bugün

film gibi izlediğimiz gelişmelerden bir yenisi.

http://medyanoz.org/Haber...E-SERT-MUDAHALEDE-BULUNDU

trt 1 ana haber sunucusu da saldırıya maruz kalmış.

en baştan belirteyim, "türkiye sütten çıkmış ak kaşık mı" sorusuna ne yazık ki "evet" cevabı veremeyeceğim ama türkiye'deki en ufak gelişmede bile demokrasi, basın özgürlüğü dersi veren avrupa'yı da kimse bana şu günden sonra savunmasın.
italya'nın kendi içinde yaşadığı eylemler ve güvenlik güçlerinin eylemcilere müdahalesi, fransa'da yaşananlar falan filan derken türkiye karşısında hollanda'yı destekleyen kitleye anlam veremiyorum.

edit: gezi'de insanların kafasına gaz fişeğini nişan alan polisin ve onu oraya gönderen valinin, emniyet müdürünün ve diğer yöneticilerin de insanlığını sorgularım, hollandalı terbiyesizlerin de. siyah ya da beyaz değilim birçoğu gibi.
insanın hollanda'da polis olası geliyor.
yahu kardeşim siyasi propaganda için gelmeyin diyor adamlar size.

gitmeyin amk bu ne yüzsüzlük lan.

istemiyorlar sizi de, sikindirik başkanlığınızı da, diktatörünüzü de.
Hala "Turkiye karsisinda Hollanda'yi destekleyen" diyen tipler var. Ulan mesele Turkiye vs Hollanda degil. Turkiye Secim Propagandasi Ekibi vs Hollanda'nin Sag Secmene Guzel Gorunmeye Calisan Yetkilileri.

Şu tipler seni temsil ediyorlarsa tutmayayım ama beni temsil etmiyorlar: http://i.hizliresim.com/yEop6M.jpg

Bunlara yapılan muameleyi de uzerime alinmiyorum, Turkiye'ye yapilmis bir hakaret olarak gormuyorum.

Turkiye'de bir bakan "Evet" oyu icin propaganda yapiyorsa, siktir git once bir kendi ulkeni duzelt.
hollanda'da polis olası gelen insan, burada sözüm ona "ak parti"nin polisi birine müdahale edince "şiddet karşıtı" kesilmeyi biliyor. birlik olamıyoruz, birçoğumuz hükümetten haklı bir şekilde nefret edecek olaylara maruz kaldı ve ne yazık ki bazılarımızın kişisel nefretleri ve egoları aklıselim düşünmeyi engelliyor.
hollanda polisinin ne kadar vazifeşinas ve kararlı olduğunu bizlere göstermiştir.
adiliktir.
tıpkı 1 mayıs'taki eylemcilerin dövülmesi gibi.
"arkadaşlar mesele başkanlık değil, mesele ülkemizin avrupadaki duruşu" diye zırlayan tipler görüyorum 2-3 gündür.
kocaman bir hassssss*ktir çekiyorum peşinden hepsine.
sizi böyle rezil görmek o kadar güzel ve keyifli ki varsın vatan haini desinler yine umrumda değil.
beter olun.!
mesela fotodaki polisi hollanda polisi, lokasyonu da amsterdam diye hayal ederseniz çok ayıp edilmiştir.

ama yer türkiye, polis türk polisi, dayak yiyen yaşlı amca.

görsel
hollanda polisi ne mal olduklarını biliyor.
güzel mağduriyet oldu a hollanda cennet bunlar için. http://youtu.be/mWNf9T_WKg0 youtube linki
savaşa girersek kimin nerede olacağını biz de biliyoruz.
biliyoruz ki bu ak çomarlar ilk fırsatta milletin malına, namusuna göz dikecek.
fırsattan istifade ne çalsak kardır diye koşacaklar sokaklarda.
ancak birbirinizi kandırırsınız, uğraşmayın boş yere..
hollanda keşke vatandaşlık verse bana. bu ülkedeki vatandaşlığımı sildirmek için her şeyi yapardım.
inşallah kafasına vurmamışlardır zira arasıra kullanıyor diye biliyorum.

(bkz: polis şiddetine hayır)
bir ana haber sunucusu, üst düzey bir isim olarak erhan çelik'in neden orada muhabirliğe soyunduğunu da merak ediyor insan. hollanda'nın bir daha demokrasi ve özgürlük dersi verip veremeyeceğini de merak ediyoruz tabi.
Nasıl bu kafayı yasayabiliyorsunuz anlayamıyorum sayın seyirciler. Ulan mukayese yapmışsınız Türk polisi ile. Bre orul orul oruspu çocukları!

Yıkmadınız yer, kırmadığınız taş kalmadı. Soysuz zındıklar. Orada protesto ediliyor yapılanlar. olan sadece bu. Yapılan bu müdahaleye oh demek nasıl bir kansızlık nasıl bir vicdansızlıktır lan. Siz nasıl türksünüz? Dedikleri gibi ingilizden daha ingilizci fransızdan daha Fransızcısınız. Yazıklar olsun. Kahretsin sizi.
Ver edin zopayı amk.
Hollandali vekil zamaninda guneydoguda propaganda yaparken sen de ses çıkarsaydin. Avrupanin iki yüzlü olduğunu yeni mi anladin. Koskoca dunya liderine bunlar yapilir mi bea.
Her gün her dakika ihtimali ile yaşadığımız, bazen bizzat maruz kaldığımız olayın dünyanın herhangi bir ülkesinde olmasına da karşıyız tabii. Görevi halkı ve insanları korumak olan güvenlik güçleri insanlara zarar veren tarafta olunca hoş olmuyor.

Yukarıdaki paragrafı Türkiye içi için kurunca vatan haini, Hollanda için kurunca vatan sever oluyorsun. Mantığınızı sevsinler be.
Bazı türkoları mutlu eden olay.
hollanda polisi, halkı isyana teşvik etmeye çalışan kişilere gereken orantılı şiddeti göstermiştir. zırlanıcak bişi yok bunda.
hollanda çok hedö hödö diyenleri dikkate almıyorum. alamıyorum.

neden derseniz; sen adam bir sebep sunup daha sonra gel dediği zaman bunu kabul etmeyip gayri resmi yollarla ülkesine girersen bu adam seni bakan da olsan, cumhurbaşkanı da olsan sınır dışı etme hakkına sahip.

adamın memleketine sen hangi hakla zorla girebilirsin.

hadi bir eşeklik ettin gittin. senin bu memlekette yaşayan insanlarının hayatını zindan etmeye ne hakkın var?

bu adamlarına dağılın uyarısı yapıldığında dikkate almıyorlarsa güvenlik kuvvetleri dağıtma hakkına sahip mi? sahip.

en basiti bu konuda kendi memleketini düşün. sana muhalif her hangi bir gösteride izinlide olsa paralı askerlerin ve çomarlarınla saldırmıyor musun?

siktirtmeyin mağdur edebiyatınızı. 15 senedir aynı film...
(bkz: polis destan yazdı)
trt 1 enkırmeninin hollanda da işi ne diye sorgulatmıştır. benim bildiğim bu adamlar haber toplar ve sunar.

provokasyon kokan hareketler bunlar.
Adam bakmış yerli işbirlikçiler beceremiyor. Ağababaları olarak ben el atayım demiş herhal.