diyen devlet adamına benim amcamın oğlunun arkadaşının, komşusunun, veresiye veripte vermedim diye inkar eden komşusunun, arkadaşının amcaoğlu orospu çocuğu diyo.
tarihe not düşülmesini gerektiren söylem.

allahım diyorum bizi nasıl insanlarla sınıyorsun. hem de sana inandıklarını, müslüman olduklarını söyleyerek iktidara geldi bu adamlar. millet bunlara kanarak oy verdi. millet bunları adaletli sandı.
bu millete inancım kalmadı.çünkü bu milletin aklı alındı. millet aklını bu vicdansızlara kiraya verdi.

yazıklar olsun.
içki yasağında haklı olan kişinin beyanı. Bi de içip içip konuştuğunu düşünsenize bu adamın! Allah muhafaza.
tayyip erdoğan'ın yeni zortlaması. dinin emri diyor, ulan siz sanki dinin emirlerine göre yaşıyorsunuz da!! din alkol içmemeyi emrediyor da kul hakkını çatır çutur yemeyi helal mi sayıyor!! bizim vergilerimizle yapılan yolları fabrikaları yabancılara peşkeş çekin mi diyor, herkesin inançlarına karışın farklı inançtan olanları gavur diye yaftalayın, ateistleri, alevileri, budistleri ırkçılıkla toplum dışına itin mi diyor?? ne diyor lan sizin dininiz ne diyor, neye tapıyorsunuz siz önce onu söyleyin bize? kim yazdı sizin dininizin kurallarını?

atatürk düşmanı olacağız diye ne yapacağınızı şaşırdınız. o "ayyaş" ve arkadaşları, o "ayyaş"a inanan bir halk sayesinde kurtuldu lan bu ülke!! kadını erkeği çocuğu demeden savaştı bu millet, o insanların hatırasına saygısızlık yapamazsınız!! ama sizin en temel göreviniz budur ki, halkı aşağılamak, kendinden olmayanı ezmek, halkına zulm etmek...

yazıklar olsun size de sizin inandığınız sözde "din"e de! sizinle aynı dine inanıyor olamayız biz, allah'ımız aynı değil!! ben de okudum ben de inandım ama ne söyledikleriniz gibi bir emir gördüm ne de yaptıklarınız gibi bir tavsiye! siz efsunlusunuz ya da gökten zembille indiniz o zaman. ya da direkt "allah"ınızdan emir alıyorsunuz, artık hangi allah'a inandıysanız!
Tayyip tarihi ayarlarindan birini daha vermistir.

Aglayin aglayin acilirsiniz.
her iktidarın kendi din kabulune göre yasalar getirdiğinin resmidir.

bir tarafta iki ayyaş diğer tarafta rte'nin dini.kim kazanır akp.
bir tarafta özgürlük diğer tarafta din üzere yasa.kim kazanır ŞERiAT.
alkole takmış, saygı, edep sınırlarını bir ayyaştan öte aşmış kişi yorumudur.

hem o ayyaş dediği şahsiyetin açtığı yolun nimetlerinden nemalanıp hem hainlik etmek acaba hangi ayette caiz gösterilir sormak lazım.

(bkz: edep ya hu)
o iki ayyaş, senin harem üstünde olan padişahların varken vatanı kurtardı. osmanlı moratoryum ilan ederken, fransızlara, ingilizlerden sürekli borçlanıp kapitülasyonları başımıza bela olarak salanlar içki içmezler miydi yahu ! ?
ve o iki sarhoş bu tabloların daha beteri durumda vatanı kurtardıktan sonra izmir iktisat kongresinde alınan kararlarla teşvik-i sanayi kanunu yürürlüğe soktu ve bu ülke dünyada emsali görülmemiş bir ivme ile "sanayide" 11.6 kalıcı büyüme sağladı ! senin çakma küresel büyüme rakamların gibi değil yani.
peki sen reyhanlıda 53 insanımız ölürken ne yaptın ? sorarlar adama.
söylemi tarihi ayar olarak niteleyen akıl fukaralarını ortaya çıkarmıştır.

sizin inandığınız allah bizim allahımız olamaz.
sizin inandığınız din bizim inandığımız din olamaz.
sizin vahşiliğiniz, utanmazlığınız, arsızlığınıza biz erişemeyiz.

bu vatanın dibine dinamit koydunuz. bu ülke insanlarını birbirine düşman ettiniz.
bunu sözde müslümanlığınızı kullanarak yaptınız.

bir gün bu kadar mazlum sizden hesap soracak.yakındır.
Allah o iki ayyaş gibileri bu münafıkların tepesine mermi gibi yağdırır inşallah.
ağlayın açılırsınız diyen 1 yavşak (bakın isim vermiyorum bu başlıktaki lafı söyleyen adam gibi) tarihi ayar olarak nitelendirdiği bir açıklamada onun sahibi açık ve net bir şekilde isim vermekten korkuyor.
bugün seçim olsa, aqp pardon akp yine yüzde 50 oy alabilir mi? bu açıklamalardan sonra (iki ayyaştan biri olduğu tahmin ettiğimiz) atatürk'ü biraz olsun sevip, saygı gösteren insanlar yine bu gericilerin yönetimi altında kalır mı?
iki ayyaş ! dediği insanların inşa ettiği ülkede esnaf olacakken kazara başbakanlığa getirilmiş kişi söylemi.
söylem sahibinin kalitesini ortaya koyan sözler.
iki ayyaştan kastedilen atatürk ve inönü ise cevap çok nettir. ayyaş kafa ile dünya tarihini yeni baştan yazan; churcill, roosvelt, hitler, stalin gibi onlarcasına dünyayı dar eden kim, ayık kafa ile, stalin in zirveye çıkardığı örgütte ancak ajan olabilen putin, anadan üryan resimleri piyasada dolanan merkel, seks partilerinin kölesi berlusconi, manken avcısı sarkozy, beyazdan beyaz obama gibi ne idüğü belirsiz sözüm ona liderlerin kuklası olanlar kim. önce insan kendini bilecek. önce insan haddini bilecek. had bilmeden devlet yönetilmez.
bu lafını nasıl kıvıracak şimdiden merak ettiğim laftır.
bu vatandaş hikaye anlatıyor ama anlattığı hikayeler gerçeğe dönüşüyor. gerçeğe dönüştükçe de daha zıvanadan çıkıp şiraze falan bırakmıyor. sözde islami hassasiyetleri olan bir zihniyeti temsil ediyor. ama ne yaman ve açıklanamaz bir çelişki var ortada, islamın yasak saydığı ne varsa bunların himayesinde ve nemalanan çevrelerinde. bu tipten sözler, aymazlıklar, cehalet ve bilmezlik kokan söylem ve davranışlar, kesin ayran sarhoşluğundan. özal da çok sıkıştığında mutlaka gündemi değiştirecek şeyler icat ederdi ama bunların ki bir başka. sözlüktekiler ne düşünürler bilmem, benim düşüncem o kadar kolay değil bu işler. daha çok fırın ekmek yemeleri lazım. bu ülke ve sahip olduğu değerler o kadar kolay kazanılmadı.
Bu iki ayyaş Kenan evren ve Tahsin şahinkaya'dır. Sanıldığı gibi ülkenin kurucuları için söylenmemiştir.
başbakanı zerre kadar sevmem.fakat burada kastettiği kişiler atatürk ve inönü dür,daha hala bazıları sıkıysa açıklasın o iki ismi diyor,ulan adam bunu söyledi erkekseniz şimdi bişey yapın,sizi temin ederim ki yarın öbür gün atatürk ve inönü ye göstere göstere laf çaktığında yine hiç bişey yapamayacaksınız.o yüzden boş konuşmayın.

bu adama başbakanlık yolunu,bu diktatörlük yolunu,biraz da sizin muhalefet anlayışınız açtı.
evrenle tahsin şahinkaya imiş yasayı çıkaranlar. yav bu kadar olur. çarpıtmanın da bir edebi var amk.