bugün

--spoiler--
10. bölümü itibariyle her izleyenin barney'e feci şekilde acımasına neden olmuştur. ya robin yapılır mı bu be? asıl senin için anlamı yokmuş hiç. barney sen adamsın ve hiç göründüğün gibi değilsin,, robin doğru yolu bulacak UMARIZ. ciddi teselli edesim var yalnız. *
--spoiler--
hiç kaçırmadan izlediğim, her bölümünde güldüren bir şeyin mutlaka bulunduğu ve barney'nin normal hayattaki tercihlerini ters yüz eden bir dizi. kesin izlenmeli.
--spoiler--
(7x10 için konuşuyorum) allahından bul robin sürtüğü.
--spoiler--
--spoiler--
10. bölümündeki ted ve marshall'ın nachos sırasını ararkenki maceraları tam anlamıyla süper olmuş, gülmekten mahvoldum, o kamera kaydı 2 dk yı 1 konser saati sanmaları en sonunda ted in yanlış koltukta oturması müthiş komikti ve iki konuyu iyi bağlamışlar , mesajı ortak iki konunun da , zaman bazen hızlı bazen ise çok yavaş geçer.
sağlam bir bölümdü. 7.sezonun en sağlamlarından.
--spoiler--
07x12'nin gecikmesine değmiş dizi. ayrıca robin'e "babam ben bu gece uyayamammm" dedirttirmiştir.
kısa ve öz bir dizidir. 25 dakikada sizi güldürüp diğer bölümü heyecanla beklemenize sebep olur. barney stinson ise ayrı bir efsanedir.
yine ters köşe. olamaz böyle bir şey, 1 hafta nasıl beklenir şimdi?
12. bölüm bildiğin ağzıma sıçtı yani. bu dizinin komedi dizisi olması gerekmiyor muydu yahu?! ben niye ağladım bu bölümde?! sıçarım böyle işe lan!

not: sevgili Ted, hepimize lazımsın... ama anca hayali bir arkadaşsın...
Candir, iyidir, hostur, canin sikilinca acip tebessum eksik olmayacagi bir dizidir.
güldürürken hüzünlendirdi bir anda.
7x12'nin sonunda işte 'dostluk' budur dedim.

--spoiler--
robin'in anne olamayacağını öğrenmesi çok üzücüydü. ted, takdire şayan bir jest yaptı. o an robin ağlamaya başladığında biraz daha uzatmış olsaydı ben de kendimi tutamayacaktım.

fark ettiğim bir başka nokta, son birkaç bölümdür ted geri planda kalıyor. barney-robin, lilly-marshall 4'lüsü ted'den daha ön planda. muhtemelen bir iki bölüm sonra ted ile ilgili büyük bir patlama olacak, bence harika bölümler geliyor. o değil de dizi bittiğinde çok özleyeceğim.
--spoiler--
--spoiler--

çocuğum olmayacakmış,ne yapalım yani?
böylece hayatta beni engelleyen kimse olmayacak?
kimse yüzünden seyahatimi iptal etmeyecek, istediğim yere gideceğim.
kimse kariyerimin önüne geçemeyecek.
gerçeği söylemek gerekirse,sizin gerçek olmadığınıza memnunum.
çok memnunum.

--spoiler--

robine sarılmak istiyorum galiba.
--s07e12 spoiler--

marshall çatıda mahsur kalıp da scott'a seslenirken bir an "jesse" diyecek sandım. zaten mr. eriksen diyerek direk beynimdeki mr.white merkezine dokundu.

onun dışında robin'in hayali çocuklarının babası olarak barney'i seçmesi güzeldi. bu bölümde robin'in iç dünyasına baktık biraz uzaklardan. ne olursa olsun, insanın çocuk sahibi olamayacağını bilmesi kötü bir şey...

uzun zaman sonra toparlamaya başlayan dizi umarım hep böyle devam eder.
--spoiler--
robinin ilk bölümlerini hatırlıyorumda neydi be öyle. şimdi o çekiciliğinden hiç birşey kalmadı.
Robin'in 7. sezonun 12. bölümünde çok güzel olduğu dizi. Hatun yaşlandıkça güzelleşiyor mudur nedir anlamadım. Yeni saç stili falan çok hoş olmuş. Genel olarak How I Met Your Mother dizisi artık güldürmekten çok, biraz biraz hüzünlendirmeyi amaçlıyor gibi. Komik diyaloglar yerini biraz dramatik olaylara bırakmaya başladı. Zaten benim gibi çoğu insan, hadi hımym izleyeyim de gülmekten yerlere yatayım demiyor zaten. Hımym'ın farklı bir havası var, izleyince keyif veriyor. Oradaki arkadaşlık ortamı mıdır, Ny hayatı mıdır nedir insanı etkiliyor gerçekten. Hani bir beş altı sezon daha olsa sıkılmadan izlerim.
sözlükte 12. bölümü özetleyen entryleri görünce bıraktığım diziyi 7. sezondan itibaren izlemeye başladım sanırım pişman da olmadım 12. bölüm çok vurucu.

(bkz: ağlattın peach)
7. sezon 12. bölümüyle bütün ağlak dizilerden daha çok ağlatmış dizidir. gün gelir sitcom izlerken ağlarsın deseler inanmazdım. öyle bir burkuldu ki içim resmen burnumu çekiyorum.
Ağlamadım amına koyum. Duygusal olmadığımdan değil, hiç böyle bi durumda kalmadığımdan herhalde.
hönk noldu yahuu dememize sebep olan himym 7-12 fıkrası.
--spoiler--
12. bölümüyle sağ gösterip soldan vurmuş , ayrıca duygusallığı istedikleri zaman nasıl yapabileceklerini bir kez daha göstermişlerdir.robin'in durumu ise çok şaşırtıcı ve üzücü bir gelişme oldu. ted'in arkadaşlığı gerçekten tam zamanında kendini gösterdi. dizi toparlanıyor sanki ama ted bayağı geri planda , olayların merkezinde değil birkaç bölümdür. robin ve barney ikilisi de yine soru işaretlerini oluşturdular zihinlerde.
--spoiler--
--spoiler--
son bölümde bir how i met your mother geleneği tekrarlanmış ve seyirci ters köşeye yatırılmıştır.
--spoiler--
07x13'ü hala internet sitelerine konulmamış dizi.
Bu ismi görünce aklıma "How I fuck your mother" başlığı geliyor nedense.
7. sezon 12. bölümü ile insanı merakta bırakıp ara vermiş dizi.
13. bölüm hala çıkmamış dizi.