bugün

--spoiler s05e09--
sadece bir tokat üstüne yoğunlaşmış bir bolum olmustur.konudan iyiden iyiye uzaklasılmıstır.canımız sıkıldı hadi bi bolum çekelim diyip yapılmışa benziyor.artık bolumler birbirinden çok kopuk bi halde devam etmekte.nerde o eski anneyi arayan ted in maceraları yada barney nin entrikaları.
--spoiler s05e09--
(bkz: get her back or her front)
tapılası karakter barney'in coşup coşturduğu ve vizyon başındakileri gülmekten kırıp geçirdiği efsanevi türevde dizi, cnbc-e dizisidir.
her bolumunde gulmekten kirip geciren, ozellikle de Barney karakterinin one ciktigi tv dizisi. ABD de gayet meshur olan 20 dk lik kahkaha bombasi dizi.
2. sezon 19. bölümü mükemmel olan dizidir. o bölüm sırf robin'in mimikleri için bile defalarca izlenebilir.*
izlemeye doyulamayan dizi.
5x10 ile mükemmel bir bölüm daha sunmuştur bizlere.
önce kahkahalara boğmuş, sonuna doğru duygulandırmıştır.
hiç anne bulunmasın ve sürsün bu dizi.*
--spoiler--
5. sezon 9. bölümü ile hayal kırıklığı yarattıktan sonra 10. bölümle tekrar ivme yakalamış dizidir. benim tesbitlerime göre komedi dizilerinde bir kovalamaca olması eğlence katsayısını zaten artırır. bir önceki bölümdeki herkesin oturup da beklediği bölümler vasatı aşamaz.
özellikle ted' in koşarken "barney stinson' dan nefret ediyorum" dediğinde bir kadının "ben de" demesi, bence bölümün en güzel esprisidir.
--spoiler--
5.sezonda barney stinson'ın geri dönmesinin yanında. bir de ted mosby kopartıyordur durmadan bu sene ilk sezonda olduğu gibi ana karakter moduna dönmesi gerçekten hoştur ted in.

5x10'un sonlarına doğru.(burdan sonrası ne olur ne olmaz diye spoiler.)

--spoiler--
dizimiz ted in aşk hayatına yani bir bakıma anne ye doğru ciddi adımlar atmaya başlamıştır.
--spoiler--
5x10'da marshall'in 15 yasinda dinledigi sarki: snow'un informer parcasidir.
http://www.youtube.com/watch?v=UBEOyuTOxx8
--spoiler--
5x11 gayet siktiriboktan, alelacele hazırlanmış bir bölüm.
hele birde çocukları her ''sigara'' kelimesinde ''whaaaaat?'' diye bağırmıyorlar mı. ah ah. cinayet isteği doğuruyor.
--spoiler--
--spoiler--

slip görmekten bıktığım bölümdür. 9dan sonra 10 ilaç gibi gelmişti ama bu bölüm yine kötüydü. artık bir öyle bir böyle olmakta dizi.

--spoiler--
--spoiler--

Sezonun en iyi bölümlerinden biri kesinlikle 5x11; Last cigarette ever. anlaşılacağı üzere "yemin ederim bu son sigaram" cümlesinin üzerine yapılmış bir bölümdür. marshall ın çocukluğuna gidip tekrar tekrar kendi çocukluğuna vurması harikaydı. özellikle son sahnede tekrar vurmak için geldiğinde arkadaşının korkudan kaçmasını gördüğümde gözümden yaşlar geldi*.

--spoiler--
yüzüncü bölümünü 11 ocak 2010 tarihinde yayınlayacak dizi.
--spoiler--
ted has a little sister,
gets hotter everyday
and if i get to see her
with her boobies i will play
everybody!
sister, sister, sister...
--spoiler--

--spoiler--
i wish i could see her naked
and down on a four
--spoiler--

--spoiler--
pulling down her pants
yanking off my own
underneath the mistletoe
i'll make your sister moan
heyy!
heather's hot
heather's hot
we'll go all the way !
--spoiler--

barney stinson's quotes. i don't know who that guy is but i heard that guy is awesome.

(bkz: barney stinson)
-you know, how i met your mother?
+how uncle nuri?
-it's a long story emrah, it's a looong story.
+i want to learn everything.
-ok sit down. i will tell you.

ve hikaye başlar. aslı bu şekilde olan amerikan dizisi.*
--se05ep11--
sigaranın grup içinde yaygınlaşmasını olukça iyi anlatan bir bölüm. ancak bunun dışında ana konudan uzak, adeta araya serpiştirilmiş. dizinin sevilme sebeplerinden biri de birbirine aşık fakat anlaşamayan ya da bir araya gelemeyen insanlardı. özellikle ted' in evlenebileceğini düşündüğü kızların peşinden koşuşu hepimizi güldürdü. fakat 5. sezonda zorlama barney - robin ilişkisini saymazsak ortada tomantizm yok. marshall - lily çifti çoktan bunu tüketti, yaşlı öiftler gibiler. dizinin en kısa zamanda özünü dönüp ted' in aptal bir aşık olması en büyük temennimiz.
--se05ep11--
-- se05ep11--
bölümün sonlarında sigarayla ilgili bir geyikte ted'in 2 hafta sonra müstakbel mother ile tanışacağının sinyallerini veren 21 dakikalık eğlence.
--se05ep11--
öyle değil mi hımym? yoksa ben mi sıyırmaya başlıyorum.
sezon sonuna kadar thedore asıl anne ile tanışamazsa bu dizi altıncı sezona uzar demedi demeyin.

--spoiler--
ha bu arada bir bölümde stella ile ted ve tony ile karşılaşıyodu ve 2030 daki ted annenizle bu şekilde tanışmıştım diyodu hatırlarsanız. benim anlamadığım nokta bu işte, sonra ne oldu da o konudan uzaklaştık ve tony ted e her konuda yardımcı olmaya başladı. kafama tek takılan yer budur. (yoksa anne tony mi lan, stella değil demişti çünkü)
--spoiler--

not: lost olmayınca böyle dizilerdeki en ufak konulara takar oldum lan. yeter artık, şubat ayı bir gelsede başlasa artık yahu. danny boy umuzu, desmond brotha yı hatta bencamin laynusu bile çok özledim.
--spoiler--
se05ep11

Sigara olayını abartmış Lily'nin sesi bölümdeki en komik sahnedir

--spoiler--
legen.. wait for it .. dary.... legendary!
Edit: Yazı sadece diziyi izleyen kesime hitap edilmiş sanırım.
çok güzel bir dizi cnbc-e de yayınlanıyor ama biraz sapık...
türkçeye çevrilince umulmadık bir anlamla karşılaştığım dizi.
Ananla nasıl tanıştığımın hikayesi..küfür yerine de geçebilir yer yer.
annenin robin çıkmayacağı dizidir.hala buna inanan varsa boşuna ümitlenmesindir.bunun yanında çok iyi kurgulandığını düşündüğüm dizidir.her şey 1x01 de olduğu gibi robin'in ted'in hayatına girmesiyle başlar.

ayrıca verilen ara nedeniyle özlemedim değil.yüzüncü bölümü iple çekiyorum.

-robin ile tedin birlikte olması
-ayrılmalarının ardından robin'in arjantin'den birini getirmesi
-bunun üzerine ted'in hemen bi arayış içine girip dövmeli bir kızla takılması ve çok sarhoş olduğundan dövme yaptırması
-daha sonra bu dövmeyi çıkartmak için gittiği yerde stella ile tanışması
-stella'nın ted'i düğünde terk etmesi
-tony'nin ted'i gördükten sonra üzüldüğünü düşünmesi ve üniversite de profesörlük teklif etmesi
-daha sonra ted'in yanlış sınıfa girmesi ve o sınıfta annenin olması.

öncelikle bu dizinin senaryosuyla ilgili bir şey bilmediğimi söyleyeyim.yani önceden düşünülmüş,bütün olaylar hazır ise tebrik etmek istiyorum.ama diziyi uzatmak için bu kadar kombinasyon yapıldıysa anneyi nasıl diziye sokacaklar düşünmüyo değilim.demek istediğim bunun çok özel olması gerektiğidir.beklenti de budur.eğer bu saatten sonra anne robin çıkarsa bilmem nelere,detaylara takılmayın gibi bir şeyler söylenirse yıllardır uyutulduk derim.
sıkıldıkça izlenen dizi, Ted'e üzülüyor Barney'e bayılıyorum *
Her şeye rağmen arkadaş kalmanın güzel olduğunu gösteren dizi.