bugün

kısaca ibnemsi varlıklardır.
her türlü haltı yiyip şeytana uydum diyenlere dert olmuşlardır. sen önce sübyancılıktan vazgeç sonra milleti yargıla.
iftarda bira gibi haram bir şey içenlerin gerçekte de oruç tutmamışlardır.
müslüman değildir, oturmuş birasını içiyordur. Kime ne?
öncelikle sazan keklik yazarları ortaya çıkarmıştır. bunun halk üzerinde etki yapacağı çok açık. ne geziyor böyle bir fotoğrafı yayınlayacak zihniyet o sırada protestocular iftarında, gitsin ailesiyle iftarını yapsın oruç tutmuyor mu kendisi?

geçtim;

bunun yanı sıra faşist, hoşgörüden yoksun, yobaz yazarları ortaya çıkarmıştır.

bunlar dini ve ırksal ayırımı geçtiler kültür, geçmiş faşizmi yapmaya başladılar.

ne oluyor adam iftar açanların karşısında bira içince? oruçları mı bozuluyor? orucu kabul etmiyor mu Allah? var mı böyle bir durum. yoksa size ne bre?

bira içmek ahlaka ve kültürel ortamımıza çok çok aykırı bir durumsa kökten yasaklasınlar anasına satayım.

diğerleri iftar yaparken bu adamın bira içmesi sizin herhangi farklı bir zamanda bira içmenizden ne kadar fark edebiliyor cidden algılayamıyorum.

(bkz: ilk taşı aranızda günahsız olanınız atsın)

yok camide bira içtiler yok efendim iftarda bira içtiler. farklı mı yazılıyor bunun günahı, katsayısı mı var bu işin?
adamın tekinin yaptığı davranışı, yalnızca kendisinin sorumlu olduğu bir günahı bütün gezicilere yükleyerek iftira atanların asıl yatacak yeri yoktur bana sorarsanız.

he ulan çok iyi adamlarsınız var ya her ibadeti her görevi yerine getirirsiniz ama bir allahtan korkmadınız anasını satayım.

hem bir düşündüm de evet pek hoş bir görüntü değil. ayıp etmiş kendisinin bileceği iş. ama kardeşim bundan sanane?
"icerse icsin sanane amk cocugu gunahi kendine lan ibne "demek istedigim gercek oldugu supheli haber ve baslik.
Adam orda icermis de sicarmis da bak sen. Ulan illa her yerde ben baskayim ben bas kaldiranim marjinalim demek icin kicinizi mi yirtmak zorundasiniz. Hadi saygi duymuyorsun de gelmisin oraya oturmussun. Bari o toplulugun ortasinda icme. iftardan sonra nerde zikkimlaniyorsan birani orda zikkimlan. 1 saat gec kafayi buldun diye dovmezlerdi seni. Adam ozgurmus de ne isterse yaparmis. Oldu olacak icki ziyafeti vereydi oracikta e ozgur ya hani.

Bazi hal ve hareketler vardir tasvip edilmezler, uygun gorulmezler. Bu hareketin hicbir ama hicbir sekilde affedilir bir tarafi yoktur. Insanlarin deger yargilari var kutsallari var. Sen dalga gecer gibi orada biranla oturamazsin arkadas. Rezillik baska birsey degil. Yeryuzu iftariymis. Ayrica biri sorsun arkadaslara biranin markasi neymis. Anti-kapitalist muslumanlar ya arkadaslar o acidan.
onların lugatında iftar diye bir şey yoktur.
iyi ki elinde birayla iftar duası yapmamış. Utanmaz arlanmaz haysiyetsiz cibiliyetsiz.
Müslüman olup olmadığı bile belli olmadan yargılanan çapulculardır.

Yahu mübarek din kardeşlerim; taksim denilen yerin tozlu paslı direniş kokan yollarına hergün binlerce insan ayak basıyor. Bunun içinde turisti de var Gayrimüslim yerlisi de. Aylardan mübarek ramazanda olsa oraya o saatte kilimini örtüp bişyler yiyen insanların karnını doyurması iftar yaptığı anlamına gelmez.

Ayrıca her birey ibadetinden kendi sorumludur. isteyen ramazan ayını en güzel şekilde Allah' ın emirlerini yerine tam olarak getirerek geçirir. isteyen kendi inanç derecesine göre içip sevişerek geçirir. Bu durumu yargılamak ne millete ne de devlete düşer.
camide bira içildiğini sizin savunduğunuz devlet adamıda söyledi ama ispat edemedi.boş atıp dolu tutmaya çalışan yalamalar uzayın.
Din kişinin kendi vicdanıdır. içki içen adam Müslüman olabilir olmayabilir, içki içebilir içmeyebilir bu kimseyi ilgilendirmez. Tek bir kişinin yaptığı da tüm gruba itham edilemez.
görsel
gayet normal davranan çapulculardır. size mi soracaklar ne içeceklerini. bu kadar kompleks krizi sıcak ve oruçla birleşince götüverir sizi hık diye.
günah adama beyler sizene?az önce yazımda da yazdığım gibi isteyen o şekil takılır isteyen bu şekil takılır.
Siz yorum yaparak onların içkiden uzaklaşmasını sağlamıyorsunuz tek işleviniz babannelerin dizi izlerken her şeye yorum yapması gibi bir şey.
münferit bir olaydır.
ha bu içki olayını çok karıştırdılar. O adam şu şekil içer , şu şekil içer. ha bu içki yasağı bir çöl bedevisinin uydurma sözlerinden gelebilir amma lakin ki öyle değildir.benim yorumlamam bu kadar.
Adamin müslüman olduğu ne malum...
Size ne amk kime ne zarari var içtiğinin? Gidip taskinlik mi yapmis?
Gunahsa gunahi onun boynuna size giren cikan ne?
Hala mansetlerde camide içki içenler falan diye geçiyorlar.
Ulan muezzin yalanladi, görüntüler yalanladi.
Başbakan ispatlicam dedi ispatlayamadi.
Hala yalan, hala yalan...
Utanmaz arlanmaz din tüccarları.
içtiyse de kimseyi ilgilendirmeyen çapulcudur. bu ülkede ateistler de var.
din iman toz duman olan üstü başı yırtık değil ama aklı beyni yırtık pırtık perişan insanlardır.
bira içmek ramazan ayında daha günah olmadığı için normal bir durum. inançlı bir insan oruç tutup namaz kılarken bir yandan da alkol içebilir. sonuçta tövbe diye bir şey var.
iftarı yapan insanlara karışmadan kendi arkadaş grubunun yanında içkisini içer ve bu kimseyi ilgilendirmez. asıl bir ateist haliyle oradaki iftar açan insanlara destek olmaya gelmesi güzel olandır.

eğer buna karışıyorsan basbaya faşistsindir.
Dibin adamıdırlar.
(bkz: kemalistlerin mal olması)
Ulan insan kendi propagandasının içine ancak bu kadar edebilirdi.
normal karşılayan beynini eline alıp, kullanamayan kişilere denmesi gereken ''ulan koskoca şarapçı başpiskoposlar falan geliyor da insanlara saygıdan, adabı, edebi bilerek hareket ediyorlar'' . ulusalcıların her sikindirik olaya kulp bulma çabaları da bitiriyor beni.