ibrahim tatlıses'in sulugöz olması.
ibrahim tatlıses'in insanları sömürmesidir. tutuyor mu? ne yazık ki tutuyor..
kıllı bir çığırtkan olmasının yanı sıra, paradoxlar insanı olduğunun da kanıtıdır. "zaman zaman karımı dövdüm hatta tekme attığım bile oldu." diyen insanın "bir tek dileğim var mutlu ol yeter." derken ağlaması kaba etle gülünesi bir hadisedir kanımca.*
ibo 'nun her hafta programında yaptığı ulusa sesleniş eyleminin en can alıcı ve etkileyici kısmıdır.
yaşlılık belirtisidir.
en son örneği beyaz show da görülmüştür.
şu an bile ağlıyordur.
duygu sömürüsü yapıyor. bizim masum insanlarda ''yazık adam ne çiler çekmiş, çok dertli'' derler ama maç farklı.
popüler kültürün en popüler ve bir o kadar da acılı sanatçı(!)larından biri olan ibrahim tatlıses .ok gibi parası olmasına karşın halkı, ezilen kesimi temsil etmektedir. bunun mağarada doğmuş olması ile doğrudan ilgisi olduğu kanısındayım. urfa'da oxford olmadığından dolayı eğitim ve öğretim hayatına erken veda eden ibo yine de okulda asla öğrenemeyeceği, ancak pratikte ve sanat hayatında(!) çokça işine yarayacak bilgileri kendiliğinden öğrenerek bu işin okulunu okuyanları dahi sollamıştır.* bir anda "nasıl duygu sömürüsü yapılır" ve "halk nasıl manipüle adilir" sorularına cevap verebilecek en yetkili merci konumuna yükselen ibo'nun sanat yaşamındaki başarısının anahtarı da budur. zira o erken keşfetmiştir: ağlamayana meme yoktur. ve bu keşfiyle de hayatı boyunca elde edemeyeceği memelere ulaşmıştır(!)
ilgili olarak (bkz: meme)
bunun yanı sıra, dışarıdan kaba saba görünene bu adamın göz yaşlarına bakan halk hem bir acıma, hem de bir boşaltma hissi duyarak bir yandan "a bak yazık adama yine ağlıyor" derken, diğer yandan da "bak işte zengin, ünlü ama yine de mutsuz" diye psikolojik anlamda bir doyuma ulaşmaktadır. ibo da bunun farkındadır ve halkıyla(!) olan ilişkisini bu arz-talep meselesi çerçevesinde sürdürür, bize de ancak uzaktan yorum yapmak, ahkam kesmek kalır.
andropoza girdiğinin kanıtıdır.
(bkz: duygu sömürüsü)
yıllardır, kimsenin bununla ilgili bir derdi olmamasına rağmen "evet mağarada doğdum büyüdüm, mağara adamıyım ben" diyerek ağlaması da buna bir örnektir. bu mağaralı anadolu çocuğu imajıyla iyi reklam yapmıştır 20 senedir, halen de bıkmadan usanmadan yapmaya devam etmektedir.
yıllarca kandırdığı ve oyuna getirerek peşinden koşturduğu mallara yaptığı şovlardan sadece biri. insanımız, böyle zekası 11 yaşında ilerlemeyi durdurmuş insanları bile zengin edecek kadar aptaldır maalesef.
(bkz: fethullah gülen)