bugün

bu "kampanya"ya destek olmak bir insanlık suçu'na ortak olunması demektir.
ülkemizde son yıllarda yapılan en iyi şey olur herhalde. yaşamaması gereken,çok canlar yakan bu kadar azılı suçlu ve potansiyel suçlu varken...
ufacık çocuklara tecavüz eden o. çocukları, tecavüzcüler, gaspcılar, uyuşturucu satıcıları, dolandırıcılar, vatan hainleri ne kadar insansa, bende o kadar insanlık sucu işliyorum ve "idam geri gelsin" diyorum.
kill for humanity kampanyasının ilk ayağıdır. doğru bir adımdır.
süper bir kampanyadır. hayvanları beslemekten hapishanelerde yer kalmadı zaten.
tanım*: anne ve kızına aynı anda tecavüz eden, işkence edip daha sonra öldüren, hapisten henüz çıkmış kişiye hayvan, bunlardan iki ya da daha fazla olursa hayvanlar denir.
hayvanlar idam edilsin kampanyasına, evet!
(bkz: içimdeki cellat aşkı bambaşka)
(bkz: bambaşkasın sözlük)
türkiyeyi refaha ulaştıracak kampanyadır. imzamıda hiç düşünmeden basarımdır.
kısasa kısas kampanyası derım ben buna ; bakalım o zaman yapacaklarını yapabılırlermı ...
(bkz: #2169593)
insanın en önemli hakkı olan yaşam hakkını, hiç bir mahlukat elinden alamaz.
insanın daha iyi idare ve koordinasyon içinde yönetilmesi için bazı haklarını devrettiği ve toplum sözleşmesiyle kurulan devlet, kurulmasında temel unsur olan bireylerin en temel hakkını elinden alamaz, almamalı.
bir insanın yaşam hakkını elinden almak demek katillik demektir. bu suçu ister devlet işlesin ister insan bunun tek adı vardır "vahşet".
(bkz: her ne olursa olsun demokrasi ve insan hakları)
bazen öyLe haberLer okuyorum ki "uLan şu idam'ı adam gibi bir yerde kuLLanamadan kaLdırdık ya yanarım" diyorum.. idam ediLmeyi hakedenLer şimdi adaLarda modaLarda keyif çatıyor, orman yakıyor, tecavüz ediyor, katLiam yapıyor vs...

insan hakLarı deniLiyor.. biraz önce yukarıda söyLediğim suçLarı işLeyenLere -o suçLara bir çok şey ekLenebiLir- insan diyorsanız eğer tüm hakkımı insan hakLarı zırvaLığını çıkaranLara devrediyorum, beni idam edin bari..

(bkz: yaşamak istemem artık aranızda)
yaşanan bazı olaylar karşısında bazı kesimlerin şiddetle destekleyeceği kampanya.

(bkz: pippa bacca)
bilmiyorum insanları öldürmek ne kadar doğru ama bu ab hikayesi yüzünden bayağı bayağı sömürge olduk gibi hissediyorum. eğer gelecekse avrupalılara sırf biz sömürge değiliz. siz bizim işlerimize karışamazsınız diyebilmek için gelmelidir.

not: gelsin apo'yu assınlar. geri kaldırılsın.*
aslında :
(bkz: insanlık geri gelsin kampanyası)
allah bile insanları ateşe atmakla korkutup yola getiriyorsa bi bildiği vardır diyerek desteklediğim(!) kampanya.*
(bkz: #3260994)
kesinlikle desteklediğim kampanyadır. türkiye cumhuriyeti yasaları okadar esnek ve tuhaf ki -evet tuhaf- adamlar yasalara göre adam öldürüyor tecavüze kalkışıyor. eskiden tecavüz etmek için evler basılırdı, şimdi dışarda saldırıyor aç köpekler. picca bacca örneğinde olduğu gibi bunun gibi insanların ölümün tadına bakmaları lazım zira öbür türlü adam "ne de 2 gün sonra çıkar bir af, zaten yasada da boşluklar var" diyerek yiyor ne bok yiyecekse.

insanoğlu zorunda kalmadıkça keşif, icat, buluş, yeni sistemler, yeni yönetim şekilleri, yeni, yeni yeni diyebileceğimiz hiç bir şeyi bulmaya yeltenmedi.

suçun arttığı ülkelere bir bakın bakalım idam var mı yok mu?

neyin cezası ne kadar?

insanlar hangi durumlarda tutuklanır hangi durumlarda ne kadar ceza alırlar?

önce bunları bir araştırın bakalım...

misal almanya'da üzerinde eroinle yakalanan biri ortalama 3-6 hapis yatıyor...

ya türkiye'de?

3-6 gün!

sen insanları suça teşvik edersen, insanlar suç işler.

sen insanları suç işlerlerse ceza alacaklarını hatta idam edilip öldürülebileceklerini anlatırsan ve bunu gerektiği zaman gerektiği yerlerde uslübuyla uygularsan işte o zaman insanların birbirlerine karşı tahammül etme yetileri artar.

benden söylemesi...
istiyorum. tüm insani duygularımdan arınıp, dişlerimin arasından kan damlaları dökülürcesine istiyorum. hayatta hiçbir şeyi bu kadar çok istemedim ben. hatta, idam değil, kana kan olsun. birisi, bir diğerini haksız yere öldürdüğünde adaleti insanlar kendi aralarında sağlasın.

insanlığın içerisinde gizli olan o muhteşem ilkelliği istiyor benim ruhum. paramparça edilmeli artık yüzler. maskeler düşmeli. demokrasi ve insan hakları adı altında öldürüldü tüm duygularmız.
erkeklik öldürüldü. kadınlık öldürüldü. renkli ekranlara gömüldü hayat. hep bir ekran sunuldu insanlığa. o ekranlarla uyutuldu içimizdeki vahşet.

televizyon, cep telefonu, bilgisayar monitörü...

boktan rüyalarımızdan uyanmamız için kan gerekli. kan!

insan olduğumuzu hatırlamamız için kan gerekli. ve yaşamın ebedi olması için ölüm gerekli.

insanlık benden boklarını temizlememi beklemesin. hiçbir zaman gidemeyeceğim fransız sahillerine sıçmak istiyorum artık ben. yerle bir etmek tek amacım. düzeleceği yok hiçbir şeyin. tüm insani duyguların modası geçeli çok oldu. uyanın ahali. insan olduğumuz unutturuluyor bize. içimizdeki o muhteşem ilkellik çağırıyor bizi. gitmemek için ne bekliyoruz ki artık?
Gönüllü cellatlık yapabilecek kadar desteklediğim kampanya.
Sonuçta idam, sözde özgürlükler ülkesi olan Amerikada bile serbest.
ergenekon davası sonuclandıgı zaman, ugradıgımız ihanetin büyüklügü karşısında dilimiz tutulup, geri gelmesini dileyecegimiz durumdur.
ergenekon gibi çeteleri var edenler için, üniversite içinde öğrencilere kurşun sıkanlar/onlara çanak tutanlar için, yeni çıkan yasalara sığınıp rahatça insan öldürenler için, bir takım zırhların altına girip halkı soymanın meyvesini yyiyenler için, cebimizden para çalıp orada burada yiyen kendi gibi olanlara peşkeş çekenler için, halkı öldürmek için halkı kullanmak isteyenler için, vatanı parça parça satanlar için, insanları o-şu-bu diye ayıranlar için gelsin idam diyeceğiz ama niyet farklı işte.
kaldırıldı uygarız dediler, bir boka yaramadığı gazetelerin 3. sayfasına bakılarak anlaşılıyor. Uygarlıkla idamın ne alakası var hala anlayabilmiş değilim. Hani büyüklerimiz derler 'beş parmağın beşi bir değil.' Koskoca 75 milyonluk ülkede elbette 3-5 kişi kansız* çıkacaktır. Onlarında idamı gerekmektedir.
değil cezaevlerine hayır demeyi beceremeyen, suçu oluştran koşullara bakmamayı kendine düstur edinmiş yurdum insanının "süper ötesi" kampanyasıdır.
sucun kendisini sucu isleyenin bunyesinde kisisellestirip sucun sucluyla beraber yok edildigi sanrisini uyandiracagi icin desteklemedigim kampanyadir.kaldiki suudi arabistan,amerika vb. uygulayan ulkelerde bir faydasinin gorulmedigide asikardir.alternatif olarak 20 yili hucrede gecen, 30-40 senelik hapis cezalarinin daga caydirici olacagi kanisindayim,20 sene dusunsun orda tek basina- ben ne yaptim- diye.
kim soylemisti hatirlamiyorum "idam devletin intikamidir" diye. devlet sadece kendisinin olan oldurme hakkini kullanan bireyi cezalandirir idam ederek.

bu tur bir yaklasimda amac toplumun sorununa cozum bulmak degildir. cunku idam edilen insanin eylemlerini hazirlayan sartlar toplumda hala mevcuttur. idam eden devlet o sartlarin uzerine gitmek yerine onlarin teshisini saglayan bireyi idam ederek delilleri ortadan kaldirmaktadir.

ayrica olduren bir insani isledigi sucun aynisiyla cezalandirmak kesinlikle o sucun (oldurmek) yanlis oldugu mesajini vermemektedir topluma. sadece kimin yapma hakki oldugunu hatirlatmaktadir.

kisacasi bu kampanyanin varacagi nokta toplumda siddetin azalmasi degil, onun gozardi edilerek hep yeniden uretilmesine katkida bulunmaktir.