bugün

gelişmelerden duyurulan hede.
iyi ihbar edek de ödül ne?
tıkladıkdan sonra rıza baba yı çağıran buton.

görsel
gelişmeler butonunda açıklaması olan güzelliktir.
bu aralar baya popüler oldu ihbar etme. *
(bkz: ispiyonculuk) ispiyonlamak
bu özellikle otomatik olarak ceza alıyosun. mesela sen bi adamın entrysini okuyup yaşını veya bunu neden yazdığını sorsan bile adam bunu ihbar ederse ceza veriyolarmis.
görsel
Ödül avcılığı .
zalla yeterli sayıda şikayet mesajı giderse kaldırılabilecek uygulamaymış. umarım kalkar işleyişi çok saçma çünkü. sadece arkadaş olmak için mesaj atan biri bile kötü niyetli kişiler tarafından ceza aldırılabilir.
niye bu kadar yırtınıyorsunuz yahu? herkes kendini bildikten sonra ne zararı var.
sözlükte tek gereksiz uygulama bu değil.
başka şeylere de bu kadar sesiniz çıksaydı keşke.

enteresansınız yeminle.
kimse aklı başında yazana bir şey yapmaz yapamaz değil mi.

güzel bir uygulama.
az önce bir yazarın bana ' siktir git , köpek' tarzı hakaretlerinde dolayı kullandığım uygulama. Ben insan gibi fikirlerinizi paylaşın yazıyorum adam siktir git köpek diyor gel de delirme şimdi.
mesaj engelleme ve şikayet olayı varken gereksizdir. ayrıca işleyiş tarzını mkaya mesaj atarak öğrendim ve kötü niyetli kullanıma çok açık. o yüzden kaldırılması veya yeniden düzenlenmesi gereklidir aksi durumda yazarlar haksız yere ceza alacaktır.
daha bir uygulama üzerinden az biraz geçsin efendim.
görelim ne oluyor ne olmuyor, hayır mı şer mi getirecek.

kimilerini üzen uygulama.
mesela adam yazı yazmış benim de aklıma bişey takıldı gayet kibar sorumu sordum ama sorduğum kişi troll bir ergense beni ihbar edip haksız yere ceza almamı sağlayabilir o yüzden saçma bir uygulama.
modla konuştum kendileri bakmıyor sistem otomatik ceza veriyormuş yani istersen günaydın efendim yazın karşınızdaki sizi ihbar ederse cezayı aldınız.
oradaki sorunu bulacak olanlar yine modların kendileridir o zaman.
bu konuda şikayet edilebilir, haklısınız.

olmadı kimseye mesaj atmayız efendim. eksik kalabilir yani değil mi *
(bkz: modların sözlük erkeklerine parazit demesi)
görsel

dün gece karşılaştığım hadise.
donuz butonundan bile daha çok mutlu etmiştir. oh be önüme geleni ihbar ederim artık. ehehehhe.
Az önce (bkz: eskimolardankimkaldi) nickli dalyaragi ihbar ettim kufur mesaj attigi icin. Bakalim ise yariyor mu?
gereksiz bir teşvikleme. yazarların arasında ufak problem olsa bile kullancak çünkü karşıdakine ters bişey yapmalı o an sinirlendi.
mesaj atmayanı ihbar edemezsin ayrıca çoğunluk ihbar etmesi lazım öyle bir kaç kişi size takması bir şeyi değiştirmez ama ısrarla mesaj atıp ihbar sayısını katlarsanız orasını bilemem.
devlet ihbarcılığı teşvik ediyor ya uludağ sözlük geri kalırmı hiç ?

eyvallah koç'lar *
lock hep derdi "uludağ sözlük türkiyenin bir yansımasıdır" diye.. bu özellik ile bu yansıma daha da netleşmiş oldu gözümde.. egemen güç her yerde aynı amk..

(bkz: esnaf gerektiğinde asayişi tesis eden polistir)
çok iyi olmuş çokta güzel olmuş.
daha önce mesaj alınan yazarlara da eklense iyi olacak özellik.