bugün

karaktersiz insandır. namaz kılmaz, oruç tutmaz, dua etmez; içki içer, küfür eder, zina yapar, kumar oynar ama müslüman olduğunu iddia eder. kişiliği oturmamıştır. toplumsal yargılardan dolayı müslümandır. ne olduğunu aslında kendisi de bilmiyordur. kişiliği ve kendine has düşünceleri olmayan insandır. kur'an ve müslümanlık hakkında hiç bir bilgisi yoktur. sadece cehennemden korkar. ve toplumun dışlamasından...

edit: 'bkz:' vermememin nedeni alttaki entrylerde kendini aleni bir şekilde göstermiştir.
aynı editin devamı: müslümanlığıma laf eden insanlar görüyorum ve bu beni çok üzüyor(!) benim yazımda kimsenin müslümanlığına dair bir eleştiri yoktur. kişilik ve karakter analizi mevcuttur.
(bkz: sanane)
(bkz: ibadet eden ama karısını döven insan)
aslında karaktersiz değildir allahla onun arasındadır. milletin dinine karışmadığı sürece kimse de ona karışamaz.
ibadet eden insanların bir çoğundan daha samimi müslüman olabilir. Allah bilir kalplerin neler gizlediğini.
(bkz: la bebe biz nasıl adamlarız la)
(bkz: çalgı çengi)

http://www.facebook.com/v...691966180369&comments
gayet çok vardır insanları asimile ettiler batılı oldunuz köpek oldunuz emperyalistlerin köpeği oldunuz özünüzü unuttunuz.
ibadet edip milletin ibadetlerini ve inançlarını sorgulayan insandan daha müslüman olan insandır.
kelime-i şahadet getiren her insanın müslüman olduğu gerçeğinin unutulmaması gereken durumdur. bir insan müslümanlığa adım atar ama sonrasında iyi veya kötü müslüman olabilir, dinin gereklerini yerine getirir veya getirmez ama bunu yargılayan insan ne kadar ibadet ederse etsin bazı önemli şeyleri aşamamış, kalıplara sıkışıp kalmış insandır.
namaz kılar dört dörtlük ibadet eder ama karısını aldatır.
ibadet ya da kısaca abd'ın ne olduğunu bilen insandır. sektör dincileri tarafından tacize uğrar.