bugün

kendisinin ifadesine göre kolaylıkla değiştirilebilen, çokta mühim olmayan bir inanç sistemidir.

https://www.facebook.com/...deo.php?v=178792598855475

ayrıca haç takmayı arzulamaktaymış. arzular şelale.
Muhtemelen selülityendir.
sabetayisttir. tarkan gibi.
bu söylemlerinden sonra islamiyet olmadığı kesindir.

çoğunluğu islamı benimsemiş bir ülkede herkes rahat olsun, eşcinselde olabilirler, ateistte. buna mahalles baskısı dayanmaz. aksine bunu belirten insanlar toplumca saygı görürler.

ama yavşakca söylemleri yapanlar ezilmeye, eleştiriye mahkumdurlar. müslüman olmak zorunda değilsen, bunu kimliğinde sildirip babalar gibi haçını da takabilirsin.

dedim ama göt ister bunlar.
bu konuşmalardan sonra üstüne bir de ben müslümanım sadece dinimi değiştirebilceğimi söyledim derse, yüzyılın taşşağını geçmiş olur.
Bizi ilgilendirmeyendir. Zaten kimsenin dini kimseyi ilgilendirmez.
Dinler diye bir şey yoktur. olmadığı için değiştirmek diye bir eylem de mümkün değildir:

Dünyadaki ilk insandan son peygambere kadar allah tarafından gönderilen bütün elçiler insanları tek bir inanca çağırmıştır: allahtan başka bir yaradanın olmadığına ve ona kulluk edilmesine. bunun ismi hak yoludur.

insanlar elçilerle gelen bu mesajları gün geçtikte deforme etmiş, üzerlerinde değişiklikler yapmış, sevdikleri şeylere dokunmayıp sevmediklerini dinden çıkarmış. kısacası hak yolundan sapmış. tabi olarak yeni elçiler gelip tekrar insanları hak yoluna çağırmış. bu süreç hz. muhammed gelip son kez insanları hak yoluna çağırana kadar devam etmiştir.

dinler diye bir şey yoktur. tek bir din vardır.

hülya sevgilisi için dinini değiştire dursun.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
bizi ilgilendirmeyen dindir.

yemiyo içmiyo bunları mı takip ediyosunuz?
Hey allahım!
o zaman neden pepsi'nin ramazan reklamlarında oynuyorsun mal' sorusunu akla getirebilecek bir konudur.
başkasının dininden sana ne diyeceğim yazarın açtığı konudur...
kimlikte müslümandır.

bu şarkı da hediyemiz olsun;

(bkz: losing my religion)
kendinedir. yalandır yanlıştır eğridir doğrudur kimseyi ilgilendirmez.
bizi en çok ilgilendirendir ve bence müslüman olmalıdır. bakarsın öbür dünyada onun müslümanlığı bize fayda sağlar.