bugün

19 eylül 1905'te kurulan kristiansand takımı.

uzun zamandır takip edemiyorum fakat bildiğim kadarıyla yeniden tippeligaen'e yükseldiler.

her zaman ayrı bir yeri vardır gönlümde. 9 yaşımdayken beni istediydi bu adamlar. ebeveyn muhalefetinden gidemediydim. sabahın 6'sında kalkıp it gibi koşturma sebebim. elleve mann med bein av stal takımı. ah ah, topçu olacaktım hacı.
yeni sezona transfer yapmadan başlayan futbol kulübüdür.

amaçları takımın düzenini korumak, yeni gelen adamlardan sonra takım kimyasıyla uğraşmamak olsa gerek, başka açıklama bulamadım.*
tippeligaen ilk hafta maçında sandefjord karşısında 1-0 öndeler. hansen 15. dakikada kendi kalesine attı.

hadi len, sandefjord ibneleri dönsün şaşkına.*
yeni sezona transfer yapmadan başladıklarını söylemiştim fakat kleiven-arst-bolanos üçlüsünü unutmuşum ben bunların. transfere ne hacet?

tanıma gelecek olursak,

yeni sezona muhteşem başlayan futbol kulübüdür. candır ciğerdir. otoritelerin gözü kapalı(otorite olmasam da, ben de dahil olmak üzere) beraberlik yorumu yaptıkları maçta, bitime 25 dakika kala valerenga karşısında 4-1 öndeler. ve ilginçtir ki, 2 gol kleiven, birer gol de arst ve bolanos salladı. bu adamlar takımı şampiyon bile yaparlar lan.

edit: derken 4-2 oldu.
edit: derken 4-3 oldu.
edit: derken 5-3 oldu. dakika 90.
valerenga'yı 4-3 geçtikten sonra, brann bergen deplasmanında da 3 sallayan takım. henüz ilk yarısı tamamlanmamış maçı 3-2 önde götürüyorlar. bu ne lan?
iddaa'nın ilk çıktığı yıllarda, futbolsuz yaz aylarında, norveç ikinci ligi uzmanı olduğumuz dönemlerin banko takımı. önüne geleni ezerdi. sonra 1. lige çıktılar avrupa kupalarına bile katıldılar yanılmıyorsam. şimdi ne haldeler hiçbir fikrim yok.

ik start bana üniversite yıllarımı hatırlatan bir futbol kulübüdür.