bugün

27.04.2014 tarihinde canan karatay adlı beslenme uzmanımızın ilgili haber programında ağzından dökülen kelimeler bütünü.

haram kalmık allaha mahsustur ancak kola'nın içeriğine bakıp da katılmamak mümkün değil.
insan vücuduna zararlı olan herşey caiz değildir.
seksin zararlı olduğu kadınlar için güneşin zararlı olduğu çıkarımı yapılabilir.
kolayı haram ederdi, zoru zorunlu kılardı. ironiktir ancak istemeden yapılmış olsa da ironisi cuk oturmuştur.
(bkz: 300 metre engelli şirk koşusu)
canan karatay söylemişse, o kola yarında sevap olur...kadının dönüş hızına bilim adamları hala ulaşamadı.
PEygamberin herhangi bir şeyi haram etme yetkisi var zanneden bir cahilin beyanatıdır.

tamam kadın doktor prof ne sikimse olaibilir fakat din konusunda cahil. demek ki neymiş dini konularla ilgili beyanatlarda bulunmayacakmış. Aptal insanımız çok hemen gerçek sanıyor. nasıl ki ilahiyat mezununun reçete yazması saçmaysa bu tuhaf tipin de ayetli hadisli konuşması saçmadır.
dinen bir hükmü olmayan iddia. şahsen güvenle içiyorum.
Zararlı olan herşey haram kılınmışsa doğru olabilecek önerme. Bu durumda birinin, bir şeyin dur demesini beklememek en mantıklı olan.
götten püskürtmeli vaazlar ile meşhur çakma hocanın, at eti haramdır diye kös kös homurdanmasına denk ifade.
kola evet zararlı ama sanki dünyadaki tüm kötülükler bitti bir kola kaldı. bıktım şu kola zararlı geyiğinden.
Kolayı değil zoru haram ederdi.

(bkz: kolaylaştırınız zorlaştırmayınız)
o kadar ayrıntıya girersek terli içilen soğuk su da haramdır.
(bkz: hadi bunu da açıklayın atayizler)
vücuda zarar veren şeyler haramdır diye biliyorum. kola da en azından mideye zararlıdır.ama bunu farklı düşünenler olabilir.mesela sigara için haram diyenler var, mekruh diyenler var. haram mı, mekruh mu tam bilinmez. tek bilinen; vücuda zarar verdiğidir.
not: ben de kola içiyorum.
peygamberin bir şeyi haram etmesi de zaten o dinin sonu olurdu.

o değil de lan hani her döneme her topluma gelmişti bu din? kola bilmeyen tanrı mı olur lan.
haram hükmünün yalnız allah lafzıyla verileceğini, bunun da kuran'da geçmesi gerektiğini bilmeyen doktor tarafından sarfedilmiş söz.

ama uyandırdığı etki bakımından gayet de haklı bir beyan.
(bkz: müslümansan kola içme kampanyası)
(bkz: dinde icat çıkarmak)
bunu hiç birimiz bilemeyiz çok zor bir karar. bu cümleyi kurmadan on kez düşünmek gerekir.