bugün

sporseverleri ortak payda da buluşturmuş bunlar yeşilsahalar için anlamlı hareketler teşekkürler yıldızlar, yaşadığımız bu zor süreçte buna ihtiyacımız vardı ince düşünceniz çok anlamlı;

http://uludagbesiktas.blo...mesi-almeidann-asker.html
beşiktaşlı duruşudur.
Hain şerefsizlere ders olması gereken durumdur. birisi ispanyol, birisi portekizli ve sadece yaklaşık bir senedir burdalar ama ekmek yediği toprağa saygılılar. o şerefsizler yıllardır yaşadıkları, gül gibi geçindikleri bu topraklara ihanet etmektedirler. Hayvanlar dahi bunu yapmazlar, her insanın yaşama hakkı olduğunu savunurum ama bunların değil.
Bir galatasaraylı olarak guti ve almeida' nın yapmış oldukları bu onurlu davranışı kutlarım.
bir beşiktaşlı olmama, beşiktaşlı duruşu diye bir kavrama inanmama rağmen; beşiktaşlı duruşu değildir. adamlıktır! para kazandığın, ikamet ettiğin ülkeye, bayrağına saygıdır. orospu çocuğu olmamaktır. sözde kardeş değil, harbiden kardeş olmaktır. gurur duydum.
Beşiktaş futbolcusu alemci değildir. Bu ve Beşiktaşlılık duruşu işte budur.
gurur duyduk. hala etkisindeyim.
helal olsun dediğimiz tepkidir. gönül isterdi ki bütün spor kulüplerimiz bu tarz olaylara tepki versinler. hele o asker selamı yok mu? yürekleri dağladı...
bazı şeylerden haberleri olup, kayıtsız kalmadıklarının kanıtıdır. helal olsundur.
kesinlikle teröre topyekün tepki vermenin ne kadar önemli olduğunun göstergesidir. toplum önünde örnek teşkil eden ve büyük kesimlerin özendiği kişilerin böyle tepkilerle gündeme gelmesi kafası karışık olanlara olumlu etkiler yaratacaktır.
görsel
taraftarı gibi oyuncusunun da adam olduğunu göstermiştir.
**bir trabzonlu.
tebrik edilesi davranıştır.
imza: fb taraftarı.
aşağıda bulunan linkteki haberden öğrendiğim hareketlerdir, adamlar türkiye'ye geleli ne kadar zaman oldu lakin burada doğanlardan daha vefalı çıktılar.

http://spor.milliyet.com.....2011/1428700/default.htm
buraya fenerliyim yazsam ne olacak * , adamlar hassasiyetimizi görmüşler ve gereğini yapmışlardır. türk bayrağı yakan küçük piçlerden daha fazla değer verilesidirler.
sığır gibi davranmayan her sosyal olaya tepkisini dile getiren bir taraftara böyle futbolcu yakışır. bir türk olarak gösterdikleri nezaketten dolayı gurur duydum.
not: hasta galatasaraylıyım.
adam gibi adam olduklarını göstermiştir.

imza: bir galatasaraylı.
biz türklerin ruhunu okşayan tepkilerdir, hoş ve yerinde olmuştur.
facebook'da 8 saatte 8 milyon olan türklerden çok daha anlamlı tepkidir.
bir türk vatandaşı ve beşiktaşlı olarak gurur duydum. gözlerim doldu lan.

(bkz: beşiktaşlı duruşu)

(bkz: adamın hammaddesisin)
son derece güzel bir eylem. gurur duyduk. tebrik ediyoruz.

not: kırıkhanspor'luyum.
Helal olsun gerçekten, tebrik ederim.
Edit: Galatasaraylıyım.
hugo almeida ve guti hernandez'in türk insanının duygusal, vatan millet sakarya edebiyatıyla uyutulan zihnini çözmüş olmasından mütevellit yaptığı popülizm kokan hareket.

bir de not ben aslında fenerbahçeliyim, galatasaraylıyım da valla niye yalan söyliyeyim ben de bu hareketten etkilendim diyenler var ki onlar ayrı bir vaka daha. ulen sığır tabi etkileneceksin. sen sığır değil misin? sığırsın. galatasaraylı sığır olsan ne olur fenerli sığır olsan ne olur? sığırların cinsleri olur oğlum. dini, milleti, ırkı olmaz. bir de çıkmış oraya not düşüyor; ben aslında başka takım taraftarıyım ama çok objektif bir insan olduğum için bu hareketin hakkını veriyorum.

objektifliğini sevsinler senin. kürt sorunun topla tüfekle biteceğini sanan sen değil misin? kürtler ölünce orospu çocuğu türkler ölünce kahraman askerler diyen sen değil misin? bunların devlet denen canavarın çözümsüzlükten yana aldığı tavrın sonucu olduğunun farkında mısın?

öyle bir adamsın ki terör sorunu uzaydan geldi sanıyorsun. guti'yi almeyda'yı bu ülkenin ferdi ilan ederken bu küçük kürt çocuklarını dışlıyorsun. senin mantığın bu işte. versinler nabzına şerbeti o zevkle arkanı da dönersin sen.

vatan millet sakarya, şehitler ölmez vatan bölünmez bağıralım hep beraber. guti formayı öpsün almeida asker selamı versin. trübünler türk bayrağı açsın. stadyumlarda gençlik marşı, onuncu yıl marşı söylensin senin sikimsonik milliyetçi duyguların kabarıp tatmin olsun.
bütün hayatın bundan ibaret lan senin. senin gibi aptalları uyutuyorlar işte böyle. öyle mal bir adamsın ki, christoph daum istiklal marşı söylediğinde de ağlıyordun sen hatırladın mı? gözlerin doluyordu yüreğin coşuyordu kendinden geçiyordun? nerede lan daum? almanya'da söylüyordur belki değil mi lan?
ulen biraz mantıklı olun almeida guti daum ve diğerleri bu heriflerin umrunda mı lan sizin ülke sorunlarınız? bir fırsat buldular bunu da kullandılar hepsi bu. almedia lan bu elin portekizlisi guti şu eğlence adamı olan. eta bunların ülkelerini vurduğunda yapmıyorlar lan şu hareketi.

sizin gibi otttan boktan göğsü kabaran adamların nabzına göre şerbet veriyorlar işte. şimdiden sonra taraftarlar için sittin sene de bu adamlar antipatik olmayacak. oh, bir türk bayrağı öp bir asker selamı ver. ondan sonra, sev, sevil omuzlarda taşın. her şey ne kadar kolay lan?

bu adamlar insanlıktan yanaysa sıkıyorsa azınlıklardan yana bir kere tavır alsınlar da görelim. geniş kitlelerin hoşuna gidecek, bir hareket yapmak iş mi şimdi?

gerçi aidiyet duygusunu takım taraftarlığı yaparak tatmin eden bir adamdan ne beklersin ki? zihin baştan gerçekleri görmeme üzerine çalışmaya karar vermiş hep kendi takımı açısından olaylara bakan zihni körelmiş fikirden düşünceden uzak basmakalıp sloganlar ve tezahüratlarla mutlu olan bir adamdan be bekleyeceğiz?

not: mesele guti, almeida'nın yaptığı jest ya da hareket değildir. onların samimiyiyeti de çok önemli değildir. burda mesele türk insanın gaza gelen popülizme bayılan zihnidir. bu yüzdendir ki bu ülkede akıl hiç bir zaman egemenlik kuramamıştır.
--spoiler--
beşiktaş’ın yıldız futbolcuları guti hernandez ile hugo almeida, uefa avrupa ligi play-off turunda dün akşam rusya temsilcisi alania ile yapılan ilk maçta attıkları goller sonrası yaşadıkları sevinç gösterilerine açıklık getirdi.

konuyla ilgili olarak siyah-beyazlı kulübün internet sitesine açıklama yapan takım kaptanı guti, "beşiktaş kaptanı olduğum için hem gelen şehit haberlerine üzüldüğümü, hem de yeni sezonda ilk çıktığım maçta attığım gol sonrası taraftarlarımıza türkiye’yi ve kulübümü sevdiğimi, bayrağı öperek göstermek istedim" ifadelerini kullandı.

dün akşamki maçta gol attıktan sonra "asker selamı" veren almeida ise, "askerlerin şehit olmalarına çok üzüldüm. onların yanında olduğumu, yakınlarının acısını anladığımı belirtmek için asker selamı verdim" diye görüşlerini aktardı.
--spoiler--

kaynak: milliyet.com.tr
FUTBOLUN SOĞUK YÜZÜNÜ birazcık ısıtmıştır.
bütün güney amerikayı sömüren atalarından sonra; torunlarının çok da samimi olamayan tepkisidir.
edit: türk halkı genel olarak duygusaldır. daum bu ülkede istiklal marşı okuduğu için kore gazisi(malum gazi daumun reklamı) muamelesi gördü. şimdi kalkıp formasındaki bayrağı öptüğü için iki tane adama çok kadirşinaslar versen eline dağa çıkıp terörist avlar efenim bunlar demek ne denli doğru tartışılır. şirin görünmek için yarın bi de komando dansı yaparlar sahada bizim de göğsümüz kabarır. hass....r.