bugün

ifade özgürlüğü konusunda gündem yaratmak için açılmış bir internet sitesi.
http://www.ifadeozgurlugu.com/
umarız ki işe yarar.

http://www.hurriyet.com.t...-sanat/haber/23075773.asp
http://www.iha.com.tr/faz...0417AW000961-adana-haberi
http://www.odatv.com/n.ph...destek-mitingi-1804131200
http://www.medyatava.com/...net-sitesi-kurdular_88176
eminim ses getirecek girişim.
zall yorumumu niye sildin siteden kardeş?

edit: arkadaşlar düzeldi.
umarız farkındalık yaratır.
fazıl say'dan dolayı para edebileceğine karar verilen alan adı.
çokca beğendiğim bir oluşum. düşünüp tasarlayanların ellerine sağlık.
destekleyeninin bol olmasını dilediğim oluşum.
"faydalı işler de yapan insanlar varmış" dedirten girişim. dileğimiz başarılı olması. şu günlerde "özgürlük"ten bahsetmenin artık imkansız olduğu ülkemizde rağbet görmesini umuyorum.
gelişmeler kısmından haberdar olunan daha çok insana ulaşması gereken site, (bkz: ) olarak açılamamış olması ayrıca tebessüm ettirmiştir.
desteklenmesi gereken işe yarar site.
--spoiler--
yarına kapatırlar dediğim sitedir.

(bkz: zall a 12 ay hapis cezası verilmesi) diye de başlık açarız artık allah göstermesin.
--spoiler--

diye bir entry girdiğim ve anında silinen başlık. adamların eli uzunmuş bayağı.
Sözlüğe de bu yakışırdı. Sınav protestosuna katıldığı için daha dün soruşturma yiyen biri olarak başarıya ulaşacağını düşünüyorum. En azından sanal muhalefeti oluşuruz. Sanal muhalefette nasıl bir kavramsa.
resim ekleme olayıyla katılımı zorlaşsa da destek olunması gereken portaldır.

ifade özgürlüğü ciddi bir sorun.
zallama değil emek verilmiş bir site.
buradan sallayanlar da 12 mayıs günü kıçını kaldırır umarım.
ben orada olacağım.
özellikle site yönetimini elinde bulunduran moderasyon bu konuda çok dertli, yazarların belki haberi olmuyor ama defalarca adliyelik olabiliyorlar.

ama bu harekette inşallah ttnet ve phorm protestosuna benzemez. bir sabah aniden adalet bakanlığı reklamları ile dolu bir sözlükle uyanmayalım da...

bu arada bana mı öyle geldi yoksa birkaç dakika öncesine kadar sitenin "katıl" sekmesine tıklandığında, ttnet ve phorm'u protesto eden afiş, dövizler mi yazıyordu. şimdi; "Destek için yüzünüzün gözükmediği, ifade özgürlüğü ile ilgili bir slogan yazılı bir metni elinizde tutarken çekilmiş bir fotonuzu ekleyin. yüzünüz gözükmeden." yazıyor ama.

bu sitenin altyapısının, fişlenmeye karşı eylem için açılan siteyle aynı olmasından kaynaklanıyor olabilir...
siber savaş en etkili oluşumlardan biri yürüyüşlerde yediğimiz cop, biber gazı ve tazyikli su bitip tükenmiyorsa siber savaşla istediğimizi elde ederiz demenin bir yoludur.
Dilerim insanlar köstek değil destek olur.
önüne gelenin şikayet için yer aradığı ortamda birilerinin özgürlük adına uğraş verdiği oluşum. her ne düşüncede olunursa olunsun destek verilmeli.
güzel bir çalışma.
yalnız şunu hatırlatmakta fayda var; özgürlüğümüzün sınırını kim belirleyecek? eleştirimizin eleştiriden çıktığını, tamamen hakaret içerdiğini gösteren noktalar neye göre belirlenecek?
mesela ifade özgürlüğü kavramının arkasına geçerek halkın ahlaki, dini veya milli değerlerini en ağır sözlerle aşağılayan kişinin durumuyla, hakaret noktasına gelmeden olumsuz eleştiri yapmasına rağmen yargılanan bir kişinin durumu aynı mıdır?
cevabınız "evet"se ve o kişinin ifade özgürlüğünü baz alarak sizin de kendinize özgü değerlerinizi aşağılaması durumunda tavrınız hala aynı olacaksa bir şey demiyorum...
Gelecek vadedebilecek bir site. Takipteyiz.
ifade özgürlüğünün korunması açısından desteklediğim fakat fazıl say gibi haddini bilmeyen ve hakaret etmeyi bir marifet zanneden değersiz birisine destek verdiği için kınadığım websitesidir.

kusura bakmayın ama birisi çıkacak allah'a ve islam'a küfredecek, sonra biz de onu destekleyeceğiz. yok öyle bir dünya!

kime ait olursa olsun, özgürlük kisvesi altında yapılan inanca hakarete hayır!

edit: eksile, eksile... zevkli oluyor. sizi hazımsızlar sizi!
-fazıl say gibi değerli bir sanatkarın eleştirilerini hazmedemeyenlerin yazı yazdığı yerdir.,
-desteklekteklenilmesi gereken çalışmadır.
ses getirmesi muhtemel bir çalışma.
ülkemizde geri kalmış kurumdur.

ifade özgürlüğünü tartışalım. bu büyük bir gerekliliktir.
ancak buna kalkışacak insanların herşeyden önce, "fikir", "ifade etme", "hakaret" ve "özgürlük" kavranlarını iyi çözümlemiş olmaları gerekmektedir. zira burada "kendini mağdur konumunda gören insanların" hepsi, düşüncelerini çağdaş, saygılı, zengin ve güçlü bir dille anlatabilme olgunluğuna sahip, fikir üretebilen geniş ufuklu insanlar "değiller".

hepimiz biliyoruz ki, bu ülkede gençler, büyük çoğunluğu, hala "ne bakıyorsun" anahtar kelimeleriyle birbiri üzerine yürüyebilen; kendine "lan" denilmesine "karşısındaki insanın canı alabilecek" kadar öfkelenebilen, karşıt görüşlere ve fikirlere karşı tahammül sınırları son derece düşük insanlar.

bu sebepledir ki, başkalarına her sözü söyleme hakkını kendinde görüp; roller değiştiğinde hiçbir eleştiriyi kabul etmeyip üzerine toz kondurmayarak vahşice sözler sarfedebilen kimseleri ayırmak, bu platformdan elemek, onları ilkokulu yeniden okumaya davet etmek gerekir ki, fikir, düşünce, tasarım, bilgi, birikim ve tecrübe sahibi olup, bunları çağdaş dünyanın saygı ve ifade özgürlükleri çerçevesinde ifade edebilen insanlar burada bunları konuşabilsinler.

Not: fazıl say'ın hapis cezası almasına sebep olan tweetlerini bilmiyorum ama daha önce farklı konularda yaptığı muhtelif yorumların bu özgürlükler çerçevesinde değerlendirilemeyeceğini düşünüyorum. Özellikle arabesk konusundaki fikirleri, o alanda etkinlik gösteren müzisyenler ve sanatçılar açsından büyük bir hakaretti.
ifade özgürlüğü yapacak sitedir. zaten bu işler hep böyle oluyor. mesala komşu kızı fatmacan a mı kayacan? hemen bi site kuruyorsun. komsukizifatmacanaatlayacam.biz diye. kafan rahat. direk atlatıyolar seni.
hitim ne? budum ne? ama http://www.youmurtube.com sitemde video önüne alıp, desteğin kralını verdiğim oluşum.

şimdi yasakçı, tekelci ve sermaye sahibi zihniyet düşünsün...