bugün

yeni modern adı kleptomani
-önceleri periyodik olarak geceleri çalışan,ama günümüzde 24 saate yayılmış çalışma saatleri olan,çalma,aşırma kişisi.
-halk dilindeki adı hırgızdır.
amacı olan cesaretli hedefe ulaşmasını seven ve cabalayan yetenekli insan. ve baskalarının amaclarını umutlarını cesaretini hayellerini calan kişi.
sizin malınızın * pay sahibi.
(bkz: eve hırsız girmesi)
pencereden giren mehtap
bu evde hırsız var
mehtapta
pencerede oturmuş
beni görüyorum

kapıyı çalsam
içerden ben çıkacağım
içerden çıkacak beni
ne kadar görmek istiyorum

penceredeki beni uyandırmalıyım
içerde hırsız var
içerdeki hırsızın
ben olacağımdan korkuyorum *
(bkz: yeni gelen yazara hırsız muamelesi yapmak)
Kaynak arayışı içinde olan girişimci vatandaş.
başrollerini jude law ve juliette binoche un paylaştığı breaking and entering adlı filme uygun buldukları isim.
sözleri aşağıdaki gibi olan dinlenesi üçnoktabir şarkısı.

korka korka öleceksin sonunda
elin kolun bağlı
barışmıyorsun hayatla
barışamazsın asla

düşüncesiz insanlar arasında
yok yere eziliyorsn sen hala
ezileceksin daha da

içini sakla
pislik girmesin ruhuna
hırsızlar etrafında

herkes çalıp çırpıyor
ıssız sokaklarda
ahlak sadece
başa bela bu hayatta

içini sakla
pislik girmesin ruhuna
hırsızlar etrafında...
arapça kökenli bir kelime olup, bir nevi su uyur hırsız uyandırmaz tarzında, sessizlik ve gizlilik kavramlarnı harmanlayan kelime.
manevi ve ahlaki tüm değerleri elde etme dürtüsüne yenik düşürmüş. helal, haram, kul hakkı gibi kavramların ne olduğu bilmeyen. başkasına ait olanı hak etmeden elde eden.
(bkz: hırsızın salona sıçması) şimdi efendim hırsızlarda ikiye ayrılıyor:
+ delikanlı hısızlar (sadece çalıp çırpıp gidenler)
- piç hırsızlar (hem çalan hemde eve sıçan türüdür)

(bkz: yüz verdik deliye geldi sıçtı halıya)
üçnoktabirin en iyi şarkısı. o giriş ne öyle be.
masum okul kavgalarının hiçe sayılıp bir sınıftan 15 rotring çalan şahıs,bir ceza verilmez çünkü korkulur müdür tırsar
allah'in cezasi, boyu devrilesi ibne.

eve girer pilinizi pirtinizi neyiniz varsa alir. bir de bunlar yetmezmis gibi mahremiyetinize tecavuz eder.
az önce işyerimize giren ve polis tarafından aranmamıza neden olan şey..insan demek isterdim ama değil.
her sabah yeni bir gün doğarken,
bir gün daha eksilir ömürden.
bir hırsız gibidir her şafak,
elinde fenerle kapına gelen.
hırlı olmayan kimse.
(bkz: iğrenç çağrışımlar)
Kaynak arayışı içinde olan girişimci vatandaştır.*
bir kaç saat önce evime dadanmış, koltuğun üzerinde duran ve üzerinde "beni (ç)al" yazan laptopu almadan defolup gitmiş pezeveng. fırsatı olmamış sanırım korkak ibinenin. çekmecelerimi açıp ossuruk lekeli bokserlarımla yüzleşmekten başka bi boka yaramadı girmen. gerizekalı.

kapının yarısını kırmış, mınakoymuş, kilidin diline attırmıştır. mına dil atsınlar inşallah. yattığın karıyla yatsınlar ki o zaman anlarsın başkasının hakkına, rızkına göz dikmek neymiş.
emekle kazanılanı yine emekle alan kimse. e mantıken böyle. ancak,

benim emeğim ile onun emeği arasında bir takım farklar var. misal ben günde 10 saat emek verir iken, hırsız aynı değerdeki malvarlığına(benim malvarlığıma) sahip olabilmek için maksimum 10-20 dakika emek vermekte. benim verdiğim emeğin karşılığında başkalarına(işveren,toplum v.s)faydalar sağlanmaktayken, hırsızın emeğinin karşılığında, çaldıklarının zararının yanında yerine yenilerinin alınmasının maliyeti, kapıyı falan kırdıysa yeni kapı maliyeti doğmaktadır diğerleri için. sonra ben, emeğimin neticesinde, birilerinden(işveren, devlet) bu emeğimin karşılığını vermesini beklerim. hırsız ise emeğinin karşılığını başkasından beklemez, bizzat kendisi alır.

ha ben şimdi bunu böyle mantık ve dilbilgisi çerçevesinde anlatıyorum di mi? neden? çünkü küfretmek istemiyorum. ha küfür de ederim ama ne bilim bugün küfredesim yok.

lan herşeyi anladım da şampuanla buzluktaki sucuğu neden alıyosun şerefsiz!!!
görsel
görsel
görsel