bugün

chp'li sayın ekrem imamoğlu ile hizmete kavuşmuş istanbul'a dair güzel bir haber. tayyip erdoğan ve akp bunu yapabilirler miydi? zam mı, vergileri arttırmasını bilirler bu akp'liler.

"istanbul büyükşehir belediye (ibb) başkanı ekrem imamoğlu, askıda fatura uygulamasıyla 100 binden fazla ihtiyaç sahibi ailenin faturasının ödendiğini duyurdu. imamoğlu, "ailelerden o kadar samimi mektuplar geliyor ki, türkiye’nin dört bir yanındaki tüm hayırseverlere teşekkürler" dedi."

https://www.sozcu.com.tr/...turada-son-durum-5821696/
ibb’nin değil hayırseverlerin ödemesidir. ibb sadece aracı olmuştur. Evet.
Çok güzel bir çalışmadır. Halkı halka dost yapmış, milli dayanışmayı arttırmıştır.

Unutmayın yapılan hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz.
Bu 131 bin ailenin tamamı akp lidir. Olası bir seçimde +100 bin oy demektir bu. Geçen sanayiye gittiğimde bir sanayi çırağı Mansur yavaş ın yardımlarına ithafen "abi işçiyi tek düşünen galiba chp" demişti. Hemde akp li patronları vardı bu çocuğun. Anladığım kadarı ile chp akp gibi siyaset yapmayı öğrendi.
Bitcoin minnigleyip elektriği kerizlere ödettim.
ekrem imamoğlu'nun eninde sonunda bir icraatini görmemize vesile olmuş olaydır. kedi olalı bir fare tuttun ekrem.
ne gerek vardı emine çanta alırdı o paraya.
ibb'nin alacaklarını bir nebze kurtarmış olduğu atraksiyondur.

kimin faturalarının ödendiği belirsizdir. araştırılsın, CHP il teşkilatı ve yakınlarının faturaları çıkmaz ise hiçbir şey bilmiyorum. hdp'lileri saymıyorum bile.

daha 1 yılda koskoca belediyeyi ele güne muhtaç ettiler ya la vay amk. bunların verdiği zararı toparlamak için bir 18 sene daha gerekecek.
ekrem başkan'ın sert müdahalesi ile yerde kalan akp'nin 3 yıl kadar sahalardan uzak kalacağı ön görülmektedir...
Keşke yapilmasaydi denilen iyilik. Neden? Çünkü bizim insanımız çoğunlukla nankör. iyilikleri unutur. Bir de şuan bulunduğumuz halde etkilerinin olup olmadigini bilmek lazım. Sandıkta ampule oy basana yağmurlu havada Su yok su! Bir gune bı gün sorgulamazlar niye bu haldeyim diye ama zora düşünce medet umarlar. Valla kim olduğunu, fikrini zikrini bilmediigm kimseye tek kuruş yardım yapmıyorum. insanların ne berbat yüzlerinin olduğunu defaatle gördüm. Acimiuorum da.
ödenmesine önayak olması durumudur aslında ki bu da iyi bir şeydir.

başlıktaki ifadeye bakarsak fatura ödemelerinin finansmanını ekran başkan cebinden karşılamış gibi bir algı doğuyor ki bu yanlış ama bu güzelliğe vesile olması, bunun sağlanması için girişimde bulunması da önemli.

amma velâkin muhalif seçmen gözünde bu takdire sayan olduğu kadar cumhur ittifaki seçmeni için bu üç gün sonra unutulacak bir yardımdan öteye gitmez.
liyakat, adalet ve eşitlik, işte bu, gençlerin atadığı Yönetim.
CHP il Başkanı Canan Kaftancıoğlu bildiğiniz üzere. Yardımcısı da Kemal Avseren...

Bana söylendiği kadarıyla da, bir iddiaya göre yardım paketlerinin kime gönderileceği ve de kimlerin faturasının ödeneceği kendileri tarafından seçiliyor.

ibrahim gökçek olaylarında istanbul il başkanı yardımcısı, yani canan kaftancıoğlu'nun yardımcısı olan kemal avseren aşırı sol örgüt sempatizanları ile yaşanan gerginlikle ilgili polisimizi kötülediği paylaşımlarda bulunmuştu.

https://twitter.com/kemal...tatus/1258694798871015425

chp istanbul büyükşehir belediyesi meclis üyesi belgin poyraz ve de chp istanbul il başkan yardımcısı kemal avseren 'chp heyeti' adı altında gazi mahallesinde emniyet güçlerimize karşı durmuş ve zor anlar yaşatmıştı üstüne.

https://twitter.com/yogur...tatus/1258748486855675906

Kimlere gidiyor bu yardımlar ve kimlerin faturaları ödeniyor yorum sizin.

Benden bu kadar...
güzel bir aracılık hizmetidir. 100 yıllık galata bile ellerinden alınırken desteklediğim kampanya oluştur.
at yalanı skym inananı ............
akp yandaşlarının şu olayı bile eleştirmekten geri kalmadıkları sosyal destektir.
kötülük bunun neresinde? bu arada faturaları ödeyen ibb değil ama öncülük yapmıştır.

--spoiler--
ak parti nin yaptığı projeleri kendisi yapmış gibi gösteren ibb başkanı
--spoiler--

akp'nin böyle bir projesi mi varmış? ispatla bakalım bizde görelim.
Delil ve ispatları ile sunulmuş gerçek bir Ekrem imamoğlu icraatidir. Merak ettiğim şey bu ekonomik krizde, hatta hükümetin muhalif belediyeler üzerinde desteği elinden geldiği kadar azalttığı bu dönemde bile böyle mükemmel icraatler yapılıyorsa acaba şartlar eşit olsa neler olurdu. istanbul halkı çok şanslı gerçekten.
bir sağ görüşlü birey olarak ben de elimden gelen yardımı bu kampanyada yaptım, şimdi benim yaptığım yardım imamoğlu’na mı mal edildi? Eğer böyle düşünecekseniz burdan bile insanları ayrıştırabiliyorsanız bırakalım bu birlik masallarını arkadaşlar, herkes kendi görüşünden olana yardım etsin sadece. Rezilsiniz gerçekten.
Yıllar sonra istanbul halkı gerçek belediyecilik ile tanışmistir.
Çok güzel hareketler bunlar.
iyiliğin bulaşıcı olduğunun ispatıdır. Ramazan da vesile oldu, tüm ülke yoksullar için seferber oldu. Teşekkürler herkese.