bugün

BBC'nin Discovery Channel işbirliği ile çektiği 8 bölümden oluşan ve her bölümde farklı coğrafi özelliklerdeki yerlerde* yaşayan insanların inanılmaz hayat mücadeleleri anlatan belgesel. Çekimler 70 farklı ülkede yapılmış.
tuncel kurtizin süper seslendirdiği belgesel serisi.
aha bu gece belgesel var oturup izliyim diyen biri olmamama rağmen ilgiyle izlediğim belgeseldir.. dün gece son bölümü yayınlandı.
tuncel kurtiz'in seslendirmesiyle yardırdığı belgesel serisi.
insanoğlunun ne denli acımasız bir yokediciye dönüştüğünü gözümüze sokan bbc belgeseli. okyanus bölümünü izledim az önce. keşke şu dünya'da yerliler dışındaki tüm insanlar yok olsa arkadaş. bir tek doğayla içiçe yaşayan kabileler ayakta kalsa. 50 yıl sonra tüm balık çeşitlerinin yok olacağını vurguladı tuncel baba.
planet earth'ten sonra bbc'nin gözümüze "aha ben bunu böyle yaparım" dercesine gözümüze soktuğu seridir. şahsen utandım.*
bugüne kadar izlediğim belgeseller içinde en zevk aldığım, ntv'de pazar akşamları 9 da yayınlanan belgesel.
mükemmel bir belgesel. ilk bölümü oceans'ı izledikten sonra şimdi sırada deserts var. 8 bölümden oluşuyor bildiğim kadarıyla. izlemeye doyamıyor insan. her saniyesinde daha da bir şaşırıyor.

tek kelimeyle harika. izleyin, izletin.
planet earth için bbc "biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu" demişti şimdi de "evet gençler daha iyisini yaptık şimdi dağılın" dedi. ayrıca tuncel kurtiz'e de şahane seslendirmesinden dolayı teşekkür ederiz.
açık ara izlediğim en kaliteli belgesel. ingilizce orjinalini seslendiren abi John Hurt , tuncel kurtiz'in "ses eşi". bir ondan bir ondan dinleyince tuncel aganın bi boy farkla öne geçtiği söylenebilir.

belgeselin nasıl çekilmesi gerektiğinin de bir ders niteliği taşıyan anlatımını her dvd nin sonuna koymuş abiler. bak bunlar şöyle şöyle çekildi diye. neyse ben bayıldım siz devam edin!
muhteşem bir belgesel. insanların yaşam şartlarını, yaşama şekillerini görünce insan kendisini sorguluyor haliyle ve insanların bulundukları ortama nasıl uyum sağlayabildiğini, yeteneklerin coğrafyaya göre nasıl değişebildiğini görünce bu duruma hayran kalıyor. kesinlikle izlenmesi gerek.
bi solukta tüm bölümlerini izlediğim mükemmel çekimlere sahip belgesel. tabii bi de tuncel kurtizin sesinden olunca ayrı bi keyifli oluyur.
böyle yaşayan insanlarda varmış benim ne haddime şikayet etmek dediğim belgesel gibi belgesel.
tuncel kurtizin seslendirmesiyle birlikte mükemmel ötesi olmuş, dünyanın farklı coğrafyalarında yaşan bizleri anlatan belgesel. izlemeyen varsa hayranlıkla izleyeceksiniz kaçırmayın.
ne sacma filmlere sayfalarca yorum yazilirken , bu belgeselin sadece 15. yorumunu yazdigimi gorunce beni sasirtan belgeseldir.insan izlemeden olmemelidir.
8 bölümden oluşan muhteşem belgesel.

toplamda 3'er defa izlediğim, tuncel kurtiz'in hayat verdiği bbc yapımı süper bir şey.

belgesel bbc'de izlenir !
sadece hd görüntü kalitesinde mükemmel manzaraları görmek için bile seyredilir.
insan doğasını anlatan muhteşem bir bbc belgesel serisi.

görsel
ingilizlerin bu dünyaya en büyük katkıları şüphesiz muazzam bir kalite ile çektikleri bbc belgeselleridir.

tamamlama fırsatını ancak bulabildiğim 8. Bölümlük harika bir belgesel serisidir. Farklı doğa koşullarında, farklı adaptasyon yetenekleri kazanmış biz insanoğlunun doğayla olan mücadelesinin konu edildiği, olağanüstü görüntülere sahip en izlenilesi belgesellerden biridir.