1972 ingiltere doğumlu aktör,ingilizlerin yükselen değeri. tv için çekilen dizilerle başlayan kariyerinde rocknrolla,obsessed gibi filmlerde rol almıştır.özellikle dün izlediğim ve beyonce ile başrolü paylaştığı 'saplantılı' (obsessed) isimli filmdeki oyunculuğuna şahit olduktan sonra hak ettiği övgüleri aldığına kanaat getirdim. ileride ismini büyük bütçeli filmlerde duyacağımıza inanıyorum.
luther isimli dizinin, oyunculuğu takdire şayan, başrol oyuncusu. .
The Wire ve Luther dizilerinde oyunculuk ve karizmasıyla döktürmüştür.
ilk siyahi bond olacak olan aktor.
Bir çok film ve dizide oynamış olan zenci. Kendisi en çok luther dizisinde canlandırdığı karakter ile akılda kalmıştır.
görsel

Facebook'ta gördüğüm kişi.
kara kulenin silahşörünü sinemada canlandıracak kişidir.
Oyuncu,yapimci,rapper ve dj. Fransiz saniyordum ama Ingilizmis. Acayip seksi, karizmatik ve rollerinin hakkini veriyor.hatta bir ara james bond olabilecegi soyleniyordu. Beni hamile birakmasini istedigim kisi !
star trek beyond da rol almıştır.
iyi adamdan ziyade kötü adam rolleri daha başarılı. (bkz: the wire)
Mandela Long Walk to Freedom filminde nelson mandela rolünü oynamış olan aktör. rocknrolla, prometheus gibi filmlerde de rol almıştır.
beasts of no nation filmindeki isyancı komutan rolüyle resmen döktüren başarılı oyuncu. gerek adamlarına yaptığı ajitasyonların olduğu sahnelerde, gerek otoritesini sergilediği sahnelerde, gerek çatışma sahnelerinde, gerek savaşın getirdiği iğrençlikleri sergilediği sahnelerde adam müthiş performanslar sergilemiş.
bugün doğum günü. 46 yaşına girmiş.

https://www.imdb.com/name/nm0252961/?linkId=56480393

3.kez evlenmiş.
https://www.ntv.com.tr/ga...di,8iSWLnumOEGhcNFzewWCJw
Corona virüsü kapmış.
The Suicide Squad filmin de ''vigilante'' rolünde oynayacaktır.

görsel
tabi asla bir samuel l. jackson olamayan olmaya da niyeti olmayan bir adamdır.
şu an 50 yaşında olan ingiliz oyuncu. bir dönem yaşayan en seksi erkek seçilmişliği vardır. ve yine bir dönem 007 rolü için adı geçmiştir.
Bir samuel l. jackson.
Olmasa da iyi demek hafif kalır.