bugün

''yobazlık bir fikir müstehasesidir'' adlı yazısıyla beni inanılmaz biçimde etkileyen insan. her görüşüne katılmasam da bu adam ciddi anlamda bir üstad.
Geri gelen mektup şiirini okuyun. Mükemmel yazılmıştır. Ancak diğer şiirlerinde sıkıntılı fikirleri vardır. Irkçılığa yakın bir milliyetçidir. Ne olursa olsun Türk Edebiyatı nın değerdir.
Sırf milliliği yüksek diye edebiyat ve tarih kitaplarında adı fazla geçmeyen şahsiyettir.

Var olsun !
Dinci Kumarbaz necip Fazıl ve moskofçu nazımdan bin kat iyidir.
başarılı bir edebiyatçıdır. o yüzden düşünceleri çok ilgilendirmemelidir.
Hayatını tarih ve edebiyata harcamış ulu kişi.

Edit : nazım diyerek ağlayıp solcular
bir kadın bacağı peşine düşün dinciler.

Bu ülkenin yetiştirdiği en büyük edebi şahsiyetlerdendir. Akademik yönü bir kenara şu dizeler yetmez mi ;

Ruhun mu ateş yoksa o gözler mi alevden
Bilmem bu yanardağ ne biçim korla tutuştu
Pervane olan kendini gizler mi alevden
Sen istedin bu gönül zorla tutuştu.

Sadece şu dörtlükte en az 10 tane edebi sanat çıkarırsın.

Uğruna hasret çekerek ölmek de kolaydı
Görmek seni eğer ukbadan mümkün olaydı.

Şu dizilere bakar mısın peki ? Neler anlatıyor aşk üzerine. Nasıl bir söyleyiş var.

1944 yılında tabutluklara atılan adamdır. O sizin dilinizden düşmeyen Sabahattin ali niz çile çekti atsız zevk ü sefa içinde mi yaşadı? Popüler kültür diyorsanız o kendini Moskova satmış yazarların arkasından koşanlara bakın. 12 yaşındaydım atsız ile tanıştığım da hala da okuyup anlamaya, fikirlerini özümsemeye kendi fikirlerim ile yoğurmaya çalışırım.

Bir dalkavuklar gecesi ile hayvan çiftliği arasında bağlantı kurdunuz mu ?
Bozkurtlar romanın da anlatan kişilerin gerçeklik paylarını araştırdınız mi ?

Ruh adam okuyup geri gelen mektup un hikayesini merak ettiniz mi ?

Her yerde cayır cayır paylaştığınız ''askerlik öldü general'' sözünün romanda ne üzerine söylendiğini merak ettiniz mi ? Etmezsiniz hatta atsız in olduğu bile bilmezsiniz.

Neden ? Çünkü o ırkçı ve çok banel baba ya. Yıl Olmuş 2017 ırkçılık mi var ya. Orak çekiç,Che tişörtü komünist kızlar eklesin. Amacınız bu.
tek suçu barış istemek olan edebiyatçı.

köpekler de anca arkandan havlarlar böyle how how diye.
kendisine mi yoksa takipçilerine mi daha çok acımalıyım karar veremediğim zavallı.

yıl olmuş 2017, hiçbirimize seçme hakkının verilmediği bir unsur olan ırkımız üzerinden ideoloji kasan tipleri görüyoruz. yazık gerçekten.

not: türk oğlu türküm.
Irkçı oluşu dışında düşünceleriyle tam bir idol alınacak insandır. Var olsun!
sen gurbette kalırsan,ben ölürsem ne çıkar?
ruhlarımız buluşur elbet tanrı dağında.
Atsızlığı nam eden yiğitlerim atlansın!
Yıkılsın Ergenekon;yurtlarım azatlansın! Hainlere kargışlı,kahpe acun dar olsun!
Var ol!11!!!
kendi oğlu diyor ölülerin kafa taslarını ölçerdi diye. bu derece ''ırk'' gibi hayali bir düşünceye kapasını takmış hastalıklı bir kişilik.
Psikolojisi bozuk bir yazardır. Ülkücü veya aşırı milliyetçi olmamama rağmen aldım 3 kitabını okudum. Tamemen ütopik düşünce tarzı ve amacı dışında veya amacı dışına sapmış makaleleri var. Şiirleri de berbattır ayrıca. Tamamen duygusal.
Ardından yüz bin köpek havlamayan kurt olmuyor işte.
hiçbir kitabını okumadığım eleman.

atatürke söylemiş olduğu iddia edilen bir söz antipati uyandırmıştır.
Trrum trak makinelesmek istiyorum'cularin şiirlerini beğenmediği zat.
Yüksek ihtimal uzak ataları uygur olan yazar.
(bkz: Adam faşist çıktı rıza baba)
siyasi görüşlerine zerrece katılmasam bile hakkını vermek istediğim kaliteli yazar.kendisinin ruh adam adlı kitabı bence türk edebiyatındaki en iyi psikolojik romanlar arasında birinciliği peyami safa'nın yalnızız'ı ile birlikte sırtında taşır.aynı zamanda güzel de bir şairdir.
hakkında, kaynak vermeden konuşmamak lazım gelen şahıs.
Var olsun.
3524 entrynin 3500 ü var olsundur muhtemelen...

ama... yine de.

vaktiyle bir atsız varmış, var olsun.
Sözcük dağarcığı geniş olan bir topluluğa seslenmediği açıktır.
--spoiler--

gözler ki, birer parçasıdır sende ilah'ın,
gözler ki, senin en katı zulmün ve silahın,
vur şanlı silahınla,gönül mülkü düzelsin;
sen öldürüyorken de, vururken de güzelsin!

--spoiler--